Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teranno 2 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Teranno 2 въпроси

    Смяната на горивния филтър си е задължителна- пък и е евтиния.Какво разбираш под -"пали трудно"?Всички ТДИ въртят , моето много ме дразнеше.Даже си мислех , че е поради 75ач акумолатор-да ама не е.Старите с механичната помпа палят прекрасно.За сравнение-бензиновата ми вектра пали по- бързо от джипа.Бахти дизела!Ама модерна работа - компютри...има нужда от информация , за да пусне нафта на дюзите.Аз зимата/след първото замтъзване на нафтата-на третия ден след като я купих/, ползвах присадка на кастрол тди.
    Та първа възможност- много искаш!Ако пали след два до 4 оборота-е ОК.Ако не - свещи.Ако не -още един въпрос- при първо палене тресе ли, пуши ли от зад , работи ли неравномерно няколко секунди?Ако да - въздух в горивото- смучи от някъде, намирането му , често си е приключение.Друга възможност-прекъсване на проводници, студени спойки-няма да си първият!Следващ вариант - некоректно работещи "пикаещи дюзи" - и ще чука яко като е студен.Ако и горещ не ще да пали-съмненията се прехвърлят върху помпата, особенно ако студен пали по- лесно от колкото топъл.И последен вариант от мен-неработещ клапан на капачката на резорвоара-ама тогава няма да иска да върви, и ще съска като отвориш да зареждаш.
    Нали си от София? Най - добре се обърни към Бат Андро, човека си разбира от работата.Щото от самозвани майстори...

    Коментар


    • #32
      От: Teranno 2 въпроси

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      Смяната на горивния филтър си е задължителна- пък и е евтиния.Какво разбираш под -"пали трудно"?Всички ТДИ въртят , моето много ме дразнеше.
      Ами да ако е топъл и току е спрял -> трябват поне 3-4 врътвания. След 15-тина 20 минути трябва повечко т.е. може би и филтър.

      Ако е студен...майко мила 15-20 секунди върти. Ужас! Като минавах в КАТ станах за смях. Майтапиха ме тъпите полицаи, как на лято със здраве ще си го карам, а можело и зимата да е мека

      Мисля, че са свещи от туй дето пишете. Аз преди имах един фиат дето с ключ 13-ка и 17-ка можех за норматив да го разглобя и сглобя на паркинга без канал. Гумите ги сменях като на формула 1 за под 2 минути гума сам вкл. ваденето от багажника. Ама джанти от Лада какво да правя. Та там с разните маркучи бях брал подобни ядове и затуй мислих че и тук е нещо подобно ама май не е - тоя е доста по-умен звяр - явно трябват повече от 2 ключа да го разпарчедосам.

      Инак не пуши - повече от нормално - в студа студен пуши малко бяло докато загрее ама това мисля, че е водна пара. Не дими като издухан дизел - знам какво е издухан дизел правил съм на фиата основен ремонт на двигател - лагери черупкови разни, сегменти.... (мале какви времена).

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      Нали си от София? Най - добре се обърни към Бат Андро, човека си разбира от работата.Щото от самозвани майстори...
      Утре записах при Митвас да сменим всички масла и филтри и да проверим окачването. По окачването, мисля, само оригинални части да катеря. LSD-то искам да го проверят да видим ако трябва да се оправя - мерак ми е тия екстри да работят - все пак за туй купувам джип, нали. Педала на съединителя трябва да го оправят - майка ми ще го кара понякога .....не карайте в София до Май месец, ще излязат нови новини за едно терано дето рути.

      После ще има сигурно бая фини неща да се пипат. Дори и ако ми кажат, че не е наред нещо задния диференциал..може би не е добре те да го борят.

      Та ще видим как ще тръгне в Митвас. Ако всичко е ок петъка се надявам да я обуя с новички гуми - DuraTrac 245/75/16.

      Та събота ще облазя Лозенската планина ако всичко мине точно.

      Малко ме хвана страх едната вечер след работа по местната полянка гастролирах (пустееща земя в подножието на лозенска планина по която има черни пътища не карам из градинките на хората и детските площадки) и при странично накланян ми се видя доста страховито.

