Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за снегопочистване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Джип за снегопочистване

    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
    От посочените в началото на темата,най-подходяща ми се струва една дизелова Кия,относително най-тежка.Ако те се ограничаваш до тези марки избора е голям.В Мобиле Д,съм попадал на Рокита снегорини.
    Ако не ти е проблем,пусни малко снимки на прикачния инвентар.
    Ако е за "хард"цели, Киа-та ще прегрее(говоря за дизеловата)........Фронтерата е по-удачен вариянт.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #17
      От: Джип за снегопочистване

      Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
      Ако е за "хард"цели, Киа-та ще прегрее(говоря за дизеловата)........Фронтерата е по-удачен вариянт.
      Защо смяташ така?
      п.с. нали ще пие и чай с ром докато чисти? Той е по-вероятно да загрее.

      Коментар


      • #18
        От: Джип за снегопочистване

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Защо смяташ така?
        п.с. нали ще пие и чай с ром докато чисти? Той е по-вероятно да загрее.
        Пробвал съм с моята(маздовия двигател с двата маслени филтъра) на косъм да пострада главата ,а при дърпане на Т25 леко замириса на съединител,но се справи
        [SIGPIC][/SIGPIC]

        Коментар


        • #19
          От: Джип за снегопочистване

          Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
          Пробвал съм с моята(маздовия двигател с двата маслени филтъра) на косъм да пострада главата ,а при дърпане на Т25 леко замириса на съединител,но се справи
          И моята е такава, ама четвърта година я зоря и над 85 градуса не е качвала.

          Коментар


          • #20
            От: Джип за снегопочистване

            И аз имам интерес да се оборудвам с едно гребло за Диското ако някой има някоя снимка нека я публикува или ако знае къде се продава гребло за Дискавъри.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #21
              От: Джип за снегопочистване

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              И моята е такава, ама четвърта година я зоря и над 85 градуса не е качвала.
              жалиш я
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #22
                От: Джип за снегопочистване

                Първоначално публикуван от vanko4x4 Преглед на мнение
                жалиш я
                Зависи. 3 километра по кален баир със вързан отзад един Шаран пълен с къмпингарско оборудване на 1ва бавна?

                Коментар


                • #23
                  От: Джип за снегопочистване

                  Виена я чистят с такива джипки (не главните улици, а пешеходните зони):

                  Отпред греблото , отзад пуска сол
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #24
                    От: Джип за снегопочистване

                    Някаква фирма в София произвеждаше гребла за снегопочистване с джипки на цена около 1500лв мисля,дори продаваха едно сиво Терано 1 в Мобиле със дъска която се вдига и сваля с лебедката.Но това беше преди година.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Джип за снегопочистване

                      На времето когато работех в .Австрия наи използвания снегорин беше Сузуки Самураи. Неуморен боец имаше ги навсякъде по Тирол по разни фирми почистваха навсякъде тротоари, пътчета и пътеки .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Джип за снегопочистване

                        Теглото ... когато ще е в режим "снегорин", дори и да е по-лека джипка, 5-6 чувала с пясък може да помогнат до известна степен. Все пак, виждал съм и трактор да закъса, с все двойното.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Джип за снегопочистване

                          Тука (София) в автокъща Автолукс чистят с Витара, която си е пригодена мераклийската. Греблото се вдига и пуска с хидравлика от табло вътре. Голям фън е.
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #28
                            От: Джип за снегопочистване

                            Колеги благодаря за мненията.Греблото излиза до към 800-900 лв.Вдига се с лебетка.Може и с хидравлика но е повече играчка да се направи.В германия съм виждал витари и самурай а нивите,даже ги продават обурудвани с гребло и щролер, и сега ама са по 20000 евро!!!Ако някой се интересува от гребло моя тел е 0888 779 148-Дани.Иначе ще чистя малки улички и градинки.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Джип за снегопочистване

                              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                              За целта и спрямо бюджета - Патрул. Поради:

                              -цена
                              -рама
                              -ниски предавателни числа
                              -яки мостове, кутия и раздатка
                              -6цилиндров дизел с добър за целта въртящ момент на ниските.
                              -тежък
                              Както е казал колегата- Патрул къса база.
                              В Швейцария и Германия видях няколко такива да почистват и опесъчават (монтиран отзад бункер със спредер, който балансира греблото).
                              Мисля, че Нисаните бяха Y160 с 3.3 двигателя.
                              ***Prior Preparation Prevents Piss Poor Perrformance***

                              Most sports require only one ball - real sports require two.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Джип за снегопочистване

                                пък аз вчера видях една новичка Нива с чисто ново гребло (изглеждаше фабрично) да чисти един двор на спед. фирма до Аерогарата...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X