Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за снегопочистване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Джип за снегопочистване

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Нещо яко се бъркате.И ти ,и колегата SJ410.Никъде няма роторен снегорин само със шнек.Турбината е зад шнека.Загледайте се по-внимателно в клиповете.Оборотите на шнека са малки.На него работата му е да разбие снега и да го "подаде" към турбината,която зад него.Тя го хвърля.Сътношението на оборотите на шнека към турбината е минимум 1:4.Иначе НЯМА да работи!!!
    То че има - има, и на хускварна и на джон дийр и какви ли не - нали съм сложил връзки към различните типове по-нагоре бе човек. Ако е двустепенен(шнек+вентилатор) производителят нема да напише, че е едностепенен - вервай ми. "One stage thrower" или само "snow thrower" можеш да намериш най-различни. Това с дебелия вал наистина ще пречи да задръстиш машинката, ще е по-лек и валът евентуално, има и трети момент - колкото е по-далеч от центъра на вала, с толкова по-висока скорост излита снега. Първо ще потърся нещо втора ръка 120-130см широко, и ако нема, тогава фащам плазменият резак и аргона.
    Тия юнаци твърдят, че техните изискват 20% по-малко мощност, и са само шнек http://www.reistindustries.com/snow-throwers.php

    Коментар


    • От: Джип за снегопочистване

      Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
      То че има - има, и на хускварна и на джон дийр и какви ли не - нали съм сложил връзки към различните типове по-нагоре бе човек. Ако е двустепенен(шнек+вентилатор) производителят нема да напише, че е едностепенен - вервай ми. "One stage thrower" или само "snow thrower" можеш да намериш най-различни. Това с дебелия вал наистина ще пречи да задръстиш машинката, ще е по-лек и валът евентуално, има и трети момент - колкото е по-далеч от центъра на вала, с толкова по-висока скорост излита снега. Първо ще потърся нещо втора ръка 120-130см широко, и ако нема, тогава фащам плазменият резак и аргона.
      Тия юнаци твърдят, че техните изискват 20% по-малко мощност, и са само шнек http://www.reistindustries.com/snow-throwers.php
      На линка,който си пуснал,брат,снегорините са със шнек и турбина.И понеже тъпчем на едно и също,почвам да си мисля че нещо не се разбираме.
      Шнек е ротора който е напречно на посоката на движение.На него работата му е да разбие снега и да го подаде към турбината.
      Турбината(вентилатора) се намира зад шнека и изхвърля снега по комин нагоре.Посоката на изхвърляне може да се променя от ъгъла на "комина".
      Роторен снегорин от типа "One stage thrower" има само турбина.С достатъчна мощност и обороти работи велоколепно.Само със шнек няма смисъл,защото на него му трябва време да разбие снега,а снегорините които са само с лопата/гребло особено ако е "V",работят на скорост/инерция.Сега по ясно ли е?
      Поздрави!
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • От: Джип за снегопочистване

        ей как не ми верваш!

        ето го джон дийр с фабричен едностъпален http://www.youtube.co/watch?v=4w03tn...eature=related
        Човеко показва в близък план, как вътре нема вентилатор! Средата на шнека е вентилаторът - представи си го така.

        Ето и на хускварната един: http://dmitrev.t15.org/husk.bmp

        Тези двата не са с широки валове, ама пък ги турат на около 40коня...

        А по отношение на едностъпалният "издухвач"(blower) който е един вентилатор без шнек - на мен ще ми е по-лесно да го направя, обаче при твърд сняг е нужно разбиване и се съмнявам ,че болгарчето ще е достатъчно силно в бутането.

        м/у другото one stage blower(вентилатор) е само вентилатор, а one stage thrower(хвърляч, изхвърляч) е само шнек. Но тук-там ги мешат понятията и на места ползват другият термин.
        Последно редактирано от SJ410; 20-02-12, 14:49. Причина: допълнение

        Коментар


        • От: Джип за снегопочистване

          Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
          ...Средата на шнека е вентилаторът - представи си го така...
          Именно.В този случай турбината е самия шнек,просто консрукцията е такава.Обаче са необходими по-големи обороти,за да духа снега навън.Пак казвам-без турбина не става.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • От: Джип за снегопочистване

