Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диско-2 Тд5 не се повдига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Диско-2 Тд5 не се повдига

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Що ли ми се чини, че преди смяната може да се пробва профилактика? Ама не ми се рови из форума сега.
    Още при прегледа преди купуването установихме, че при включено "повдигане" (с копчето), мига количката на таблото, но не се двига. Това беше в сервиза на dignatov и той предложи, да му оставя колата за някои ремонти, вкл. "профилактика на повдигането...", но не можа да се справи, а не знам дали въобще е опитвал.
    Но фактите вече ги знаете - колата се повдига и кляка когато си поиска...
    Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
    При мен проблемът е друг:
    На сутринта в повечето случай го намирам леко клекнало, повече вдясно. Паля и се вдига нормално.
    Но ако го вдигна допълнително с бутончето и го оставя през нощта - няма проблем, стои си.
    Не знам, вероятно имам някъде пропуск на системата....Някакви идеи?
    И при мене е същото, но това са само част от номерата на тая барака. Само че понякога кляка на ляво.
    Последно редактирано от trapper; 20-12-11, 09:13.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #17
      От: Диско-2 Тд5 не се повдига

      Така...., аз малко задълбах по английските форуми по темата.
      Надълго и нашироко са обсъждани всички проблеми които имаме.
      Значи ако стои вдигната, а при нормална стойка кляка от време на време то проблеми е във възглавниците, а не в датчиците.
      Ще кажете - как така, възглавниците са или херметик или не...?
      Обяснението на колегите е, че изтичането на въздух е през малки микрошупли. когато е в повдигнат режим то тогава се изглаждат и затова стават отново непропускливи.
      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
      LZ2РSD

      Коментар


      • #18
        От: Диско-2 Тд5 не се повдига

        Не ми звучи достоверно. Когато говорим за гума е обратното - по-малко налягане - по-малки шупли. И защо при паркиране на едно и също място понякога кляка, а утре се вири!
        Но ако е истина, може ли да инжектираме талк, графит или друго нещо, което при изтичане да запуши дупките?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Диско-2 Тд5 не се повдига

          Ще стане проблем с компресора предполагам ако се сложи нещо подобно. Но в този английски форум (доста активен между другото) на няколко места колеги с нашия проблем казаха че се е оправило след смяна на възглавниците. Чакам да се стопли да разменя датчиците първо да видя как е. Иначе стои дилемата за смяна с пружини разбира се.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-01-12, 09:56. Причина: Гл.букви
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • #20
            От: Диско-2 Тд5 не се повдига

            Вчера (петък, 13-ти ), след като карах диското през деня и си беше нормално високо, следобед в движение усетих, че задницата стои ниско и колата се люлее и друса на всяка дупка.
            Според мене възможностите са 2: пробита възглавница или развален компресор. Или изгорял бушон - има ли отделен бушон за повдигането?
            Има ли и други мнения и как да намеря повредата?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #21
              От: Диско-2 Тд5 не се повдига

              Номер 28 предполагам е бушончето.
              Прикачени файлове
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #22
                От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                Колега ако не си сменял възглавниците е напълно възможно и те да ти правят тези номера. Когато взех моето камьонче, пристигна от Германия с надути възглавници карах из София поне 2-часа и като се качих на магистралата, колата клекна и така чак до Варна на следващия ден всичко отново си беше наред, първите 2 часа. Смених възглавниците и от тогава нямам проблеми.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • #23
                  От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                  Да, след обсъждане на проблема и със Stargazer, натам вървят нещата. Сега коментираме предимствата на различните амортисьори. Мисля да сменя всичко с едно разглобяване.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                    Така е най-правилно.
                    Land Rover Discovery II 3,9 V8
                    Лада Нива 21214 1,7i

                    Коментар


                    • #25
                      От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                      Е, започна се. Благодарение на Stargazer беше направен правилният избор на частите и уточнени (пак от него!) каталожните им номера. Днес проверих цената на възглавниците в М.Пфое - 652,69 лв./бр. и доставка за 2 седмици (какво му плащаш за един цяЛ гумен ботуш ). Затова ги поръчах в Падок: 2 възглавници Дънлоп, 2 амортисьора и 2 тампона + 15 паунда доставка + такси и комисионни = 590 лв. и доставка за 5 дни
                      Абе, голема беднотия требва да е в Англия - затова е по-евтино...
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                        До коя година Discovery са без възглавници и има ли начин да се познае при оглед?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                          Първоначално публикуван от batececo Преглед на мнение
                          До коя година Discovery са без възглавници и има ли начин да се познае при оглед?
                          Гледаш под задния калник и се вижда възглавница ли е или пружина.
                          Единици с възглавници няма.
                          Двойките са повечето, но все пак има и такива, които са фабрично на пружини.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                            Не бързайте да отписвате възглавниците "с малки шуплички".Трябва да се направи щуцер от стар вентил за безкамерна гума,като в единия край да има резба,която да се завива на мястото на щуцера към възглавницата.И една "бомбичка" за ремонт на безкамерна гума от бензиностанцията,или друг магазин за аксесоари.Напомпва се в двете възглавници и "някаквата гума"се оправя.Пробвано на BMW-X5.написах много кавички,защото така бяха постовете.Успех! п.с.Няма нищо вечно
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                              Днес с Дамян отидохме до сервиза, където моето Диско клечеше, или както техникът му беше сложил диагноза "лорд, но грохнал". Направихме компилация от двата компресора и колата ми внезапно взе да се пърчи (даже се стреснах, да не опре тавана на салона ).
                              Споразумението ни е да го тествам няколко дни. Надявам се, да е ОК, че ми писна от висене .
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Диско-2 Тд5 не се повдига

                                Колега traper, моля пусни на лично или тук каталожните номера, че и аз вървя към смяна на възглавници и т.н. Моля.
                                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                                LZ2РSD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X