Страница 5 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен
Резултати 81 до 100 от 139

Тема: Teranno 2 въпроси

Място
    Лозен
    Публикации
    192
    Точки (при гласуване)
    3

По подразбиране От: Teranno 2 въпроси

По съвета на спарки и след като тука из Лозен снега чукна 50 санта отидох и си взех по спешност баш зимни гуми - BFG Winter Slalom. Кефа е голям с хубави зимни гуми - днеска всички боксуват едвам се движат, а Тераното залепна за пътя. Пуснах си 4х4 и просто няма равно. Това не би трябвало да е проблем щото беше хлъзгавица т.е. раздатъчната кутия не би трябвало да е много нещастна.

На пролет ще видим какво ще се кара по ливадите.

М/Т-та не шумят ли адски много на асфалт? така де между всеки две ливади има асфалт, а между къщата ни и ливадите още повече. Та малко ме притеснява ако калната гума шуми та се не трае...

Другото дето измислих ако се справя с лебедката кални гуми на дали ще ми трябват - ще трябва да е бая голяма кална ливада да няма на какво да вържа джипа (а май има едни неща като рало дето могат да се закотвят на ливадата и пак да се измъкна.)

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,904
    Точки (при гласуване)
    48

Различните MT-та шумят различно. Но всичките шумят повече и от най-шумната асфалтова гума. На мен не ми пречи твърде много, но пък и мойте не са от особено шумните. Като вдигна 100 с кобрите на ферозата обаче, вътре освен гумите не се чува нищо друго.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    3,586
    Точки (при гласуване)
    18

Купърите са доста безшумни.Нямат нищо общо с воя на калната гума за която говориш.Има разбира се едно много леко жужене,но това не е проблем/особено ако в джипа има по-силна музичка/.
    Относно това,че лебедката може според теб да замести калните гуми....не се залъгвай.Нали знаеш приказката..."...то тате може,то и бате може ,то и аз мога,ама...козата си сака пръч.."
    Ти представяш ли си като се замажат гумите за асфалт...ами то придвижването ти трябва да е основно на лебедка!!!Не става въпрос за закъсване...а за предвижване!!!
    Поздрави!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    София
    Публикации
    351
    Точки (при гласуване)
    9

След като вчера си побълбукахме със Спарки реших да тествам Дуратрака на хубавия сняг.Има при нас едни изкопи(равни) и при 50-60см сняг колата си върви перфектно но с повечко газ на бавни

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,904
    Точки (при гласуване)
    48

Цитат Мнение на masagero Преглед на публикациите
    След като вчера си побълбукахме със Спарки реших да тествам Дуратрака на хубавия сняг.Има при нас едни изкопи(равни) и при 50-60см сняг колата си върви перфектно но с повечко газ на бавни
    На сняг докато можеш караш с максималната въаможна за условията скорост. Често се получава на една скорост да минаваш безгрижно, а при по-ниска да не можеш.

Ама, сега снега е още пресен и пухкав. Като помекне времето си става приключение, дори и при 20 сантиметра.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    гр.Ст.Загора
    Публикации
    3,586
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    На сняг докато можеш караш с максималната въаможна за условията скорост. Често се получава на една скорост да минаваш безгрижно, а при по-ниска да не можеш.

Ама, сега снега е още пресен и пухкав. Като помекне времето си става приключение, дори и при 20 сантиметра.
    Особено с помоща на ...LSD-то....
    Вчера в големия сняг на най-елементарен завой в градски условия имаше изпълнения с дрифтене...ненарочни при това...
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

Място
    Благоевград
    Публикации
    490
    Точки (при гласуване)
    3

Това ЛСД ли е проблема но при мойта джипка, аз живея на най-високата улица в Благоевград и за да не спускам 100 метра нанадолно, което е бая наклон със 30-40 см. сняг с тия калпави гуми, пробвам ляв завой който е почти обратен, но с наклон джипката и на бързи 4х4 и на бавни си ходи настрани. И се наложи по баира на 1-ва бавна и така, малко занася но с малко газ и обратен волан г/д минавам препядствието
    ПП. Иначе в 40-50 см. сняг на 4х4 с тия калпваи гуми джипа няма равен...

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,904
    Точки (при гласуване)
    48

Калпавите гуми са ти най-големия проблем, нямай никакви съмнение по въпроса.

