Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за снегопочистване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Джип за снегопочистване

    .....как ли ще му ходи и на моя едно гребло отпред!Мога даже и гората да разчиствам ,че да минават витарки и др.истински джипки
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #32
      От: Джип за снегопочистване

      +1 За Патрола, справя се доста добре с тази задача

      Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
      Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

      Коментар


      • #33
        От: Джип за снегопочистване

        Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
        +1 За Патрола, справя се доста добре с тази задача

        А-тва на Симо Патрула На него дали не му останаха греблата от Волвата? http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=110881

        Коментар


        • #34
          От: Джип за снегопочистване

          Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
          А-тва на Симо Патрула На него дали не му останаха греблата от Волвата?
          Няма, всички заминаха...
          Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
          Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

          Коментар


          • #35
            От: Джип за снегопочистване

            Е те това сътворявам аз . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1165.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5325862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1166.jpg
Прегледи:2
Размер:164.8 КБ
ID:5325864Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1167.jpg
Прегледи:1
Размер:119.7 КБ
ID:5325865Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1168.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5325867

            Коментар


            • #36
              От: Джип за снегопочистване

              Все повече хора започват да си правят снегориначна техника,но...слагат само по едно гребло отпред.С това може да се "замете" току що навалял сняг.Обаче,ако трябва да се рине няколко пласта тежък и замръзнал сняг става сложно.И доста трудно.
              Миналата зима си Калин си направихме роторен снегорин.Последно сложихме дизел от Пежо 1,9Д.Ползваше се цяла зима да ринем от Сестримо нагоре за да се кара зимен дрифт...Е няма по-безмислен труд от риенето на сняг.Ама хвърляше сняг на 20-тина метра...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • #37
                От: Джип за снегопочистване

                Ще може ли дискавърито да движи 3 метрово гребло??Става въпрос за професионално почистване.
                0885719173-Красимир

                Коментар


                • #38
                  От: Джип за снегопочистване

                  Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                  Ще може ли дискавърито да движи 3 метрово гребло??Става въпрос за професионално почистване.
                  Колко професионално?Ако снега е колкото е на аватара ти-НЕ!
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Джип за снегопочистване

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Колко професионално?Ако снега е колкото е на аватара ти-НЕ!
                    Тази снимка е от тази година и то точно в района,който аз почиствам но но няма да се ползва при такива навявания.Но там се чисти и с ЮМЗ без предно предаване,мисля че и с дискавърито ще се получи.
                    0885719173-Красимир

                    Коментар


                    • #40
                      От: Джип за снегопочистване

                      Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                      Тази снимка е от тази година и то точно в района,който аз почиствам но но няма да се ползва при такива навявания.Но там се чисти и с ЮМЗ без предно предаване,мисля че и с дискавърито ще се получи.
                      Колега , три метра гребло за дискавърито са много , независимо каде ще почистваш . Два метра са идеалният вариант за джип от този клас , много внимателно трябва да се изчислят градосите на ъгъла на греблото , не само на страничният а и на вертикалният за да му е леко на джипа . Има значение дали искаш да караш бързо и да метеш като лисицата с опашката или да караш бавно и да стържеш до асфалт . Всичко това съм го изпробвал и съм намерил оптималният вариант . Регулиране на ъглите на греблото спрямо снегът . Що се отнася до снегът от аватара ти , да може да го чистиш и с диското , на по голям страничен ъгъл и по тъп вертикален на ножа спрямо асфалта и задължително товар в джипа . А и няма да е лошо да почваш да чистиш като завали а не като спре да вали .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Джип за снегопочистване

                        Първоначално публикуван от rumenlibia Преглед на мнение
                        Колега , три метра гребло за дискавърито са много , независимо каде ще почистваш . Два метра са идеалният вариант за джип от този клас , много внимателно трябва да се изчислят градосите на ъгъла на греблото , не само на страничният а и на вертикалният за да му е леко на джипа . Има значение дали искаш да караш бързо и да метеш като лисицата с опашката или да караш бавно и да стържеш до асфалт . Всичко това съм го изпробвал и съм намерил оптималният вариант . Регулиране на ъглите на греблото спрямо снегът . Що се отнася до снегът от аватара ти , да може да го чистиш и с диското , на по голям страничен ъгъл и по тъп вертикален на ножа спрямо асфалта и задължително товар в джипа . А и няма да е лошо да почваш да чистиш като завали а не като спре да вали .
                        Два метра не вършат работа защото трябва да се чисти цялото платно затова греблото трябва да е 3 метра или поне 2,50 за да се отваря пътя за движение.С ъглите съм наясно защото от 2004 чистя отсечки по републиканската пътна мрежа.Дискавърито искам да го приготвя за по леките снегове и за почистването на магистрала,там снега е по-малко.На първия сняг за тази година който беше 50 см бях с дискавърито там при машините ми.ходих да нося гориво и докато чакаш машината да дойде да я заредя извадих няколко малки камиона и ван с платформа и кола на платформата.Тези от фирмата към която чистя като ме видяха как вадя камионите сами предложиха да пуснем и джипа за почистване като цената ще е като за малък трактор 46 лева на час без ддс.
                        0885719173-Красимир

                        Коментар


                        • #42
                          От: Джип за снегопочистване

                          Върти ми се из главата следния вариант, дали е възможно да се използва от прикачния инвентар за тракторчетата да се оборудва някоя джипка?

                          Например:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:products_54923_81261500724756990.jpg
Прегледи:1
Размер:120.1 КБ
ID:5325984
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Джип за снегопочистване

                            Това е роторен снегорин,но...няма мотор.На тракторите има вал,който се "кънектва" към турбината.На джип този вриянт е неприложим,дори да има извод за КОМ от РК.От опит знам,че трябват мощност и обороти за да работи шнека.Ако някой реши да започне подобен проект,ще помогна с целия си опит...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Джип за снегопочистване

                              Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                              Върти ми се из главата следния вариант, дали е възможно да се използва от прикачния инвентар за тракторчетата да се оборудва някоя джипка?

                              Например:

                              [ATTACH=CONFIG]392583[/ATTACH]
                              Мисля трябва "Силоотводен вал" (поне по спомен мисля се казваше така). Незнам джипка която да го има, освен някоя руска стара машина. Или джип с механична лебедка, задвижването й би трябвало да е на същия принцип.
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар


                              • #45
                                От: Джип за снегопочистване

                                Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
                                Мисля трябва "Силоотводен вал" (поне по спомен мисля се казваше така). Незнам джипка която да го има, освен някоя руска стара машина. Или джип с механична лебедка, задвижването й би трябвало да е на същия принцип.
                                При Митцубиши Паджеро,Тойота,Нисан,Ге-класа,УАЗ,ГАЗ,Ленд Роувър и т.н.
                                има модели с мехнични лебетки,което означава,че имат КОМ в раздатката.Но оборотите на въпросния силов вал са твърде малко за снегорин...пък и обикновено силовият вал се включва в неутралното положение на РК...
                                Обикновено роторните снегорини са с допълнителен агрегат.Съпротивлението на снега може да е толкова голямо,че е необходим двигател по-мощен от щатния на МПС-то...
                                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X