Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за снегопочистване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Джип за снегопочистване

    Нещо ми се струва,че ''ножа'' елегантно отбягва допира със снежната покривка.Може пък и да греша,но така ми се вижда на клипа.
    Последно редактирано от GRI6AN; 11-02-12, 17:30.

    Коментар


    • От: Джип за снегопочистване

      Ето още снимки на тази УАЗка.

      Първоначално публикуван от em4eto_9180 Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]417553[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417554[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]417555[/ATTACH]Ето го греблото,снимах и джипа.

      Темата е тук
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • От: Джип за снегопочистване

        Днес видях едно Л200 (от тези око 2000 г.) в Габрово, много добре направено с ел. помпа за хидравиликата (мисля само едно действащ беше цилиндъра), пича каза "Справя се много добре машинката".
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • От: Джип за снегопочистване

          Нива, няма какво да се чудиш!

          Коментар


          • От: Джип за снегопочистване

            Ето го и моя джип - снегорин, справя се чудесво със снега, дъската е 2 м. задвижвана с електрическа либетка. Дъската може да бута на ляво, на дясно и напред.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 016.jpg
Прегледи:1
Размер:133.4 КБ
ID:5346625Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 017.jpg
Прегледи:1
Размер:123.0 КБ
ID:5346626Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 018.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5346627Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 019.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5346628

            Коментар


            • От: Джип за снегопочистване

              Ето и моята снегоръчка
              Прикачени файлове
              Подстрекател на разходчици счупи ДЖИПКА покрай Габрово
              тел. 0898327627
              Радослав

              Коментар


              • От: Джип за снегопочистване

                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                Само да вметна,че роторен снегорин с ширина на греблото 180см,диаметър на шнека 50см,диаметър на турбината 50см и предавка към шнека 4:1 съсипа 50 коня двигателче за 20 минути,при 40-50см сняг на Белмекен.Поставихме 70 коня дизел от Пежо и с мъка работи на ръба на възможностите си.Но хвърля сняг на 30 метра...
                Сега обмислям 200 коня двигател,с който нещата ще си дойдат на мястото.Не случайно на роторните снегорини монтират половин танкови двигатели...
                Малко да оживим - виж това: http://www.youtube.com/watch?v=MaiO9...eature=related Мисля да направя за догодина едно роторче 125см широко и да го бутат с болгарче 4х4. Само се чудя 12кс нема ли да са малко да въртят и ротора. Може и допълнителен мотор, само за ротора, ама ще стане тежко. И едно V гребло ще му приготвя. Така и не можах да разбера кое е по-добро за 400м отсечка със сериозни навявания на места - ротор или гребло?

                Коментар


                • От: Джип за снегопочистване

                  Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                  Малко да оживим - виж това: http://www.youtube.com/watch?v=MaiO9...eature=related Мисля да направя за догодина едно роторче 125см широко и да го бутат с болгарче 4х4. Само се чудя 12кс нема ли да са малко да въртят и ротора. Може и допълнителен мотор, само за ротора, ама ще стане тежко. И едно V гребло ще му приготвя. Така и не можах да разбера кое е по-добро за 400м отсечка със сериозни навявания на места - ротор или гребло?
                  Явно си много на зор но гледам си се вторачил яко във V греблото. Не знам дали е правилно но аз от това което съм виждал, това гребло го влачат, най вече по планини съм го виждал. Може да се направи и вариант за бутане но поне до сега не съм видял. Ако приемем концепцията с влачене то нали се сещаш че първо минава влекача а почистеното е след него. Друг основен недостатък е че не можеш да си подбутваш изринатият вече сняг накъдето ти е удобно и ти се иска. Та въпросът ми е защо бягаш от конвенционалната концепция на гребло, кеф ти наляво, кеф ти надясно снега. Пълен контрол демек.
                  Относно ротора. Можеш да направиш роторен снегорин и само със шнек, без турбина. Това е ако не искаш да меткаш снега на 10-15м. в страни. На до 3-5м. ако те устройва не ти е нужна турбина, въртиш само шнека и при така зададеният размер от 125см. мисля че ще ти стига мощноста. Болгарчето има ли КОМ откъдето да вземеш въртящото движение?
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Джип за снегопочистване