Другите са конструктивни. И LSD-то, и парт тайм раздатката допринасят за влошена управляемост, но далеч по-малко от калпавите гуми. Но помагат на проходимостта.

Място
    Благоевград
    Публикации
    490
    Точки (при гласуване)
    3

Да определено джипа има проходимост, а бавните са си благинка

Място
    Лозен
    Публикации
    192
    Точки (при гласуване)
    3

Спарки е абсолютно прав за гумите.

Аз се родих с тия гуми новите. Преди не можех в гаража да вляза без 4х4. Днеска мачкам наред само със задното - врътках нагоре надолу днес супер си се движи.

Интересно ама дори в средно дълбок сняг управлението е по-добро сега щото предните ми гуми имат сцепление дори да не са движещи. Преди волана ми беше неизползваем в сняг без 4х4.

Та хубави зимни гуми е решението за зимата. Джипката залепна за пътя. Сега единствен проблем ми е че гасне в дълбок сняг, та с повече газ минавам ....това с бавните е идея, да не гасне и да жаля съединителя.

За лято ще видя ако има компромисна кална гума да ога да мина 100-200 км и после из гората като купара...аз мислих, че калната гума ще ми трябва само за някоя кална локва ама явно не.

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,697
    Точки (при гласуване)
    16

Относно днешната диагностика и следните грешки:

0021 F/ing timg F/B
    0095 turbo pressure

Прави впечетление, че на 0021 описанието е еднакво с това:

Цитат Мнение на Аndro 160 Преглед на публикациите
    Относно ... кода 0077 p7-F/ing timg FB, ето каква информация намерих при братушките:

"... 77 ошибка не имеет вариантов. Согласно официальному руководству по ремонту ZD30 == DTC 0707 P7zF/INJ TIMG FB == расшифровывается как несоответствие опережения впрыска, причины: подсос воздух в системе, плохая проходимость топлива ввиду загрязнения бак\фильтр\топливная магистраль\подкачивающий насос ТНВД..."
    Разтълкувах ги така:

0201 - клапан управление изпреварване впръскване.
    0905 - налягане надува - неизправност датчик

Общо взето грешките отговарят на проблемите на колата, а те са трудно палене и загуба на мощност.
    След допълнителните тестове има основна причина за проблемите и това е нехерметичност на горивната система. Мястото е локализирано в зоната на резервоара.
    0888 31 96 14.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,904
    Точки (при гласуване)
    48

То хубаво, ама тераното няма датчик за налягане на турбото, и съответно няма как да го премери.

Иначе за другото си прав. Авансатора се управлява от нафта, пусната от въпросния клапан. А колко нафта минава през клапана зависи от ниското налягане в помпата. Ако поради нехерметичност в помпата прониква въздух, то и ниското нялагяне не е каквото трябва, и съответно става каквото става.
    Последно редактиран от sparkybg ; 03-02-12 в 19:23

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,697
    Точки (при гласуване)
    16

То хубаво, ама тераното няма датчик за налягане на турбото, и съответно няма как да го премери...
    Айде де! Грешката беше втора по ред и я отдавам на ... софтуера.
    0888 31 96 14.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,904
    Точки (при гласуване)
    48

Цитат Мнение на Аndro 160 Преглед на публикациите
    Айде де! Грешката беше втора по ред и я отдавам на ... софтуера.
    Ми айде де. Грешката си е грешка, но явно в случая значи нещо друго, защото 2.7TDI датчик за налягане на турбото НЯМА. Има трилитровото, ама там е друга губерния. Аз за това съм си приготвил да присаждам датчик, че да си гледам налягането.

ПП: УПС!!! То ставало дума баш за трилитров.

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,697
    Точки (при гласуване)
    16

...
    ПП: УПС!!! То ставало дума баш за трилитров.
    Не ме шашакай бре. 2,7 е.
    Казах ти, според мен софтуера е проблем, в смисъл може да е унифициран и да включва модели с МАП.
    0888 31 96 14.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,904
    Точки (при гласуване)
    48

Последно, за тая джипка ли говорим???

