Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензин в нафтата

    Колеги вредно ли ще е за гнп ако сипвам по 0,5 л. бензин на 10л. нафта? Заради студа си купих добавка против замръзване,и сипах нафта в прозрачна бутилка,капнах и от добавката за да видя как ще се разтвори,а тя остана на съчми в дизела. За това искам да сипя бензин в резервоара ама не са ми ясни страничните ефекти,и искам да се консултирам с вас. ДВГ е ТДИ 94г.

  • #2
    От: Бензин в нафтата

    Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
    Колеги вредно ли ще е за гнп ако сипвам по 0,5 л. бензин на 10л. нафта? Заради студа си купих добавка против замръзване,и сипах нафта в прозрачна бутилка,капнах и от добавката за да видя как ще се разтвори,а тя остана на съчми в дизела. За това искам да сипя бензин в резервоара ама не са ми ясни страничните ефекти,и искам да се консултирам с вас. ДВГ е ТДИ 94г.
    Радвам се, че си си направил труда да видиш ефекта от добавката!Не, че много се различават, но каква е точно?
    Бих ти препоръчал на 10л. нафта да сложиш 200-300 грама бензин-не повече.И към тези 200-300 грама бензин добави 50-60 грама двутактово масло-ако си мераклия нека е синтетично!
    много автомати-слаби резултати!

    Коментар


    • #3
      От: Бензин в нафтата

      Относно замръзването на нафтата и методите за борба с него :
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46576

      Коментар


      • #4
        От: Бензин в нафтата

        Що се занимаваш с глупости? Кога в Пазарджик ще стане -30 за да замръзне нафтата? Сипвай от читави бензиностанции и няма да имаш ядове.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Бензин в нафтата

          Ъ-ъ. Противостудовите добавки за нафтите се наливат при температура над нулата, още по-добре - около 5 градуса. Колкото и да сипеш във вече измръзналата течност - няма да се случи нищо. Сам си видял неразтварящите се капки.

          Коментар


          • #6
            От: Бензин в нафтата

            Колега mbenz, добавката е на фирма ABRO пише още че е анти гел,в черна тубичка е, и е с много колоритен етикет,със бели и жълти букви на тъмно син фон.18лв. и си сипваш шикалки в резервоара.А само да добавя че бутилката с топчетата е на положителна температура и все още не са се разтворили,като се има в предвид че даже и се опитах да ги разбия чрез джуркане.
            Последно редактирано от Гюлето; 09-12-11, 07:39.

            Коментар


            • #7
              От: Бензин в нафтата

              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
              Колеги вредно ли ще е за гнп ако сипвам по 0,5 л. бензин на 10л. нафта? Заради студа си купих добавка против замръзване,и сипах нафта в прозрачна бутилка,капнах и от добавката за да видя как ще се разтвори,а тя остана на съчми в дизела. За това искам да сипя бензин в резервоара ама не са ми ясни страничните ефекти,и искам да се консултирам с вас. ДВГ е ТДИ 94г.
              Ти замръзнал бензин виждал ли си ?
              Ето ти отговора - в бензина има каквото трябва и толкова.
              Няма измислена добавка, по-добра и по-евтина от ... (керосин) и на второ място бензина.
              На 10 л нафта се сипва до 20% бензин - т.е до 2 л бензин (не 200 гр). Това зимата.
              Поради спецификата на бензина (не смазва както нафтата, измива всичко до което се докосне) е препоръчително да се добавя И масло. (така се прави когато се сипва и червената нафта - без акцизната)
              Маслото - на един резервоар (60 л на кола) се сипва 1 л масло (М 10Д ).
              Това съм го правил години наред точно с ТДИ.
              Дори нафтата замених с олио, но това е друга тема.
              И всичко това съм научил от "стари" шофьори на ТИРове. Дето карат по милион километри без основни ремонти и т.н. Едва ли трябва да се съмнявам в техните думи .
              Те най-малко искат да закъсат някъде зимата.......
              Успех !

              Коментар


              • #8
                От: Бензин в нафтата

                Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                Колега mbenz, добавката е на фирма ABRO пише още че е анти гел,в черна тубичка е, и е с много колоритен етикет,със бели и жълти букви на тъмно син фон.18лв. и си сипваш шикалки в резервоара.А само да добавя че бутилката с топчетата е на положителна температура и все още не са се разтворили,като се има в предвид че даже и се опитах да ги разбия чрез джуркане.
                Капни малко вода в нафтата и топчетата ще се разтворят.

                Коментар


                • #9
                  От: Бензин в нафтата

                  Не е проблем добавяне на бензин към дизел.Карам Мерцедес Е класа 2006 година.В книжката на колата е написано кога колко бензин да се добавя.Щом производителя, в случая Мерцедес препоръчва добавяне на бензин,а не на някакви други добавки аз го смятам за миродавно. Сканирам таблицата от книжката на колата. Gasolio estivo e лятна нафта,Gasolio invernae e зимна нафта.Това според гугъл преводача.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nafta.png
Прегледи:1
Размер:792.8 КБ
ID:5325772

                  Коментар


                  • #10
                    От: Бензин в нафтата

                    Според както пише у науката:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...459#post610459
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      От: Бензин в нафтата

                      Според Нисан, например, информацията по въпроса е много противоречива.
                      Пишат, че не се допуска добавяне на бензин, но ако все пак в резервоара има летна нафта, а температурата е под нулата, до 20% може ... ако не е безоловен, а такъв май вече няма.
                      Стефан е прав за антижелиращите добавки, пък и на повечето опаковки изрично е упоменато околната температура при зареждане да е над 5 градуса.
                      Обикновено превода на български на етикетите е, меко казано, виц, затова се старая да чета оригиналното описание.
                      Ползвам добавки всяка зима и досега нямам оплаквания.
                      Бензин не съм сипвал, така че впечатления нямам.
                      В казармата при замръзнала нафта "черпехме" МАЗ и КрАЗ направо с бензин през смукателните колектори, ама на личния си автомобил не бих го направил.
                      Life is too short to drive dull cars!

                      Fight global warming !
                      ... turn on your A/С !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Бензин в нафтата

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Що се занимаваш с глупости? Кога в Пазарджик ще стане -30 за да замръзне нафтата? Сипвай от читави бензиностанции и няма да имаш ядове.
                        Редовно си ме дърпат зиме на Пампорово и ставам за резил, докато намеря правилната* нафта и респ. добавка....
                        *Сипвам от правилни бензиностанции.
                        LZ1AIV

                        Коментар


                        • #13
                          От: Бензин в нафтата

                          Аз от 1991г. съм на нафта. Има издухани поне 60 тона. За сега не съм инал проблем с нея.
                          С едно изключение, ама то беше с нафта сипана в Пасау, на влизане в Германия, та не го броя. Добавки и бензин не съм ползвал никога. Само там се опитах да се спася с добавки - ама нъц. От десетина големи вериги бензиностанции никъде не продаваха.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Бензин в нафтата

                            Ако има вода в нафтата и тя замръзва някъде по горивопроводите единственото спасение е спирт за горене само той не дава на водата да замръзне за количество не знам . Когато не съм сигурен в горивото което сипвам добавям спирт за горене на око и нямам ядове .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Бензин в нафтата

                              Когато карах камиони/всякакви размери и марки/, на 40л. нафта слагах бутилка спирт за горене/0.5л/ и бутилка газ за горене, осветителна/0.5л/.
                              Спиртът заради конденза и вода при зареждането, газта ако ти налеят лятна нафта с повече парафин.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X