Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бензин в нафтата

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Има и газ за осветление. Имам поне 3 газени ламби в къщи. И аз не сипвам нищо допълнитвлно.[ATTACH=CONFIG]392860[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]392861[/ATTACH]
    Май не се разбрахме човека питаше за керосин !
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • #32
      От: Бензин в нафтата

      Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
      Май не се разбрахме човека питаше за керосин !
      Е да де. То е едно и също в 99%. Не му се палят парите, за разлика от дзимбина.Ето малкоhttp://www.google.bg/search?q=%D0%BA...iw=974&bih=527
      Последно редактирано от Пенчо; 11-12-11, 19:32. Причина: доп

      Коментар


      • #33
        От: Бензин в нафтата

        Колеги,благодаря ви за отзивчивостта,и споровете които възникнаха във този пост,но чрез спора се ражда истината. Според изводите които си направих от всичко изчетено до тук,според мен на 20л.дизел 100мл. л.синтетика на Щил, и 1л.бензин е пропорцията за моят дизелак. Ако греша с пропорцийте моля корегирайте ме

        Коментар


        • #34
          От: Бензин в нафтата

          Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
          синтетика на Щил
          НЕ синтетика на Щил. Някой колега беше брал ядове с нея - понижена мощност и прочие. Аз сипвам на OMV например. Пробвал съм и синтетиката, и минералното - и с двете няма проблем.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Бензин в нафтата

            Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
            ...... Според изводите които си направих от всичко изчетено до тук,според мен на 20л.дизел 100мл. л.синтетика на Щил, и 1л.бензин е пропорцията за моят дизелак. Ако греша с пропорцийте моля корегирайте ме......
            Абре юнак , ти една Фронтера помачка , та става само за продажба на части . Сега к`во - искаш от два мотора да събираш един ли ?!

            Изводите от горните спорове са два :

            1. Има случаи и то не малко , включително и в този форум , в които притежателите на дизелови автомобили ги карат с преработено масло , препържено олио , коресилин и Бог знае какво друго . Това защо го правят си е тяхна грижа . В общия случай ( волно или неволно ) такъв двигател е прежален . Форумът е препълнен с теми от рода на : "Помагайте , скапани дюзи ! ... Помагайте , скапана ГНП ... задръстени филтри , подгревни свещи ... и т.н. И то при каране на нафта . Какво остава , когато в резеворвоара се сипва каква ли не гняс , че и бензин отгоре ?!

            2. ... и по - важно : Въпроса е какво да се добавя при ниски температури в нафтата , така че мотора да си остане читав и то при положение , че не му предстои продажба / пътуване към някой балък ?
            Е , тогава меродавния отговор е : Прочетете си техническото ръководство ( заводско ръководство за експлоатация ) . Ако там има таблица ( подобна на Бенца по-горе ) ,или под някаква друга форма , в която изрично да се допуска прибавяне на н`ам си що от Производителя , то тогава : следвайте и се съобразявайте с инструкцията . В противен случай самоволното добавяне е на собствен риск . Остава да се осланяте на клетвите на големите вериги , че зимната им нафта е читава .

            ПС. И конкретно за Фронтера , от любопитство : някой от колегите с дизел , свалял ли е ръководството от систематизираната информация ? Респективно , там пише ли нещо по въпроса ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Бензин в нафтата

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Абре юнак , ти една Фронтера помачка , та става само за продажба на части . Сега к`во - искаш от два мотора да събираш един ли ?!

              Изводите от горните спорове са два :

              1. Има случаи и то не малко , включително и в този форум , в които притежателите на дизелови автомобили ги карат с преработено масло , препържено олио , коресилин и Бог знае какво друго . Това защо го правят си е тяхна грижа . В общия случай ( волно или неволно ) такъв двигател е прежален . Форумът е препълнен с теми от рода на : "Помагайте , скапани дюзи ! ... Помагайте , скапана ГНП ... задръстени филтри , подгревни свещи ... и т.н. И то при каране на нафта . Какво остава , когато в резеворвоара се сипва каква ли не гняс , че и бензин отгоре ?!

              2. ... и по - важно : Въпроса е какво да се добавя при ниски температури в нафтата , така че мотора да си остане читав и то при положение , че не му предстои продажба / пътуване към някой балък ?
              Е , тогава меродавния отговор е : Прочетете си техническото ръководство ( заводско ръководство за експлоатация ) . Ако там има таблица ( подобна на Бенца по-горе ) ,или под някаква друга форма , в която изрично да се допуска прибавяне на н`ам си що от Производителя , то тогава : следвайте и се съобразявайте с инструкцията . В противен случай самоволното добавяне е на собствен риск . Остава да се осланяте на клетвите на големите вериги , че зимната им нафта е читава .

              ПС. И конкретно за Фронтера , от любопитство : някой от колегите с дизел , свалял ли е ръководството от систематизираната информация ? Респективно , там пише ли нещо по въпроса ?
              По въпроса за Бенца - в горното ръководство определено се имат предвид комън рейл и помпа-дюза моторите. При тях доливането на бензин е особено противопоказно. При по-старите мотори- W 123/124/140 обаче няма никакъв проблем, стига да не се правят опити да върви само на бензин.

              Коментар


              • #37
                От: Бензин в нафтата

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Абре юнак , ти една Фронтера помачка , та става само за продажба на части . Сега к`во - искаш от два мотора да събираш един ли ?!

                Изводите от горните спорове са два :

                1. Има случаи и то не малко , включително и в този форум , в които притежателите на дизелови автомобили ги карат с преработено масло , препържено олио , коресилин и Бог знае какво друго . Това защо го правят си е тяхна грижа . В общия случай ( волно или неволно ) такъв двигател е прежален . Форумът е препълнен с теми от рода на : "Помагайте , скапани дюзи ! ... Помагайте , скапана ГНП ... задръстени филтри , подгревни свещи ... и т.н. И то при каране на нафта . Какво остава , когато в резеворвоара се сипва каква ли не гняс , че и бензин отгоре ?!

                2. ... и по - важно : Въпроса е какво да се добавя при ниски температури в нафтата , така че мотора да си остане читав и то при положение , че не му предстои продажба / пътуване към някой балък ?
                Е , тогава меродавния отговор е : Прочетете си техническото ръководство ( заводско ръководство за експлоатация ) . Ако там има таблица ( подобна на Бенца по-горе ) ,или под някаква друга форма , в която изрично да се допуска прибавяне на н`ам си що от Производителя , то тогава : следвайте и се съобразявайте с инструкцията . В противен случай самоволното добавяне е на собствен риск . Остава да се осланяте на клетвите на големите вериги , че зимната им нафта е читава .

                ПС. И конкретно за Фронтера , от любопитство : някой от колегите с дизел , свалял ли е ръководството от систематизираната информация ? Респективно , там пише ли нещо по въпроса ?
                Владо, двутактовото масло може прави всичко друго, но не скапва дюзи. Няма и сажди. Като мерих последно компресията, по подгревните ми свещи нямаше нищо. Буквално бяха в състоянието, в което ги купих от магазина година преди това. Има осезаема (не огромна, просто осезаема) разлика в работата на двигателя към добро, и същото е потвърдено от още доста хора. Смазващото действие пък е потвърдено от изследване. Затова и карам постоянно с двутактово масло. Но то против замръзване и желиране не помага.

                Друго (олио, "горено" масло, трансформаторно масло и прочие гадости) не коментирам. Бензин в нафтата не съм сипвал до сега, защото не ми се е налагало, но ако се наложи - ще сипя, и ще компенсирам с двутактово масло. Да се сипва постоянно според мен няма смисъл, особено при мижавите ни напоследък зими.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Бензин в нафтата

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  По въпроса за Бенца - в горното ръководство определено се имат предвид комън рейл и помпа-дюза моторите. При тях доливането на бензин е особено противопоказно. При по-старите мотори- W 123/124/140 обаче няма никакъв проблем, стига да не се правят опити да върви само на бензин.
                  Тишо , по отношение на Бенца спорове нямаме с теб Аз цитирах горната таблица просто в контекста на подкрепата на някаква теза с илюстрация . Бенца впрочем е изключение , двигателите ( и дизеловите и бензиновите ) имат пословична дуракоустойчивост .
                  Не знам какъв джип караш , но по принцип , понеже със Спарки сте модератори , т.е. лесно боравите със систематизираната инфорация , ще ми е много любопитно да постнете извадки от препоръчителни данни по марки , които да допускат нещо друго освен керосин/светилна газ ( изключваме шишетата с добавки , продаващи се по бензиностанциите ) , в резервоара с нафта като мярка против замръзване .
                  .... нищо че сме в раздела на Фронтера

                  ПС. Спарки , какво прави двутактовото ( че и моторното ) масло в нафтата при роторни и бутални помпи , аз съм напълно наясно Тук обаче говорим за прибавки против замръзване при Фронтера . Нека да не се отдалечаваме чак толкова от темата
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бензин в нафтата

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    По въпроса за Бенца - в горното ръководство определено се имат предвид комън рейл и помпа-дюза моторите. При тях доливането на бензин е особено противопоказно. При по-старите мотори- W 123/124/140 обаче няма никакъв проблем, стига да не се правят опити да върви само на бензин.
                    Тишооооо....