Цитат Мнение на svilenkolarov Преглед на публикациите
    Наскоро си купих Nissan Terrano 3.0 tdi автоматик. Като цяло съм доволен но имам няколко проблема за които искам да ви попитам. 1 Най-важен: висок разход на гориво. Градско-18-19 при леко каране. Извън градско-10-11 при 120 -130 км/ч. От време на време ми светва комп. на таблото и тогава колата не се ускорява добре.След посещение в сервиза на Супер дизел ми казаха че нямало проблем с комп. нямало грешки и колко съм искал да ми харчи. Общо взето платих за лека ирония. Ако някой има представа къде ще откликнат на проблема нека каже. 2 Като подам газ се чува тракане като клапани или дюзи. Чувам че при други дизели има такъв звук но моят е като чели доста по силен особенно при отворени прозорци. Може ли да е свързан с големия разход? 3 Лампата на маслото не винаги гасне след запалване. След едно- две запалвания се оправя. Благодаря на всички които откликнат.

Свилен Коларов 0888618000
    Компютрите нямат нищо общо. В сервизното кода го има описан за ZD30, но не и за TD27Ti. Ба ли ги какви са ги натворили със софтуера. Грешките по принцип са еднакви за всички нисани. При стария вариант (другата букса - преди 2000г дизелите - като мойто), има случаи някои грешки да значат едно при дизелов и друго при бензинов двигател, ама чак да изкарва грешка, дето не е описана никъде....

Място
    Горна Баня
    Публикации
    5,697
    Точки (при гласуване)
    16

Последно, за тая джипка ли говорим???

Компютрите нямат нищо общо. В сервизното кода го има описан за ZD30, но не и за TD27Ti. Ба ли ги какви са ги натворили със софтуера. Грешките по принцип са еднакви за всички нисани. При стария вариант (другата букса - преди 2000г дизелите - като мойто), има случаи някои грешки да значат едно при дизелов и друго при бензинов двигател, ама чак да изкарва грешка, дето не е описана никъде....
    Говорим за колата от тая тема, демек 2,7. Грешката си я изкарва като стой та гледай. Даже човека с тераното я снима.
    Еба ли го и аз защо я изкарва.
    До тук, извода ми от опита със скенерите е, че трябва да се гледа, да се мисли и после да се проверява. Доверие - в никакъв случай не безгранично.
    0888 31 96 14.

Място
    Лозен
    Публикации
    192
    Точки (при гласуване)
    3

За моя 2.7 става дума. Днес Андро го взе да го види как да почне да пали нормално, пък и да не гасне когато си реши. Сега въртя все едно се тегля на лебедка сутрин.

Ще стане готина джипка. Много му се кефя на Нисана.

Като му окичим и лебедка и читави летни гуми ще е супер за ръшкане по язовири.

Още една от глупавите ми теории - софтуера се update-ва на един куп у-ва, може да са му качили следващата версия по някаква причина, пък инак да е стария мотор и от време на време да вади греши зиводи. Те нали 3-ките са от 2000 натам, а моя е там някъде, май, като производство.

ПП Андро доста бързо му хвана спатиите от къде и какво му има. В Митвас момчетата гледаха нещо ама благоразумно си казаха, че това не е по тяхната част.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    24,904
    Точки (при гласуване)
    48

То хубаво, ама между двата компютъра няма нищо общо. Едната помпа е електрическа без грам електроника в нея, освен датчици, а другата се управлява по CAN шина и е бъкана с електроника. На едното (твоето) CAN шината е само за диагностика и чипосване, а на другото (трилитровото) върви и между компютър и помпа и дявол знае още къде.

Накратко - не вярвам да е от компютъра/софтуера на джипката. Може и да не съм прав, но ми се струва невероятно.

Място
    София
    Публикации
    351
    Точки (при гласуване)
    9

3-те ги слагат от 2002г

Страница 5 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Въпроси
    От kiricov във форум DAIHATSU
    Отговори: 18
    Последно мнение: 18-03-10, 07:06
  2. Продавам Nissan Teranno II 2.4I (десен волан)
    От katerach във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 30-12-08, 22:31
  3. Въпроси за фронтера 3,2
    От Boby във форум OPEL
    Отговори: 7
    Последно мнение: 28-05-08, 20:41
  4. Въпроси на Tiger
    От Tiger във форум Правила, работа с форумите, FAQ, FTP ...
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-08-07, 17:34

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •