Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Teranno 2 въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Teranno 2 въпроси

    Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
    От това което си снимал, с ръчни със сигурност, не си!Ако имаш изобщо, трябва да са автоматични.
    Значи трябваше да го покарам малко из калта джипара ....има 4х4 със сигурност.

    ама нещо е много зле на 2х4 - буксува непрекъснато ужас. Правиха ремонт пред нас и сега е кал до уши и има около 10-15 санта изкачване да стъпиш на площадката на гаража. Със Авенсиса минах от там без да превърти въобще с предното - с Дънлопските гуми де. А Нисана и напред и назад го пробвах драма е, не може да качи 15-те сантиметра по кал да влезе в гаража ....включих 4х4 и макар малко мъчно да изглеждаше някак се покачи прасето.

    Това дето буксува толкоз здраво със задния мост сигурно не говори добре за LSD-то и/или за гумаците....може би трябва като хората с БМВ да си сложа торба или две пясък или цимент отзад за зимата.

    Коментар


    • #17
      От: Teranno 2 въпроси

      Нямаш гуми пич!На моето като му сложих нови зимни гуми миналата зима, забравих къде е лоста за 4х4, дори ходих на почивка в Елена, зимата-само на 1 място ползвах факта , че съм с джип.Свали капачките, като ги гледам на снимките приличат на мойте бившите-изгубих три за около 2 часа след като си купих джипа.Хващаш и дърпаш!От долу има изненади.Или има един чвор, дет едвам се събира под капачката-тогава кеф, или има много място , и 6 гайки.Ако е последното- търси ръчни хъбове-има писано бая по - темата.Без гуми - просто не става !Ако поднася много на задно, има голяма вероятност LSD-то ти да е все още живо, което изисква внимание- смяна на маслото с правилно.
      Ако си от Софето, то Спарки е човека който ти трябва.Едва ли има някой друг във форума, който да е по - на вътре с тераното.Ей късметлия си!Аз така и не можах да се запозная с него!А иначе- много правилен избор за "кола за всеки ден".
      Последно редактирано от kikimora; 11-12-11, 21:49.

      Коментар


      • #18
        От: Teranno 2 въпроси

        Извинявай за тъпия въпрос, но сигурен ли си, че си включил само 4х4, а не и бавните.Подобен ефект се получава, освен при проблем с LSD-то и при комбинация от лоши гуми с включени бавни по кален наклон

        Коментар


        • #19
          [QUOTE=kikimora;1700784]Нямаш гуми пич!На моето като му сложих нови зимни гуми миналата зима, забравих къде е лоста за 4х4./QUOTE]

          Какви гуми си взел? Има ли ревюта на гуми за 4х4 машини?

          Едно време за Авенсиса намерих едно немско ревю дето пише или Дънлоп WinterSport 3D или в краен случай Мишелин Пилот Алпин 3....

          Ама тия гумаци са огромни някакви и нямам идея коя марка и модел са най-хубави за зимата.

          Инак намерих потребителското ръководство на Руски. Спарки е голям пич! Ама няма връзка май от форума....
          http://htftp.offroad-bulgaria.com/sp... manual (rus)/

          Значи хидравличното масло на задния диф да сменям веднага, а? Аз не знам кога го е сменил швабата има разни бележки от ремонти в книжката ама ....знам ли кое какво е правил, като е на немски.

          За занасянето в калта ....пред гаража бях като ония мерцедеси от Джурасик Парк хем нямаше динозавър увиснал на Тераното

          [ATTACH=CONFIG]393239[/ATTACH]

          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
          Извинявай за тъпия въпрос, но сигурен ли си, че си включил само 4х4, а не и бавните.Подобен ефект се получава, освен при проблем с LSD-то и при комбинация от лоши гуми с включени бавни по кален наклон
          Не знам точно за кои ефект -това че буксува при 2х4 ли...ми то може да е прав колегата, че гумите ми са пълна скръб.

          Сигурен съм че не са бавните. Успях да включа бавни преди това - малко се притеснявах мислих че е счупено и не може да включва бавни ама ако натисна лоста надолу и минава на неутрална и после на бавни. Няма как да включа бавни без да искам поне на моя звяр.

          На 4х4 си се качи в гаража на задна с леко поднасяне. Ама малко съм разочарован, че трябва 4х4 да си вляза в гаража. То ще си спи отвън Тераното, ама днес ще е в колибката, имам място сега.

          Ще му направя една диагностика утре или вдругиден и ще видим.

          А тия комплекти за повдигане дето Вромос имат пост за тях колко пари са и от къде мога да си заръчам?( CALMINI +3") На пролет да го кача нагоре малко....може би трябва да видя местните из Лозен как ги правят джиповете. Гледах им сайта на КалМини (тия все едно са Българи с това име), ама не видях за Терано нещо...каталога е 5$ дали да го взема?
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от CarTest™; 11-12-11, 22:55.

          Коментар


          • #20
            От: Teranno 2 въпроси

            [QUOTE=hotsnail;1699555

            Другия проблем е че съединителя не се връща напълно нагоре....това дали е някаква пружина или е нещо позловещо.[/QUOTE]

            Първо честито и от мен и много безаварийни км.
            За съединителя, не бери грижа - това е пружината на педала. Моето от година го карам така, единственият проблем е че трябва да повдигам педала с крак, но толкова му свикнах, че като се кача на буса след това, отново повдигам педала.
            Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
            0879076007 Жельо

            Коментар


            • #21
              От: Teranno 2 въпроси

              Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение

              А какви са проблемите с Митвас та все препоръчвате майстори? Освен цените има ли друг проблем?
              Прочети темата и ще разбереш http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=111664
              Аз от 5-6 години се занимавам само с оторизирани сервизи за новите служебни коли, който карам, и мога смело и отговорно да твърдя че всички са пълна трагедия.

              Успех.
              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
              Opel Campo 3,1 TD '99
              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

              Коментар


              • #22
                От: Teranno 2 въпроси

                Кажете сега за гумаците. Какви да слагам?

                Разгледах ревюта туй онуй ...нищо не намирам това ревю дето диря.

                От това дето гледам истината май е CONTINENTAL 235/70R16 4X4 CROSS CONTACT WINTER

                Впечатления имате ли?

                А от MICHELIN 235/70R16 LATITUDE ALPIN 4X4? Тия май само цената им е като за хубави, нещо по нета ги няма в топ 10.

                Коментар


                • #23
                  От: Teranno 2 въпроси

                  Мойте са MICHELIN ALPIN с дот 2004г и все още ги бива а се карат целогодишно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Teranno 2 въпроси

                    Ако ще се занимаваш редовно с калищаци - сложи GoodYear Wrangler DuraTrack.

                    А маслото в задния диф не е хидравлично. Трансмисионно е. Трябва ти такова специално за LSD диференциал (иначе казано "с ограничено приплъзване", "с повишено триене", "шпер" и т.н.). Трябва изрично да пише на шишето че е за такъв диференциал. Или ако маслото е нормално, трябва да му се сложи добавка. И масло, и добавка има на MOPAR примерно. Повечето известни маски също имат масло за LSD. Въпроса е да го намериш налично.

                    Ако питаш мен - сложи пълна синтетика 75W140. Със сигурност е най-добрата течност, която можеш да сипеш там.

                    4x4 пускаш, когато ти трябва - на хлъзгаво или когато не се справя само на задно. Бавни - отново само на хлъзгаво, когато не му стигат силиците, или когато трябва да пазиш съединителя.


                    ПП: И се поровичкай из форума. Ще научиш интересни нещица, дето може да са ти от полза някога.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Teranno 2 въпроси

                      Тия гуми DuraTec не са ли летни

                      Коментар


                      • #26
                        От: Teranno 2 въпроси

                        С DuraTec може и лято и зима, защото е модел двигател на Форд. Спарки ти е написал друго.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Teranno 2 въпроси

                          DuraTrack!
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Teranno 2 въпроси

                            Да трябва повече да чета.

                            Ама тия гуми duraTrec ги няма моя размер 235/70 r16.

                            Дали е ок да взема 245/75 r16 малко едрички са с 35мм повече. Дали няма да задира. Друг вариант е да взема 235/75 r15 със джанти...