      Инак днес усетих дрифтенето при подаване на газ в завои....Тойотата подобно нещо не е правила никога дори и на лед. Последно с един Фиат Типо имах подобни премеждия на входа на Пазарджик по време на снежна буря - преди 10 години когато имаше сняг.

      Понеделник ще я водя на шивач - нов волан и топка за скорости. Вторник ако всико е наред на Софавто на мивката да я изстържат едно хубаво - кожения салон е странен мъсоляво тъмно кафяв цвят (подозирам, че е бил светло кафяв гледайки най-задната седалка). После ще видим ако имам време ще оправям и пръскалките.

      Коментар


      • #33
        От: Teranno 2 въпроси

        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
        Ами да ако е топъл и току е спрял -> трябват поне 3-4 врътвания. След 15-тина 20 минути трябва повечко т.е. може би и филтър.

        Ако е студен...майко мила 15-20 секунди върти. Ужас! Като минавах в КАТ станах за смях. Майтапиха ме тъпите полицаи, как на лято със здраве ще си го карам, а можело и зимата да е мека
        СВЕЩИ!!!!! Или ги няма хич, или в най-добрия случая е останала примерно само една.

        Повече от 2 секунди въртене на тоя двигател означава че нещо генерално не е в ред, независимо от температурата и колко време е стоял непален. МОя е стоял на студено 2 месеца не пален. Запали все едно е пален преди 5 минути.

        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
        Утре записах при Митвас
        Щом имаш излишни пари и време за губене - твоя работа.

        Няма лошо от оригинални части по окачването, ама като ти кажат цените в Митвас, ще ти стане лошо. Комплекта шайби за LSD-то ще ти продадат за едни 1500-2000лв. Ако искаш да продължавам, ама май няма смисъл. Ако искаш и умна дюза ще ти продадат за едни 500-600лв. Долни шарнири - ти ще кажеш цената, ама не вярвам да е под 200лв бройката.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Teranno 2 въпроси

          За пружината на педала на съединитела,може да е малко да е омекнала или ухото на педала да се е износило или втулките на ушите на пружината да са счупени.ВНИМАВАЙ пружината много лошо удря по пръстите (като краен вариант аз сложих отстрани допълнителна пружинка и винаги се връща) успех.
          Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

          Коментар


          • #35
            От: Teranno 2 въпроси

            Първоначално публикуван от veneli Преглед на мнение
            За пружината на педала на съединитела,може да е малко да е омекнала или ухото на педала да се е износило или втулките на ушите на пружината да са счупени.ВНИМАВАЙ пружината много лошо удря по пръстите (като краен вариант аз сложих отстрани допълнителна пружинка и винаги се връща) успех.

            Мммм да и освен това може да е износен съединителя

            Оххх тежко провериха го, смениха му всички масла.

            Имало изгоряла свещ...не вярвам да е една ама такак казаха ще видим като я сменят.

            съединителя ще е тежко - педала има проблеми ама и диска е износен.

            хубавото е че диференциалите и блокажите работят перфектно.

            лошото е че голяма част от окачването е за смяна - ръжда яко .....толкоз много е, че човека по телефона отказа да ми разказва - ще пише на лист едно по едно. (Сам си го избра)

            Дано успеят да ми сменят свещите днес, за да си го взема, ако не утре ще ми го дадат и ще водя на още ремонти явно.

            Коментар


            • #36
              От: Teranno 2 въпроси

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Щом имаш излишни пари и време за губене - твоя работа.

              Няма лошо от оригинални части по окачването, ама като ти кажат цените в Митвас, ще ти стане лошо. Комплекта шайби за LSD-то ще ти продадат за едни 1500-2000лв. Ако искаш да продължавам, ама май няма смисъл. Ако искаш и умна дюза ще ти продадат за едни 500-600лв. Долни шарнири - ти ще кажеш цената, ама не вярвам да е под 200лв бройката.
              Много си прав. Аз мислих при тях да ходя щото няма грижи - отиваш, оставяш, те си намират части качествени и няма грижи - една микра там си я правих по 500-1000 кинта на година им оставяхме. Цени са като в Тойота или Шкода. Което за джип на 10 годинки е доста стряскащо щото цените на ремонтите са съизмерими с парите, на които съм го купил. Ама то е ясно горе долу, че продавача няма да го отведе на ремонт да смени де що има и да го даде на цена по-ниска от ремонтите....

