Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teranno 2 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Teranno 2 въпроси

    Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
    Mога да дам едно пробно кръгче с Дуратраците сега в снега
    Ако случайно минаваш покрай мен - обаждай се.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #77
      От: Teranno 2 въпроси

      Утре съм на работа близо до теб на сливница 192 ако искаш мога да мина хем да те питам за прословутите ксенони.Само моля те за гсм на лични

      Коментар


      • #78
        От: Teranno 2 въпроси

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Cooper Discoverer e преобладаващо за кал. За сегашния сезон няма да е като хубава зимна гума, но няма да е и крайно зле - все пак караш автомобил 4х4. Аз си карам с кални целогодишно и не ми пречи. Е, не мога и не очаквам от тях поведение на влажно (тоя момент, в който улиците са влажни но не мокри, и се хлъзгат като намазани с грес) и утъпкан сняг, но никога не съм имал проблеми с проходимостта. Но за сметка на това знам че при инцидентни забежки из калищаците ще имам адекватна проходимост.

        Та, прецени си на кои качества на гумата да наблегнеш и си избери според твойте нужди и очаквания.
        Обух моето Терано точно с Купър Дискавъри STT.Много се чудех какво точно като гума да сложа и все пак мнението ми че на асфалта с кални гуми не можеш да закъсаш или поне няма да е много фатално,то ако в гората се натикаш с асфалтовите/шарката тип АТ си е гуменетка за асфалта и в гората може само да те подведе,че имаш подходящата гума,а след това докато те лаят чакалите и да съжаляваш ще е вече късно.../можеш да си спретнеш приключение!
        Така направих и моя избор макар,че джипа ще минава сигурно 60% ,че дори и повече по асфалт,предпочетох да ми е малко по-некомфортно на асфалта,но по-сигурно в гората.Все пак...джипа е за извън пътя,а там трябва да си подготвен за всичко което може да те изненада,дори и за 200-300м. забежка от асфалта.Ако ще се кара само по асфалт...по-добре да си купи човек един ван,който ще му гори по-малко и ще го вози по-комфортно!
        Поздрави!
        Последно редактирано от lubashki777; 25-01-12, 19:28.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #79
          От: Teranno 2 въпроси

          Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
          Утре съм на работа близо до теб на сливница 192 ако искаш мога да мина хем да те питам за прословутите ксенони.Само моля те за гсм на лични
          nulaosem8907dve7pet7
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #80
            От: Teranno 2 въпроси

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Обух моето Терано точно с Купър Дискавъри STT.Много се чудех какво точно като гума да сложа и все пак мнението ми че на асфалта с кални гуми не можеш да закъсаш или поне няма да е много фатално,то ако в гората се натикаш с асфалтовите/шарката тип АТ си е гуменетка за асфалта и в гората може само да те подведе,че имаш подходящата гума,а след това докато те лаят чакалите и да съжаляваш ще е вече късно.../можеш да си спретнеш приключение!
            Така и моя избор макар,че джипа ще минава сигурно 60% че дори и повече по асфалт!
            Поздрави!
            Подкрепям избора за кални "универсални" гуми.
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • #81
              От: Teranno 2 въпроси

              По съвета на спарки и след като тука из Лозен снега чукна 50 санта отидох и си взех по спешност баш зимни гуми - BFG Winter Slalom. Кефа е голям с хубави зимни гуми - днеска всички боксуват едвам се движат, а Тераното залепна за пътя. Пуснах си 4х4 и просто няма равно. Това не би трябвало да е проблем щото беше хлъзгавица т.е. раздатъчната кутия не би трябвало да е много нещастна.

              На пролет ще видим какво ще се кара по ливадите.

              М/Т-та не шумят ли адски много на асфалт? така де между всеки две ливади има асфалт, а между къщата ни и ливадите още повече. Та малко ме притеснява ако калната гума шуми та се не трае...

              Другото дето измислих ако се справя с лебедката кални гуми на дали ще ми трябват - ще трябва да е бая голяма кална ливада да няма на какво да вържа джипа (а май има едни неща като рало дето могат да се закотвят на ливадата и пак да се измъкна.)

              Коментар


              • #82
                От: Teranno 2 въпроси

                Различните MT-та шумят различно. Но всичките шумят повече и от най-шумната асфалтова гума. На мен не ми пречи твърде много, но пък и мойте не са от особено шумните. Като вдигна 100 с кобрите на ферозата обаче, вътре освен гумите не се чува нищо друго.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #83
                  От: Teranno 2 въпроси

                  Купърите са доста безшумни.Нямат нищо общо с воя на калната гума за която говориш.Има разбира се едно много леко жужене,но това не е проблем/особено ако в джипа има по-силна музичка/.
                  Относно това,че лебедката може според теб да замести калните гуми....не се залъгвай.Нали знаеш приказката..."...то тате може,то и бате може ,то и аз мога,ама...козата си сака пръч.."
                  Ти представяш ли си като се замажат гумите за асфалт...ами то придвижването ти трябва да е основно на лебедка!!!Не става въпрос за закъсване...а за предвижване!!!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Teranno 2 въпроси

                    След като вчера си побълбукахме със Спарки реших да тествам Дуратрака на хубавия сняг.Има при нас едни изкопи(равни) и при 50-60см сняг колата си върви перфектно но с повечко газ на бавни

                    Коментар


                    • #85
                      От: Teranno 2 въпроси

                      Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
                      След като вчера си побълбукахме със Спарки реших да тествам Дуратрака на хубавия сняг.Има при нас едни изкопи(равни) и при 50-60см сняг колата си върви перфектно но с повечко газ на бавни
                      На сняг докато можеш караш с максималната въаможна за условията скорост. Често се получава на една скорост да минаваш безгрижно, а при по-ниска да не можеш.

                      Ама, сега снега е още пресен и пухкав. Като помекне времето си става приключение, дори и при 20 сантиметра.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Teranno 2 въпроси

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        На сняг докато можеш караш с максималната въаможна за условията скорост. Често се получава на една скорост да минаваш безгрижно, а при по-ниска да не можеш.

                        Ама, сега снега е още пресен и пухкав. Като помекне времето си става приключение, дори и при 20 сантиметра.
                        Особено с помоща на ...LSD-то....
                        Вчера в големия сняг на най-елементарен завой в градски условия имаше изпълнения с дрифтене...ненарочни при това...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Teranno 2 въпроси

                          Това ЛСД ли е проблема но при мойта джипка, аз живея на най-високата улица в Благоевград и за да не спускам 100 метра нанадолно, което е бая наклон със 30-40 см. сняг с тия калпави гуми, пробвам ляв завой който е почти обратен, но с наклон джипката и на бързи 4х4 и на бавни си ходи настрани. И се наложи по баира на 1-ва бавна и така, малко занася но с малко газ и обратен волан г/д минавам препядствието
                          ПП. Иначе в 40-50 см. сняг на 4х4 с тия калпваи гуми джипа няма равен...
                          Nissan Terrano 2.7 TDi
                          ----------------------------
                          Нещо което работи - не се пипа!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Teranno 2 въпроси

                            Калпавите гуми са ти най-големия проблем, нямай никакви съмнение по въпроса.

                            Другите са конструктивни. И LSD-то, и парт тайм раздатката допринасят за влошена управляемост, но далеч по-малко от калпавите гуми. Но помагат на проходимостта.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Teranno 2 въпроси

                              Да определено джипа има проходимост, а бавните са си благинка
                              Nissan Terrano 2.7 TDi
                              ----------------------------
                              Нещо което работи - не се пипа!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Teranno 2 въпроси

                                Спарки е абсолютно прав за гумите.

                                Аз се родих с тия гуми новите. Преди не можех в гаража да вляза без 4х4. Днеска мачкам наред само със задното - врътках нагоре надолу днес супер си се движи.

                                Интересно ама дори в средно дълбок сняг управлението е по-добро сега щото предните ми гуми имат сцепление дори да не са движещи. Преди волана ми беше неизползваем в сняг без 4х4.

                                Та хубави зимни гуми е решението за зимата. Джипката залепна за пътя. Сега единствен проблем ми е че гасне в дълбок сняг, та с повече газ минавам ....това с бавните е идея, да не гасне и да жаля съединителя.

                                За лято ще видя ако има компромисна кална гума да ога да мина 100-200 км и после из гората като купара...аз мислих, че калната гума ще ми трябва само за някоя кална локва ама явно не.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X