Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензин в нафтата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бензин в нафтата

    На моя трактор зимата на един резервоар нафта (80л) му сипвам 5л бензин и 1л двутактово масло.
    Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
    Honda CB 919 Hornet
    0898849413-Светльо
    Кръвна Група: 0+

    Коментар


    • #17
      От: Бензин в нафтата

      Сипвал съм и бензин, и добавки. От всички добавки най-много съм доволен от тия на Redex и една немска, за военните им. Другото е ментаж до голяма степен. Газта за осветление не позволява на парафина да се втвърди и също е добра добавка.

      Коментар


      • #18
        От: Бензин в нафтата

        Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
        Не е проблем добавяне на бензин към дизел.Карам Мерцедес Е класа 2006 година.В книжката на колата е написано кога колко бензин да се добавя.Щом производителя, в случая Мерцедес препоръчва добавяне на бензин,а не на някакви други добавки аз го смятам за миродавно. Сканирам таблицата от книжката на колата. Gasolio estivo e лятна нафта,Gasolio invernae e зимна нафта.Това според гугъл преводача.[ATTACH=CONFIG]392054[/ATTACH]

        ... а според преводача Petrolio как се превежда на български ? Само за справка : бензин на италиански е benzina. А него в таблицата не го виждам
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: Бензин в нафтата

          А какво е Г-н Полиглот?На дали е лимонада?Петрол го превежда гуугъл преводача.Като идеш на бензиностанцията какво друго освен нафта и бензин можеш да налееш и да смесиш?Пропан бутан може би..... или метан....
          Последно редактирано от biboqn; 10-12-11, 22:03. Причина: допълване

          Коментар


          • #20
            От: Бензин в нафтата

            Първоначално публикуван от Гюлето Преглед на мнение
            Колега mbenz, добавката е на фирма ABRO пише още че е анти гел,в черна тубичка е, и е с много колоритен етикет,със бели и жълти букви на тъмно син фон.18лв. и си сипваш шикалки в резервоара.А само да добавя че бутилката с топчетата е на положителна температура и все още не са се разтворили,като се има в предвид че даже и се опитах да ги разбия чрез джуркане.
            Същата добавка на абро имах преди година-две. Колата седяла цяля нощ на -15. Отивам да сипя нафта, отварям шишенцето.... Добавката беше с консистенция между маджун и сопол, и отказваше да излезе от шишето. На топло - нищо редичка като водица. Бензинджията умря от смях.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Бензин в нафтата

              Аз мога да споделя, че сипвам Castrol TDA, дори и през лятото
              Преди го сипвах и на 124-ката, сега и на фронтерата. Дали помага не знам, но никога не съм имал проблеми, а на мерцедеса сипвах нафта и от туби, докато имаше. Иначе от 2г. гледам да зареждам на Ромпетрол.
              TOYOTA LAND CRUISER 120
              OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
              YAMAHA TDM 850 4TX

              Коментар


              • #22
                От: Бензин в нафтата

                Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                А какво е Г-н Полиглот?На дали е лимонада?Петрол го превежда гуугъл преводача.Като идеш на бензиностанцията какво друго освен нафта и бензин можеш да налееш и да смесиш?Пропан бутан може би..... или метан....
                Чудех се дали да ти отговоря в същия стил , ама айде от мен да мине

                Първо , погледни си първия пост ! Писал си че не е проблем добавянето на бензин в нафтата , след което си снимал извадка от бенцово ръководство , издадено на италиански . С таблица за добавка в проценти , в зависимост от температурата . Убаво , ама там пише , че се добавя petrolio. Е , сега те питам : ако това petrlio означава бензин , защо в същата сканирана книжка на предната страница жабарите пишат benzina ?! Или за тях benzina и petrolio е едно и също ?!
                Всъщност , мога да ти отговоря за какво иде реч , но ще ти го оставя за домашно , за да си размърдаш мисловната дейност .
                Моля поста ми да не се смятат за заяждане . Пиша , защото ако човек реши да си съсипва собствената кола от невежество , проблема си е негов . Но някак си е некоректно , когато дава поискан съвет и на други хора , защото ги вкарва в заблуда .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Бензин в нафтата