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Явно си много на зор но гледам си се вторачил яко във V греблото. Не знам дали е правилно но аз от това което съм виждал, това гребло го влачат, най вече по планини съм го виждал. Може да се направи и вариант за бутане но поне до сега не съм видял. Ако приемем концепцията с влачене то нали се сещаш че първо минава влекача а почистеното е след него. Друг основен недостатък е че не можеш да си подбутваш изринатият вече сняг накъдето ти е удобно и ти се иска. Та въпросът ми е защо бягаш от конвенционалната концепция на гребло, кеф ти наляво, кеф ти надясно снега. Пълен контрол демек.
                    Относно ротора. Можеш да направиш роторен снегорин и само със шнек, без турбина. Това е ако не искаш да меткаш снега на 10-15м. в страни. На до 3-5м. ако те устройва не ти е нужна турбина, въртиш само шнека и при така зададеният размер от 125см. мисля че ще ти стига мощноста. Болгарчето има ли КОМ откъдето да вземеш въртящото движение?
                    Ами V-то си представям, че като се засили трактора ще може да пробие преспата. Щото на места минава метър и успява да натрупа за една нощ ако духа силно. А конвенционалното гребло при толкова дълбок сняг и 12кс и 700кг тегло на машинката - не знам ще може ли. 3-5 метра изхвърляне е предостатъчно - това е черен път, а трактора има силоотводни валове и отпред и отзад. Но имам и едни двутактови двигатели, които не са много тежки и са по 12 коня и те. Гледам има и некакви едностеппенни ротационни снегорини, но без шнек, а само турбина(http://www.youtube.co/watch?v=d6T5b8...eature=related). Те обаче май не са за дълбок сняг. Мен греблото ме притеснява само с това, че след 2-ри, 3-ти сняг, вече няма накъде да избутваш - стария сняг се е втвърдил като бетон край пътя и няма помръдване.
                    Последно редактирано от SJ410; 16-02-12, 17:33.

                    Коментар


                    • От: Джип за снегопочистване

                      Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                      Ами V-то си представям, че като се засили трактора ще може да пробие преспата. Щото на места минава метър и успява да натрупа за една нощ ако духа силно. А конвенционалното гребло при толкова дълбок сняг и 12кс и 700кг тегло на машинката - не знам ще може ли. 3-5 метра изхвърляне е предостатъчно - това е черен път, а трактора има силоотводни валове и отпред и отзад. Но имам и едни двутактови двигатели, които не са много тежки и са по 12 коня и те. Гледам има и некакви едностеппенни ротационни снегорини, но без шнек, а само турбина(http://www.youtube.co/watch?v=d6T5b8...eature=related). Те обаче май не са за дълбок сняг. Мен греблото ме притеснява само с това, че след 2-ри, 3-ти сняг, вече няма накъде да избутваш - стария сняг се е втвърдил като бетон край пътя и няма помръдване.
                      Отзад напред- същият сняг-бетон ще трябва да избута и клиновидното гребло. Това с двете турбини ми се вижда безсмислено сложно, с шнек и без турбина е елементарно и изпитано. Мисля че няма да има нужда от допълнителен двигател.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Джип за снегопочистване

                        Ами..точно обратното е.Само с турбина по-би имало смисъл И определено е изпитано.Има роторни снегорини само с турбини.Само със шнек не съм виждал.Я покажете...
                        Всъщност ,опитът ми досега с подобен вид техника,ме е навел на извода,че основното и най-важно нещо е именно турбината.И як мотор,който да я развърта в обороти.
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • От: Джип за снегопочистване

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          Ами..точно обратното е.Само с турбина по-би имало смисъл И определено е изпитано.Има роторни снегорини само с турбини.Само със шнек не съм виждал.Я покажете...
                          Всъщност ,опитът ми досега с подобен вид техника,ме е навел на извода,че основното и най-важно нещо е именно турбината.И як мотор,който да я развърта в обороти.
                          Повечето от леките снегорини са само със шнек. Това че не си виждал..явно не си се заглеждал много. С турбина са най-вече тежките машини за тежки условия, тук говорим за проправяне на път колкото за лек автомобил например. Две минавания с ротор 125см. широк и ето ти проход за автомобил. Снегорин с 4 кс.двигателче, само с шнек, хвърля сняг и то не пухкав на 3 и повече метра. Това от моят опит.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Джип за снегопочистване

                            Дай снимка де.Не съм виждал...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • От: Джип за снегопочистване

                              http://www.youtube.com/watch?v=rcmEd...eature=related
                              http://www.youtube.com/watch?v=H1d_P...eature=related
                              :-)))

                              Коментар


                              • От: Джип за снегопочистване

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Дай снимка де.Не съм виждал...
                                Снимка на кой? Тези по пътя не съм снимал, въпреки че онази нощ видях един на Пампорово. А за този малкият, ами той е в къщи, само че му е преебан карбуратора и не съм го и поглеждал тази зима. Греблото ми върши по-добра работа.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X