Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teranno 2 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Teranno 2 въпроси

    Относно днешната диагностика и следните грешки:

    0021 F/ing timg F/B
    0095 turbo pressure

    Прави впечетление, че на 0021 описанието е еднакво с това:

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Относно ... кода 0077 p7-F/ing timg FB, ето каква информация намерих при братушките:

    "... 77 ошибка не имеет вариантов. Согласно официальному руководству по ремонту ZD30 == DTC 0707 P7zF/INJ TIMG FB == расшифровывается как несоответствие опережения впрыска, причины: подсос воздух в системе, плохая проходимость топлива ввиду загрязнения бак\фильтр\топливная магистраль\подкачивающий насос ТНВД..."
    Разтълкувах ги така:

    0201 - клапан управление изпреварване впръскване.
    0905 - налягане надува - неизправност датчик

    Общо взето грешките отговарят на проблемите на колата, а те са трудно палене и загуба на мощност.
    След допълнителните тестове има основна причина за проблемите и това е нехерметичност на горивната система. Мястото е локализирано в зоната на резервоара.

    Коментар


    • #92
      От: Teranno 2 въпроси

      То хубаво, ама тераното няма датчик за налягане на турбото, и съответно няма как да го премери.

      Иначе за другото си прав. Авансатора се управлява от нафта, пусната от въпросния клапан. А колко нафта минава през клапана зависи от ниското налягане в помпата. Ако поради нехерметичност в помпата прониква въздух, то и ниското нялагяне не е каквото трябва, и съответно става каквото става.
      Последно редактирано от sparkybg; 03-02-12, 19:23.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: Teranno 2 въпроси

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        То хубаво, ама тераното няма датчик за налягане на турбото, и съответно няма как да го премери...
        Айде де! Грешката беше втора по ред и я отдавам на ... софтуера.

        Коментар


        • #94
          От: Teranno 2 въпроси

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Айде де! Грешката беше втора по ред и я отдавам на ... софтуера.
          Ми айде де. Грешката си е грешка, но явно в случая значи нещо друго, защото 2.7TDI датчик за налягане на турбото НЯМА. Има трилитровото, ама там е друга губерния. Аз за това съм си приготвил да присаждам датчик, че да си гледам налягането.

          ПП: УПС!!! То ставало дума баш за трилитров.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Teranno 2 въпроси

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...
            ПП: УПС!!! То ставало дума баш за трилитров.
            Не ме шашакай бре. 2,7 е.
            Казах ти, според мен софтуера е проблем, в смисъл може да е унифициран и да включва модели с МАП.

            Коментар


            • #96
              От: Teranno 2 въпроси

              Последно, за тая джипка ли говорим???

              Първоначално публикуван от svilenkolarov Преглед на мнение
              Наскоро си купих Nissan Terrano 3.0 tdi автоматик. Като цяло съм доволен но имам няколко проблема за които искам да ви попитам. 1 Най-важен: висок разход на гориво. Градско-18-19 при леко каране. Извън градско-10-11 при 120 -130 км/ч. От време на време ми светва комп. на таблото и тогава колата не се ускорява добре.След посещение в сервиза на Супер дизел ми казаха че нямало проблем с комп. нямало грешки и колко съм искал да ми харчи. Общо взето платих за лека ирония. Ако някой има представа къде ще откликнат на проблема нека каже. 2 Като подам газ се чува тракане като клапани или дюзи. Чувам че при други дизели има такъв звук но моят е като чели доста по силен особенно при отворени прозорци. Може ли да е свързан с големия разход? 3 Лампата на маслото не винаги гасне след запалване. След едно- две запалвания се оправя. Благодаря на всички които откликнат.

              Свилен Коларов 0888618000
              Компютрите нямат нищо общо. В сервизното кода го има описан за ZD30, но не и за TD27Ti. Ба ли ги какви са ги натворили със софтуера. Грешките по принцип са еднакви за всички нисани. При стария вариант (другата букса - преди 2000г дизелите - като мойто), има случаи някои грешки да значат едно при дизелов и друго при бензинов двигател, ама чак да изкарва грешка, дето не е описана никъде....
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Teranno 2 въпроси

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Последно, за тая джипка ли говорим???