              Та 900 лева горе долу за всички масла, диагностика и всички филтри. При тойота е около 500 лева - масло двигателно и филтри. 300 лева свещи (тука предполагам ако ида до Бош или Champion магазин мога да смъкна до към 100-150 кинта - поне с фиата съм го минавал това).

              Та така ще видим колко ще замине по окачването. (Имам очакване ама ще пиша утре с колко се разминавам)

              Какви са ми опциите освен Митвас или Нисан БГ за качествени части на Нисан? От ибей?

              има ли добри търговци на части по мрежата? По евитни ли са? Имате ли адреси на такива дето не продават ментета?

              От араби не ми се пазарят разни менте чарколяци.

              За Фиат има бая малки магазини т.е. вносители на оригинали части, ама не са официалните (то фиат в БГ имаше големи проблеми с вносителя...ходил съм там ама беше драма)...ricambi originali

              Може по моргите да тръгна ама и тоя филм не е кой знае колко хубав ако нямаш време. (Аз съм 12-14 часа на работа и това не ми е много опция - преди за Фиата бях студент ходил съм бая при италианеца в Овча Купел, сега морги много има поне).

              ако ще сменям окачването има ли опция да си купя някой по-интересни неща? Примерно да го дигна Нисана 10-15 санта и да му сложа от по-едрите гуми. Някакви идеи в тая насока имате ли?

              Коментар


              • #37
                От: Teranno 2 въпроси

                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                ще пише на лист едно по едно...
                Провери този лист в някой друг сервиз . Разрови във форума има насоки.
                TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                www.kamino92.com

                Коментар


                • #38
                  От: Teranno 2 въпроси

                  Извинявай , ама 900 лева за масла и филтри...
                  -Горивен филтър 18-24лв.Маслен-10-15,въздушен 25лв
                  -Масло двигател 7 литра х 12лв /може и по- евтина полусинтетика/84 лв
                  -с.к. и раздатка-май бяха около 8 литра общо - аре около 100лв
                  -преден диф 1,5 х 12 = 30лв
                  -заден диф зависи - от около 40 до 100 и повече лв. зависи как се набуташ и колко пъти си купуваш масло до уцелване на на нужното.
                  Я да сметнем-май няма 400 лв, като цените са завишени.
                  А остана филтъра на климатика, аз не бих го бързал в момента-зима е, студено е и пластмасите са трошливи.
                  Останалите 500 лв за труд ?????
                  Аз бих сменил сервиза, но всеки си решава сам.
                  Имай в предвид , че това е един от джиповете с невероятно евтино обслужване, сравнимо с евтин стар автомибил среден клас/също с евтино обслужване/.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Teranno 2 въпроси

                    Еми, аз ти казах при кого да идеш, ама не слушаш.

                    По мойта джипка също слагам само оригинални части, ама не и от Митвас. Четец за грешки и диагностика струва 60-ина лв.

                    Окачване - очаквай цена на долен шарнир около 180-200лв за брой. За горни - около 90-110 за брой. Тампони горен носач - около 25-30лв на брой (те са 4). задни тампони долен носач - 25-30лв на брой + втулка - 15-ина лв за брой (4 тампона и 2 втулки). Предна голяма кормилна щанга - поне 400лв, а вероятно към 500-600. Кормилни накрайници - 4бр по около 60-70. Паразитен хебел - около 100-150.

                    Отзад имаш 10(десет тампона). Смятай ги средно по 30лв бройката.

                    Ако трябва да сменяш амортисьори - оригиналните са около 200лв бройката.

                    Биалетки - около 50-60лв за брой. (отпред и отзад са общо 4).

                    Общо взето това е всичко, дето може да се смени по окачването. Но с малко късмет ще ти трябват само:
                    - горни шарнири
                    - голяма кормилна щанга
                    - само предни биалетки
                    - задни тампони + втулки преден долен носач.
                    - паразитен хебел

                    И това са цени само на частите. Все пак е само предположение, базиращо се на предишни мои запитвания за части там.

                    Смени му и антифриза и промий системата. Смени му и спирачната течност.