            Е ти изкарА Енджинерите на Джон Дир, Хускварна и още ред други пълни лаици. В едно съм съгласен с теб, за разчистване на пътища си трябва голЕма машина с голям шнек, турбина и мощен двигател. Тук обаче говорим за нещо съвсем друго. Първо тръгваме от направи си сам, та мисълта ми е да бъде макс опростена изработката. Второ от наличната техника, в случая тракторчето и неговата мощност. Третото от големината на терена за разчистване, не е задължително в този порядък.Откъде и тръгва моята апологетика в полза на по-простата конструкция: В по-лесната изработка, задвижването само на един въртящ се елемент, с един кардан по-малко, по лесно за присъединяване, ограничената мощност и оттам по малко загуба на такава / ти и сам си стигнал до този извод/. Ако колегата е мераклия може да си направи всякакъв вариант на роторен, но аз поне се опитвам да вкарам оптимална за неговите наличности които е дал конструкция.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Джип за снегопочистване

              Да, ти насочваш най-добре към целта засега Това с двете места за изхвърляне(или повече) го попитах защото теоретично снегът би напускал по-бързо шнека и не би консумирал енергия. Ако е верно разсъждението де, щото може да се окаже, че му требва време за да достигне скорост, и да се плъзга по шнека в началото. Във всеки случай има фабрични с по два изхода http://stokovaborsa.com/products_pho...22/910_big.jpg и със 70 коня им дават доста зловещи параметри - 80см височина, 2.6м ширина...

              Дай да поумуваме ако не е шнек ами дъска на въртящ се цилиндър и горе водачи, които насочват настрани. Тоя шнек ми изглежда сложен, а и дали не можем се изхитрим - за още по-големо КПД???

              Коментар


              • От: Джип за снегопочистване

                Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                Да, ти насочваш най-добре към целта засега Това с двете места за изхвърляне(или повече) го попитах защото теоретично снегът би напускал по-бързо шнека и не би консумирал енергия. Ако е верно разсъждението де, щото може да се окаже, че му требва време за да достигне скорост, и да се плъзга по шнека в началото. Във всеки случай има фабрични с по два изхода http://stokovaborsa.com/products_pho...22/910_big.jpg и със 70 коня им дават доста зловещи параметри - 80см височина, 2.6м ширина...

                Дай да поумуваме ако не е шнек ами дъска на въртящ се цилиндър и горе водачи, които насочват настрани. Тоя шнек ми изглежда сложен, а и дали не можем се изхитрим - за още по-големо КПД???
                С дъската драстично му пада КПД-то. Изработката не е сложна ако го правиш стандарт с един хобот. Ако го правиш с два, тогава реално правиш два шнека на една ос, като на картинката. Дъската я забрави, според мен. Хитрината на шнека е както казва и Соти че освен да го насочи, в случай без турбина и да го изхвърли, го и нарязва. Ако го правиш с дъска трябва да правиш или вътрешни насочващи ребра или снегосъбирач по цялата дължина и тогава вярно ще ти трябват два хобота но снегът няма да е нарязан и добре подведен за изхвърляне. Ненапразно всички малки снегорини са с шнек и то точно поради това че са им мижави двигателчетата. Мисли.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • От: Джип за снегопочистване

                  Абе има едно малко, което фърга добре http://www.youtube.co/watch?v=K8EaMd...e=related.На тия пък им викат електрическа лопата (shovel). Но шнека ще остане като най - изпитан. Чудя се технологично как ще е най-добре. От автомобилни гуми изрязани сектори и захванати към цилидъра на неколко места или направо железен шнек. Обороти на шнека гледам 750-1000. Това не е ли твърде много?

                  Коментар


                  • От: Джип за снегопочистване

                    Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                    Абе има едно малко, което фърга добре http://www.youtube.co/watch?v=K8EaMd...e=related.На тия пък им викат електрическа лопата (shovel). Но шнека ще остане като най - изпитан. Чудя се технологично как ще е най-добре. От автомобилни гуми изрязани сектори и захванати към цилидъра на неколко места или направо железен шнек. Обороти на шнека гледам 750-1000. Това не е ли твърде много?
                    Е няма хем душата в рая хем .....нали докрая. Добре хвърля това но пред себеси. Губи се идеята да метнеш изчистения сняг там където ти искаш. Шнека метален и само по ръбовете гуми. Виж колко оборота вадиш от тракторчето.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Джип за снегопочистване

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Ами..точно обратното е.Само с турбина по-би имало смисъл И определено е изпитано.Има роторни снегорини само с турбини.Само със шнек не съм виждал.
                      Пропуснал съм я тая тема.