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Или за тях benzina и petrolio е едно и също ?!
                  Всъщност , мога да ти отговоря за какво иде реч , но ще ти го оставя за домашно , за да си размърдаш мисловната дейност .
                  .
                  Размърдвайки мисловната си дейност освен за бензин и керосин ,за друго не се сещам.Ако някой знае италиански да каже какво е Petrolio.Керосин от къде се купува не знам.На дали ако ида на летището ще ми заредят колата.За това предполагам,че е бензин.
                  Пък и в повечето езици има синоними....Пример НАФТА,ДИЗЕЛ.....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бензин в нафтата

                    За да няма филологически спорове, прилагам част от инструкцията за експлоатация на W140....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бензин в нафтата

                      EEE браво.Грешката е моя,съжалявам.Е от къде по дяволите ще зареждат с керосин,като са го написали.

                      Има го по летищата за самолетно гориво.Едно време се продаваше и в шишета ,като Газ за осветление.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бензин в нафтата

                        Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                        .Едно време се продаваше и в шишета ,като Газ за осветление.

                        И сега се продава.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бензин в нафтата

                          Като гледам таблицата зимната нафта се смесва с керосин от -25градуса на долу,та си мисля че при нас няма чак такъв студ.Аз лично не слагам нищо и до сега не съм имал проблем.Редовно си сменям горивният филтър.

                          Пенчо туй в стъклените бутилки не е ли коресилин.
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бензин в нафтата

                            Първоначално публикуван от Боян Богданов Преглед на мнение
                            EEE браво.Грешката е моя,съжалявам.Е от къде по дяволите ще зареждат с керосин,като са го написали.

                            Има го по летищата за самолетно гориво.Едно време се продаваше и в шишета ,като Газ за осветление.
                            Хубаво е , че все пак стигна до някакъв извод .
                            Още в предния си пост , като върл фен на МБ ( още от `91-ва насам леките ми коли са само такива ) ,щях да ти напиша , че няма да намериш посмъртно препоръка на дизелов Мерцедес да се сипва бензин под каквато и да е форма . Което всъщност е куриоз , щото от друга страна тези мотори понасят всякаква гняс , за разлика от купчина други марки .

                            И пак за сведение : "зареждане с керосин " е силно казано . Става въпрос за доливане при ниска температура (и то при определени условия ) , като аварийна ситуация . Повече е характерно за камионите . Резервоарът на леката кола е изложен доста по- малко на бръснещия вятър при минус 15 градуса примерно . Освен това , при леките коли проблемите с работата на мотора при ниски температури идват по- скоро от неизправности в последния , отколкото от сгъстена нафта . Последното разбира се не е изключение , но при екстремни ситуации .

                            А съвсем отделен въпрос пък е , че газта за осветление , която се продава по магазините , отдавна няма нищо общо с онази , която се използваше навремето в газените лампи ... и само Господ знае какъв и е химичния състав ... подобно и на нафтата по бензиностанциите де . Теми по проблема - бол .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бензин в нафтата

                              Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                              Като гледам таблицата зимната нафта се смесва с керосин от -25градуса на долу,та си мисля че при нас няма чак такъв студ.Аз лично не слагам нищо и до сега не съм имал проблем.Редовно си сменям горивният филтър.

                              Пенчо туй в стъклените бутилки не е ли коресилин.
                              Има и газ за осветление. Имам поне 3 газени ламби в къщи. И аз не сипвам нищо допълнитвлно.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 052.jpg
Прегледи:2
Размер:187.3 КБ
ID:5326078Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 053.jpg
Прегледи:1
Размер:274.0 КБ
ID:5326079

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бензин в нафтата

                                Навремето Газстроймонтаж купиха нов булдозер Катерпилар. Грамаден. Американците изследваха проби от нашия дизел и изрично препоръчаха на 2 тона резервоар 500 литра да са керосин. 25 %. И това се спазваше стриктно. Аз съм имал два дизелови мерцедеса и на двата съм наливал бензин. Никакъв проблем. Владо е прав. Мерцедесът носи на най-различна гняс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X