                    А същите части, дето купуваш от Митвас, можеш да купиш от тук:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97674

                    или от тук:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=81608

                    Чака се седмица-10 дни. Налични ги няма. Но то и в Митвас не всичко е налично, та така или иначе ще има чакане.

                    ПП: Свещи на BOSCH и CHAMPION за твоя джип няма. Има HKT и някакви италиански в Евро07. И двата вида стават - лично съм ги пробвал и сравнил с оригинални.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Teranno 2 въпроси



                      Днес го разходих малко Тераното. Много е готино. Открих за какво са бавните скорости из една кал...и си затрих една от задните капачки на джантите....(тия продават ли ги някъде? или само из моргите)

                      Голям кеф е де, катери се като змей а гумите ми са сликове почти.

                      Инак списъка ми е хем голям хем не

                      1. Съединител
                      2. Педал за съединител
                      3. Гарнитури разни по охладителната система
                      4. предни тампони на предни носачи
                      5. тампони/предна стаб. щанга
                      6. тампони задна стаб. щанга

                      амортисьорите са 6, спирачките са 6, дифовете са 6

                      Проблема с паленето за сега не е решен. Сменихме свещите ама пак трудно пали първия път след престой...посъветваха ме да видим дизеловата помпа дали нещо не трябва да и се регулира в Бош сервиза. Другия вариант дето предположиха е че акумулатора е на кантар работата...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        От: Teranno 2 въпроси

                        ако някой по-опитен погледне. Дайде идеи какво може да му има на нисана освен свещите?

                        Смеих ги ама не става. ОТ Митвас ми дадоха две насоки:

                        1. Да ида на дизел сервиз да видят помпата дали е добре настроена

                        2. Да менкам акумулатора

                        Сега и въпрос - Колко време Ви свети лампата за подгряване на студен двигател? При мен е под 5 секунди, дали не е прекалено малко т.е. дефект в захранването на свещите? Реле?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Teranno 2 въпроси

                          Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                          Дайде идеи какво може да му има на нисана...
                          Що не се обади като ти казаха хората?
                          Сега идеи има много, ама с идеи няма да почне да пали. Утре след 11 мога да отделя време за джипа. Ти си решаваш.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Teranno 2 въпроси

                            Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение

                            Сега и въпрос - Колко време Ви свети лампата за подгряване на студен двигател? При мен е под 5 секунди, дали не е прекалено малко т.е. дефект в захранването на свещите? Реле?
                            За пореден път: При студено време изчакай освен лампата на подгряването, да изкасне и тая на ербега, и тогава пали. Аз дори и след изгасването и чакам секунда - две. После кажи има ли разлика.

                            Колко време въртиш при пълно палене?

                            Ако иначе върви нормално, поддържа 140, не хлопа и не пуши, не вярвам да е от помпата.

                            Разберете и мини през Андро. ЗАРЕЖИ фирмените сервизи. Там се ходи само и единствено когато по някаква причина определен ремонт не може да се свърши другаде. Такъв ремонт в тераното обаче не се сещам да има, като изключим помпата.

                            Компресия поне мерихте ли?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Teranno 2 въпроси

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              За пореден път: При студено време изчакай освен лампата на подгряването, да изкасне и тая на ербега, и тогава пали. Аз дори и след изгасването и чакам секунда - две. После кажи има ли разлика.
                              По начина описан от Спарки, паля и аз! Освободен от скорост, без натиснат съединител и при това не само в студено време.Джипа е в относително топъл гараж и по този начин си пали от четвърт.След изгасването на лампата за ербега, една-две секунди са достатъчни.Ако се забавиш повече, примерно над 10 секунди, пали чувствително по-трудно.Последното важи и за топло време!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Teranno 2 въпроси

                                Честито, Нисанчето е много лъскаво (и моето беше лачено като го взех)

                                Сега по темата....колега, хората ти казват, ходи при Андро, вземи такива гуми, прави това, прави онова.........ти едно си баба знае....едно си бае.......сърцето ми спря като видях какви пари си дал за едни масла....ииииии чети повече, това е майка

                                Желая ти безаварийни и кални километри.

                                П.П. Пак да повторя, Андро е човека!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X