                Компютрите нямат нищо общо. В сервизното кода го има описан за ZD30, но не и за TD27Ti. Ба ли ги какви са ги натворили със софтуера. Грешките по принцип са еднакви за всички нисани. При стария вариант (другата букса - преди 2000г дизелите - като мойто), има случаи някои грешки да значат едно при дизелов и друго при бензинов двигател, ама чак да изкарва грешка, дето не е описана никъде....
                Говорим за колата от тая тема, демек 2,7. Грешката си я изкарва като стой та гледай. Даже човека с тераното я снима.
                Еба ли го и аз защо я изкарва.
                До тук, извода ми от опита със скенерите е, че трябва да се гледа, да се мисли и после да се проверява. Доверие - в никакъв случай не безгранично.

                Коментар


                • #98
                  От: Teranno 2 въпроси

                  За моя 2.7 става дума. Днес Андро го взе да го види как да почне да пали нормално, пък и да не гасне когато си реши. Сега въртя все едно се тегля на лебедка сутрин.

                  Ще стане готина джипка. Много му се кефя на Нисана.

                  Като му окичим и лебедка и читави летни гуми ще е супер за ръшкане по язовири.

                  Още една от глупавите ми теории - софтуера се update-ва на един куп у-ва, може да са му качили следващата версия по някаква причина, пък инак да е стария мотор и от време на време да вади греши зиводи. Те нали 3-ките са от 2000 натам, а моя е там някъде, май, като производство.

                  ПП Андро доста бързо му хвана спатиите от къде и какво му има. В Митвас момчетата гледаха нещо ама благоразумно си казаха, че това не е по тяхната част.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Teranno 2 въпроси

                    То хубаво, ама между двата компютъра няма нищо общо. Едната помпа е електрическа без грам електроника в нея, освен датчици, а другата се управлява по CAN шина и е бъкана с електроника. На едното (твоето) CAN шината е само за диагностика и чипосване, а на другото (трилитровото) върви и между компютър и помпа и дявол знае още къде.

                    Накратко - не вярвам да е от компютъра/софтуера на джипката. Може и да не съм прав, но ми се струва невероятно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Teranno 2 въпроси

                      3-те ги слагат от 2002г

                      Коментар


                      • От: Teranno 2 въпроси

                        Какъв е интерфейса за диагностика на Тераното? OBD2 OBDII ли е?

                        Има готини програми да си гледаш какво става с мотора в реално време на телефона



                        Ето това се закача на колата

                        http://www.dealextreme.com/p/elm327-...r-dongle-16921

                        Коментар


                        • От: Teranno 2 въпроси

                          Разбрах DDL-1 OBDI е интерфейса на Тераното.

                          Лошо. За тях няма софтуер за телефони. Може за компютър да се вземе кабел и софтуер ама е с RS-232 т.е. на по-нови лаптопи няма да стане.

                          Е това е нещото дето би трябвало да баца с тераното и компютър (идва с някакъв диск)

                          http://www.dealextreme.com/p/nissan-...ce-cable-51769

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_51769_1_small.jpg
Прегледи:1
Размер:3.0 КБ
ID:5345245
                          Последно редактирано от hotsnail; 05-02-12, 17:15.

                          Коментар


                          • От: Teranno 2 въпроси

                            Това е за старото терано. Твойто е с OBD.

                            А относно RS232-то - има си преходници USB-RS232. Варианта с FTDI чип работи безупречно. Софтуера от диска обаче за дизелово терано не върши работа. Потърси ECUTALK - с един австралиец се сборихме с дизелаците и софтуера работи и на европейски дизели.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Teranno 2 въпроси

                              Такова ли е на тераното

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_16921_1.jpg
Прегледи:1
Размер:34.2 КБ
ID:5345320

                              Това би било супер. Ако е така ще закача телефона на него да си гледам телеметрия докато карам.

                              Коментар


                              • От: Teranno 2 въпроси

                                Мисля че да. Ама погледни де. Зад бушоните е. Моето е с другата (старата, 14 пинова) букса.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X