Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teranno 2 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Teranno 2 въпроси

    Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
    Ако се забавиш повече, примерно над 10 секунди, пали чувствително по-трудно.Последното важи и за топло време!
    Пали по-трудно, защото подгряването влиза в пулсов режим - известно време грее, после спира, после пак грее и т.н., а най-накрая и съвсем спира. Правено е за да защити свещите от прегряване. След като запалиш, свещите работят постоянно докато температурата на антифриза е по-ниска от 50 градуса.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Teranno 2 въпроси

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Пали по-трудно, защото подгряването влиза в пулсов режим - известно време грее, после спира, после пак грее и т.н., а най-накрая и съвсем спира. Правено е за да защити свещите от прегряване. След като запалиш, свещите работят постоянно докато температурата на антифриза е по-ниска от 50 градуса.
      Четох вчера сервизното ръководство. 20 секунди грее свещите при даване на контакт. След туй сменя режима. Ще експериментирам малко пък и имам волт метър. Може да е и датчика за температурата ако не подава ток в началото на свещите постоянно ами на импулси направо....

      Ще се видим с Андро няма накъде. В сервиза на Бош не ми се влиза за някаква глупост. Не знам как ще дойде с времето ама.

      Гумите ги открих на 300 кинта и мисля да ги взема ДА

      Коментар


      • #48
        От: Teranno 2 въпроси

        Колега, що не си сложиш едни 31-ци, ще му паснат идеално а и ще се повдигне с 4/5см.

        Коментар


        • #49
          От: Teranno 2 въпроси

          Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
          Колега, що не си сложиш едни 31-ци, ще му паснат идеално а и ще се повдигне с 4/5см.
          Какви 31-ци по конкретно?

          Duratrac-a в Гуми7 ги изпуснах сутринта за минути....и сега няма Питах в Диана ама и там нямат. Май има и други места да питам ама са по 400 кинта гумата ...пък инак бяха 300 в гуми7. А много ми харесаха, ама ....

          Сега съм с GoodYear Wrangler UG. Имат 4-5 мм шарка. Това май е блед остатък от предходна слава. Много се хлъзгат по снега.

          Коментар


          • #50
            От: Teranno 2 въпроси

            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
            Какви 31-ци по конкретно?
            Аз съм с БФ Гудрич А/Т 31/10.5/15, преди това с 235/75/15.

            Разликата е голяма, голямата гума си е голяма гума.

            Коментар


            • #51
              От: Teranno 2 въпроси

              А каква е разликата в разхода ?

              Коментар


              • #52
                От: Teranno 2 въпроси

                Голяма краста

                Харесах ги тия DuraTrac-и ама не мога да ги намеря сега на сносни пари и налични....УЖАС!

                Чудя се за БФГ ALL TERRAIN T/A KO ама май са кьопави за зимата....ма ще си карам и на лято

                Коментар


                • #53
                  От: Teranno 2 въпроси

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Пали по-трудно, защото подгряването влиза в пулсов режим - известно време грее, после спира, после пак грее и т.н., а най-накрая и съвсем спира. Правено е за да защити свещите от прегряване. След като запалиш, свещите работят постоянно докато температурата на антифриза е по-ниска от 50 градуса.
                  На патрула послегреенето следи и оборотите и над ~1200 об/мин-1 (по спомен) го спира. Силно подозирам, че и на терано е така.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #54
                    От: Teranno 2 въпроси

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    На патрула послегреенето следи и оборотите и над ~1200 об/мин-1 (по спомен) го спира. Силно подозирам, че и на терано е така.
                    Нищо такова не пише в ръководството, а там е дадено подробно кое-що. Свещите за 12 волтови, с двоен реотан, но с един единствен извод. Нямат много общо с патролските. И системата за погряване няма, до колкото четох по темите дето го обсъждате. Пише само че грее до достигане на 50 градуса температура на охлаждащата течност.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Teranno 2 въпроси

                      Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                      Аз съм с БФ Гудрич А/Т 31/10.5/15, преди това с 235/75/15.

                      Разликата е голяма, голямата гума си е голяма гума.

                      БФГ AllTerrain A/T стават ли за зимата? Дуратрака ми се видя доста по-зимен.

                      Какви са впечатленията от зимата? Аз съм в Лозен и понякога -примерно вчера беше голям зор. Аз със 4х4 се прибирах по странни маршрути да е по-равно, че с фронтална атака към къщата видях зор.

                      Тук открих една тема и изглежда не е супер добре БФГ-то през зимата

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=6006

                      Коментар


                      • #56
                        От: Teranno 2 въпроси

                        Има доста писано за А/Т-то, на мен лично ми харесва.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Teranno 2 въпроси

                          Някакви идеи от къде мога да купя едни Duratrac-и 245/75/16 по възможност за по-малко от 350 лева за гума?

                          Инак днес изтеглих къса клечка - скъса се ремъка на алтернатора.....голяма глупост. Странно е, че не е свирил или други звуци....просто се скъса. Може би, лагерите на алтернатора са дали фира и са го опнали и скъсали? Другия ремък на помпата за сервото е здрав та...

                          сега ще стои пред Митвас до Вторник тогава ще им се карам как не са сменили ремъка при профилактиката...или ако са го сменили явно не са го опънали или нещо от тоя сорт ама за няма и 300 км след профилактика ... (сигурно има вариант да не са усетили как някой лагер е на път да сдаде багажа)
                          Последно редактирано от hotsnail; 25-12-11, 20:23. Причина: правопис

                          Коментар


                          • #58
                            От: Teranno 2 въпроси

                            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                            Митвас...
                            Иди пак, и пак, и пак в Митвас.

                            Що ли се хабя....
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Teranno 2 въпроси

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Иди пак, и пак, и пак в Митвас.

                              Що ли се хабя....
                              Те няма да ми оправят паленето ама оня ден ми взеха тон пари за профилактитката редно е да им дигна малко пара.

                              Инак ще се видим с Андро. Не знам дали работи тия дни т.е. тая седмица дет' иде. Ама ще трябва да видим това палене...то май взе да се оправя...странно ама вчера след около 2 часа престой запали като часовник а дори сутрините май по-малко върти....

                              Разбрах вече кога да ходя там и кога не. Така де предимно да не ходя там.

                              Кажи за дуратраците къде да диря такива по нашите земи или трябва да заръчвам от вън?

                              ПП Най-близкия дилър на GoodYear е в Гърция....смех...
                              Последно редактирано от hotsnail; 25-12-11, 21:01.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Teranno 2 въпроси

                                Не знам за дуратраците към момента кой и какво предлага.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X