Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teranno 2 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Teranno 2 въпроси

    Колега,чета с интерес твоите публикации защото и аз съм нов с ТЕРАНО 2-3.0 TDI-2003г.Имам го от 2м-10.11.11г. Много работи по колата не ги знам и ги научавам от твоите въпроси и от отговорите на другите колеги за което ви благодаря.Като сравнявам какво съм сменил и правил по моята кола със твоята,ми се струва,че набутваш много пари в нея или пък е другият вариант-изтеглил си късата клечка с колата.Смених маслото на двиг.,горивния филтър,масления филтър,възд.филтър,филтъра на климатика,пистовия ремък,маншона на предно дясно външно каре за 340лв всичко.Купих 4 нови гуми-зимни''Гиславед'' 17цолови за 1200лв ,смених горната помпа на съед.за 120лв и 40лв дадох да ми оправят лампата за маслото.Друго нито съм сменял,нито ще сменям докато нещо не се повреди.Като чета форума,тия Нисани чак ме плашат-ебати сложните и капризни машини ги изкарват,сякаш всеки момент нещо ще се счупи.Чак почвам да съжалявам,че си купих такава кола,а не някоя руска бракма.Имам и Москвич на 31г. ама почти никакви проблеми не съм имал с него,за разлика от Пасат който се чудеше всеки път каква повреда да ми сервира.Затова и Нисана си го карам както си знам и обслужвам без специалности и капризности.Машина като всички други.Не и се вживявай толкова.Но ми е интересно и познавателно,че покрай теб научавам интересни неща за Нисана,за което ти благодаря още веднъж.Стискам палци в борбата с повредите!

    Коментар


    • #62
      От: Teranno 2 въпроси

      Спарки не се хаби.Относно гумите-аз ги търсих доста време и един ден случайно отивам в диана уж ги нямаше, ама момичето провери в другите диани и случайно имаше 4гуми и то с dot 2011.Така че проверявай по често

      Коментар


      • #63
        От: Teranno 2 въпроси

        Първоначално публикуван от masagero Преглед на мнение
        Спарки не се хаби.Относно гумите-аз ги търсих доста време и един ден случайно отивам в диана уж ги нямаше, ама момичето провери в другите диани и случайно имаше 4гуми и то с dot 2011.Така че проверявай по често
        Благодаря за идеята ще минавам. Колко парички са дуратраците в диана? Че на места са около 300 а на други 400 и никъде ги няма. Ама 100 лева на гума отгоре не ми се дават просто щото на магазина тъй му харесва.

        А на спарки специални благодарности. Щото бая научих за нисана за има няма две седмици. Свалих си де що ръководства е качвал и

        Ако го взема утре ще пусна за инфо цените дето ми зеха до тук ако е интересно. Някои от нещата са доста по евтини - тампони, биалетки, амортисьори (и те бяха фира в крайна сметка - ръжда яко). Просто сменихме и свещи и някои дреболии пръвия път та от там цената е нагоре. Маслата са по скъпи по 30-тина лева.

        Моя опит преди с една микра беше, че на нисана му трбява подръжка веднъж годишно. Понякога бая кинти ти взимат щото е много по скъп за подръжка от фиат. Обаче след туй е железен. Та затуй Нисан Терано зех. На микрата единствена изненада за много време беше горивната помпа дето е при резервоара. Тераното ми изглежда поне тооз стабилно. Чета и други теми явно при повечето хора след като я купят колата има нужда от по здрава профилактика - при мен дифовете са си ок. Надявам се с това да приключим и до другата коледа да си го карам нисана по байрите.

        Пп притесненията ми сега са, че приятелката ми каза че светнали лампите за акумулатора и за маслото едновремено и педала за газта и спрял да работи....та се чудя дали няма да се окаже повече от ремъка на алтернатора. На старите дизелаци можеше да откачиш алтернатора и да си караш с кеф, стига да не ти трябват фарове
        Последно редактирано от hotsnail; 26-12-11, 11:23.

        Коментар


        • #64
          От: Teranno 2 въпроси

          По спомени в дианата бяха около 330лв без отстъпките(цена към 4.2011)
          Последно редактирано от masagero; 27-12-11, 08:36.

          Коментар


          • #65
            От: Teranno 2 въпроси

            Малък съвет си търся. Няма дуратраци никъде. Гуми7 май окончателно затвориха днес.

            Та се разтърсих и намерих:

            1. БФГ All-Terrain 235/70 R16
            2. Toyo A/T 245/75/16

            Кое е за предпочитане?

            Много ми ги хвалиха Тойото продавачите - били японски, само чистели се, много добре били на трева в лека кал по снежец.

            Гледах ги имат ламели за сняг, изглеждат хубави за асфалт. Грайфера на Тойото ми изглежда не много агресивен т.е. кал и сняг.....има M+S ама....