                            Оффф и прасето нещо пали трудно. Ще видим свещите а май има и друго - нафтата бяга на някъде като стой на едно място 15-тина минути и после върти много дори и топла. Ама ако е под 5 минути пали бързо....едно време на един фиат иамше някакво клапанче дето не даваше нафтата да си ходи в резервоара....май можеше с педала на газта да се помпи или пък имаше нещо за помпане на филтъра за нафтата....ще пробвам утре най-много да я задавя.

                            Парктроник трябва да взема с 8 датчика отпред и отзад...някой слагал ли е подобно нещо? Сами ли ги монтирате? Ще трябва а схвана тоците и как са.

                            А и задната пръскалка ще оправям - не пръска..

                            Инак з амаслата реших да сменя всичко да е ясно, че са наред

                            Коментар


                            • #29
                              От: Teranno 2 въпроси

                              Относно гумите-Благодарение на Спарки си закупих Goodyear Wrangler Duratrac 245/75/16.Впечатленията са повече от положителни.Като падна първия сняг исках да ги тествам само на заден мост.На 25см и приличен наклон нямаше никакви проблеми(преди с yokohama geolander at имах сериозни проблеми).Относно шума-доста в прилични граници почти не се чуват.Аквапланинга-много добре се представят почти го няма.В голяма кал все още не съм влизал.Е има и малко недостатъци-по скъпички са от други подобни и трудно се намират(защото са основно за щатите).Спарки каза че са по леки от неговите,но спрямо Yokohama AT направо си тежат(разхода се качи с 1-2литра спрямо Yokohama AT).Но като ги сложих съвсем друга визия придоби Тераното.
                              P.S. Спарки обещал съм ти едно кръгче с тия гуми не съм забравил
                              Последно редактирано от masagero; 14-12-11, 07:09. Причина: правопис

                              Коментар


                              • #30
                                От: Teranno 2 въпроси

                                Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                                Да трябва повече да чета.

                                Ама тия гуми duraTrec ги няма моя размер 235/70 r16.

                                Дали е ок да взема 245/75 r16 малко едрички са с 35мм повече. Дали няма да задира. Друг вариант е да взема 235/75 r15 със джанти...

                                Оффф и прасето нещо пали трудно. Ще видим свещите а май има и друго - нафтата бяга на някъде като стой на едно място 15-тина минути и после върти много дори и топла. Ама ако е под 5 минути пали бързо....едно време на един фиат иамше някакво клапанче дето не даваше нафтата да си ходи в резервоара....май можеше с педала на газта да се помпи или пък имаше нещо за помпане на филтъра за нафтата....ще пробвам утре най-много да я задавя.

                                Парктроник трябва да взема с 8 датчика отпред и отзад...някой слагал ли е подобно нещо? Сами ли ги монтирате? Ще трябва а схвана тоците и как са.

                                А и задната пръскалка ще оправям - не пръска..

                                Инак з амаслата реших да сменя всичко да е ясно, че са наред
                                Няма да задират. Всичко до 265/75/15 и съответно 265/70/16 не задира.

                                За трудното палене - не мисли за нафтата (всъщност ако още не си сменял горивен филтър - смени го задължително). Проблема ти в 99.99% е в подгряването. Изчаквай 3-5 секунди след изгасване налампата. Ако пак пали трудно (дефинирай трудно щото на всеки представите са различни ) то тогава провери подгрвените свещи (0.8 ома е нормата, ако помня добре), и ако са много над това - сменяй. HKT стават. Имаги в Евро07 например.
                                Това е двигател, на който ако подгряването е в ред, пали и при -30 като при +30, но ако не е в ред - иска въртене дори и на топло.

                                Покрай проверката/смяната на подгревни свещи е удобно да се премери и компресия (мери се през отворите на свещите), ако имаш къде.

                                ПП: Тук могат да ти проверят и свещите, и компресията. На Андро няма да му е първото терано за проверка и профилактика след покупка:
                                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101484

                                Имай в предвид че не всеки сервиз има дизелов компресомер, тъй че ако я караш някъде на друго място с идеята да и мериш компресия - питай ги изрично дали имат компресомер за дизел.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X