                      Има вариант само с турбина - обикновено се слага отзад на трактор - за почистване на току що паднал сняг и най-вече за снегонавявания
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sneslynger_v2100_V2350ny.jpg
Прегледи:1
Размер:3.3 КБ
ID:5350442

                      Има вариант със шнек и турбина (двустепенен) - в различни конфигурации
                      - с голям шнек с излязани лопатки - обикновено за камион
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1009%20copia%20copia.jpg
Прегледи:1
Размер:5.6 КБ
ID:5350444
                      - с малък шнек - обикновено за трактор - с възможност за монтаж и отзад и отпред
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:E2200.jpg
Прегледи:1
Размер:34.7 КБ
ID:5350441
                      - с два шнека

                      Има и вариант само със шнек (едностепенен) - обикновено са по-стари конструкции
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FL902.jpg
Прегледи:1
Размер:11.4 КБ
ID:5350443

                      12 кс са твърде малко за роторче.
                      МИН. 20-30 КС за ротор 1,2м

                      На джипка не може да се сложи с приличен резултат.
                      Дори на бавни - машината ще се движи твърде бързо за да насмогва ротора - освен ако не е със зверска хидравлична станция с двигател по-мощен от този на джипката.
                      Ще има и проблем с деформация на рамата отпред заради теглото.

                      Между другото - един съвсем приличен роторен снегорин 1,20-1,50 за трактор с 30-40 кс сигурно ще дойде към 7 - 8 000 лв, при това произведен в Дания. Китайски машинки сигурно ще има и за по 5-6.
                      Не си представям за много по-малко някой в домашни условия да стигне до такива резултати...

                      Естествено ако целта на упражнението е нещо да се прави - тогава, успех...
                      Последно редактирано от vlageo; 23-02-12, 21:18.

                      Коментар


                      • От: Джип за снегопочистване

                        Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                        всички са с "дебел" вал. Дали е конструктивна особеност или функционална?
                        Функционално обусловена конструктивна такава на едностепенните снегорини с ротор.
                        Трябва шнека да поема само толкова сняг колкото спада на налягането може да "засмуче".

                        Имай предвид, че такъв вал с лопатки трудно се балансира - в домашни условия невъзможно - теглото е голямо и при недобър баланс и съосие - ще тресе яко, а работа никаква.
                        Отделно - докато улучиш точният диаметър на вала - бая ще преправяш...

                        Коментар


                        • От: Джип за снегопочистване

                          Снощи гледах на Гладиатор каталога и останах очарован ! Имат доста добри гребла , а и опесъчители .
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • От: Джип за снегопочистване

                            първо ще се огледам за готов шнек по вторичните ако ги има още Хуск-а обаче не е с дебел вал Високите обороти на шнека хич не ми харесват на този тип ;/ Тънкият вал може да се компенсира и от задкормилното у-во.

                            Коментар


                            • От: Джип за снегопочистване

                              Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                              Хуск-а обаче не е с дебел вал
                              Когато вала е къс - тогава лопатките може и да са по-дълбоки (тръбата на шнека по-тънка) - тогава вала се балансира по-лесно и обоотите могат да са по-високи.
                              Ама джипката е твърде широка за такива упражнения. На нея едната и гума само разчиства пътека колкото тоя Хуск. Горе долу и със същата дълбочина се справя в сравнение с Хуска.

                              Интересното е, че такива теми - и във форума и в обществото се събуждат чак след първия сняг и отмират с изчезването му...

                              Успех в проекта...

                              Коментар


                              • От: Джип за снегопочистване

                                Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                                Когато вала е къс - тогава лопатките може и да са по-дълбоки (тръбата на шнека по-тънка) - тогава вала се балансира по-лесно и обоотите могат да са по-високи.
                                Ама джипката е твърде широка за такива упражнения. На нея едната и гума само разчиства пътека колкото тоя Хуск. Горе долу и със същата дълбочина се справя в сравнение с Хуска.

                                Интересното е, че такива теми - и във форума и в обществото се събуждат чак след първия сняг и отмират с изчезването му...

                                Успех в проекта...
                                ааа, не - в случая няма да отмре, щото тракторчето е капарирано, чакам само възможност да го транспортирам. А проекта е по принцип за следващата зима Аз съм свикнал така - с по-голям срок, за по-сигурно Шнекът ще бъде 125см, а не като за джип! Щото тракторчето е 120см широко. Има един двустепенен обявен в момента(http://tractor.bg/product.php?id=206...language=bg_BG), ама е покривен тук-там, 105см е широк и му иска 499лв човеко. Аз повече от 300 нещо не мога да дам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X