            Инак идват на добра и сходна цена.

            ПП Преди нова година не намерих никакви гуми, а ми се иска да ми е спокойно с джипа. Сега със сликовете дето съм е кофти, нищо че нисана е зверски стабилен на 4х4, направо ми събира очите.

            Коментар


            • #66
              От: Teranno 2 въпроси

              Много общо казано БФГ е по-добре извън пътя а Toyo - по-добро на пътя. Toyo-то си е шосейна гума според мен. Не съм карал, но де е случвало да позаглеждам от близо.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Teranno 2 въпроси

                Благодаря!

                Явно на БФГ ще се ходи.

                Доста заглеждах разни джипки и не само в Бг (имах малко път насам натам). БФГ-то е много много популярна гума.

                Тойо май го слагат фабрично на някой джипари или поне така ми направи впечатление, че на новите има тойо. Това не значи че е много добро де - на тойотата съм с едни летни пръчки на бриджстоун дето ми дигат разхода с 1 литър (спрямо зимните Dunlop 3d!), шумят като реактивен самолет при излитане, возят твърдо, е поне са стабилни в дъжд, добре спира и май не се износват въобще.

                Инак на мен много ми хареса шарката на дуратрака ама на мизерия в България се оказа. Няма официални вносители или продавачи на Good Year и Dunlop (тия вторите за Тойотата ги гледам, май нямат хубави гуми за гората). Та най-близко е до Серес да ида, за да си купя гуми от продавач на good year. Ама ако няма на склад...
                Последно редактирано от hotsnail; 24-01-12, 20:06. Причина: правопис

                Коментар


                • #68
                  От: Teranno 2 въпроси

                  Ако търсиш нещо по-агресивно огледай и Cooper Discoverer STT.

                  ПП: Моя фаворит е GoodYear Wrangled DuraTrack принципно. Вероятно следващите ми ще са такива.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Teranno 2 въпроси

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Ако търсиш нещо по-агресивно огледай и Cooper Discoverer STT.

                    ПП: Моя фаворит е GoodYear Wrangled DuraTrack принципно. Вероятно следващите ми ще са такива.
                    Интеркото изстриха ли се? Да не забравиш да се обадиш при продажбата им!
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • #70
                      От: Teranno 2 въпроси

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      Интеркото изстриха ли се? Да не забравиш да се обадиш при продажбата им!
                      Има още каране в тях, още повече че ще сменя двете предни с чисто нови. Предните си заминават по-бързо и са значително по-изтъркани от задните. След лятото някъде ще мисля за смяна, ама да сме живи и здрави до тогава...
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Teranno 2 въпроси

                        380 лева ги открих току що дуратраците

                        http://www.avtogumi.bg/oscommerce/le...q-p-48356.html

                        ама бфг-то е 250

                        ПП Ако не е позволено да се слгат линкове към търговци трийте поста.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Teranno 2 въпроси

                          Е, това вече си е твоя преценка. Аз BFG-то чисто субективно не го харесвам. Не съм видял да дава нещо твърде повече от Lassa Competus да речем.

                          Това си е мое мнение де. Никого не ангажирам с него.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Teranno 2 въпроси

                            Сега ги оглеждах в Диана. Готино че имат отстъпки сега 15%.

                            Ама нямат размери....БФГ-то го нямат моя размер ама го огледах...няма ламели за сняг (дуратрака и тойо и купър А/Т и М+S имат), борда му май е най-як, каналите и чарката не ми се видя да е по-добра от Тойото...дори по смотана някак - тесни канали няма ламели, ръбовете са слаба работа. Тойото има хубави канали да изкарва вода - подобно на гумите за кал е (не знам за кал дали не са малко тесни каналите - пръста ги го мушвам вътре като на М/Т-то на БФГ)

                            Гледах и разни други ама ...не знам. Нещо Тойо ми изглежда по-добре

                            cooper discoverer STT е май за кал и не става много за сегашния сезон

                            Коментар


                            • #74
                              От: Teranno 2 въпроси

                              Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                              cooper discoverer STT е май за кал и не става много за сегашния сезон
                              Cooper Discoverer e преобладаващо за кал. За сегашния сезон няма да е като хубава зимна гума, но няма да е и крайно зле - все пак караш автомобил 4х4. Аз си карам с кални целогодишно и не ми пречи. Е, не мога и не очаквам от тях поведение на влажно (тоя момент, в който улиците са влажни но не мокри, и се хлъзгат като намазани с грес) и утъпкан сняг, но никога не съм имал проблеми с проходимостта. Но за сметка на това знам че при инцидентни забежки из калищаците ще имам адекватна проходимост.

                              Та, прецени си на кои качества на гумата да наблегнеш и си избери според твойте нужди и очаквания.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Teranno 2 въпроси

                                Mога да дам едно пробно кръгче с Дуратраците сега в снега

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X