                    не четеш внимателно..

                    Това, което съм копирал, е лист от експлоатационната инструкция на W140

                    Дизелите, които се монтират на това купе, са и дизели, които се монтират на генерация напред.
                    За справка - S-classe на Faca - той има 140 с двигател като моя 606,962.

                    В моята експлоатационна инструкция е написано съвършено същото - без бензин.

                    А керосин - навремето, като беше по-лабав режима, имах достъп до керосин, толкова, колкото можеше да изгоря - става въпрос за нафтови печки за отопление...
                    При съотношение туба керосин/шише ракия беше от особена важност да се внимава с volume-то на печката - стопих две, докато се усетя какво става..
                    То така или иначе ония самолети, военните, не трябваше да кацат с пълно крило..., та за какво да става зян...
                    Те вече не кацат..

                    Щото не излитат...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бензин в нафтата

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      Тишооооо....

                      не четеш внимателно..

                      Това, което съм копирал, е лист от експлоатационната инструкция на W140

                      Дизелите, които се монтират на това купе, са и дизели, които се монтират на генерация напред.
                      За справка - S-classe на Faca - той има 140 с двигател като моя 606,962.

                      В моята експлоатационна инструкция е написано съвършено същото - без бензин.

                      А керосин - навремето, като беше по-лабав режима, имах достъп до керосин, толкова, колкото можеше да изгоря - става въпрос за нафтови печки за отопление...
                      При съотношение туба керосин/шише ракия беше от особена важност да се внимава с volume-то на печката - стопих две, докато се усетя какво става..
                      То така или иначе ония самолети, военните, не трябваше да кацат с пълно крило..., та за какво да става зян...
                      Те вече не кацат..

                      Щото не излитат...
                      Верно. Макар, честно казано да мисля, че в дизелите до комън рейл-а не би било кой знае колко фатално наличието на малко бензин в нафтата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бензин в нафтата

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Верно. Макар, честно казано да мисля, че в дизелите до комън рейл-а не би било кой знае колко фатално наличието на малко бензин в нафтата.
                        Хмм

                        Кога ли ще се видим, да обменим по чаша мисли - реално, а не в бара?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бензин в нафтата

                          Честно казано не виждам смисъл от този спор. Всеки сам да прецени, какво да налива в резервоара си. Аз лично сипвам гориво, а когато преценя и добавка произведена от сериозна фирма. Имам лека кола с дизелов мотор и я карам вече седма зима. В началото заради разни оплаквания по форуми, за замръзнала нафта сипвах редовно добавка на Liqui Moly. По-късно осъзнах, че повечето оплаквания идат от хора, които сипват каквато им дойде нафта, от туби на черно, или странни бензиностанции. Имаше и такива със запушени цедки на сондите в резервоара, или неподозиращи за съществуването на горивен филтър. Следващите няколко зими не съм сипвал никакви добавки и не съм имал проблеми. Зареждах обикновен дизел от голяма верига бензиностанции. В общи линии идеята ми е, че не е нужно да експериментирате с мотора си при положение, че хората са създали добавки за определени цели. Ако толкова се притеснявате от някакви проблеми и не сте сигурни в горивопровода, или горивото купете голяма разфасовка добавка и така ще си спестите главоболията. Това с бензина в нафтата е май от времето, когато вирееше мит, че дизелите не палят зимата!
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бензин в нафтата

                            VladymCho, ама той моя дизел е от онези времена бе,брато 94г.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бензин в нафтата

                              Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
                              VladymCho, ама той моя дизел е от онези времена бе,брато 94г.
                              Ми, Батка... шибай тогава бензин, компоти и кетчуп! Повтарям, че изправен дизел (с нормална компресия и работеща система за подгряване) и с нормално гориво в резервоара (не туба от съседа) трудно би се предал зимата.
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бензин в нафтата

                                Миналата зима по това време си купих Фронтера А ТДИ 94г. Цяла зима карах с нафта на черно от ......... ,без да сипвам добавки,бензин,масло...,дори и със стар горивен и въздушен филтър,които смених чак лятото.Палеше си на студа и вървеше без проблем.Беше ми първи дизел и незнаех че се добавя бензин или други работи,чак после чух,но така и нищо несипвам.А мотора е на 284 000 км.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X