Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

    Дядо, разбра ли се от какво е загивал предишния ДВГ на големия туч?

    Извинявам се за словоблудството ама преди години в един лекарски кабинет видях едни огромни табла с диграми "флоу чартс" не знак как се казва на български.

    Разделени са по теми, примерно сърдечни оплаквания и т.н.

    Започват с пациент примерно пулс нормален, ако ДА отиваш със стрелките на ляво, ако пулса е НАД нормата отиваш надоле, ако пулса е ПОД нормата отиваш в дясно и така се стига до няколко възможни диагнози...

    При колите и механиката НЕ става ли така, примерно колата не пали, има ли гориво, има, ток има ли има, искра, после компресия и т.н.

    Вие бяхте стеснили проблема до супер ниво, само няколко неща реално можеха да бъдат причината, Дядо според теб кое ви попречи да откриете и решите проблема, липса на апаратура, примерно следене на температура на отделен цилиндър, разни мега точни неща за показване на размерите на буталата, цилиндри след шлайфове и т.н.

    Интересно ми е от чисто любопитство кое се оказа ахилесова пета, липсата на апаратура, познания или умишлените "капанчета" или бели петна в документацията към този двигател, аз лично на поне 2 автомобила съм засичал УМИШЛЕНО скриване на детайли в инструкциите за ремонт, говоря за скъпите истински нструкции(дебели книги) не пиратски свалени в нета...

    С най-добри чуства пиша това, искрено ме е яд, че толкова време нерви а и пари заминаха и пак филма май е с неизвестен край...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

      И в Автодиагностиката се работи с подобни "флоу чартс". Понякога се случва да нямаш подобно ноу хау наоколо, или да има намеса неописана от производителя. А понякога диагнозата е просто ЕГЗ.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Маркониииии
        Дигнах тема от миналия век а?Сори......
        Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
        Disco 1 бекъп
        Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

        Коментар


        • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Дядо, разбра ли се от какво е загивал предишния ДВГ на големия туч? Интересно ми е от чисто любопитство кое се оказа ахилесова пета, ...
          Една от любимите ми песни е "My Way" на Франк Синатра. Та там си го е изпял : Отхапвах повече отколкото можех....и го изплювах"
          Слабото място бях аз. Нямах опит, оборудване, площ, пари и резервни части за експерименти, натресоха ми го, приех го не се дърпах......вече не правя така!
          Колкото до смъртта на мотора, предполагам (ако не е от "шапка в комина") някъде в маслената магистрала е имало технологична тапа(или калибриран отвор) която е паднала и оттам ни са губеша налягане....така и не остана време да ида за "аутопсия", а можеше и да не ми кажат ако е "шапка"....

          Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
          Дигнах тема от миналия век а?
          Не
          На таблото проблем му беше управляващата електроника, не електромеханиката...
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Една от любимите ми песни е "My Way" на Франк Синатра...
            И на мене,Деди ми е една от най-....Ама е на Пол Анка,който я подарява на Синатра.Той пък,с невероятния си глас я прави вечна...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              ...Ама е на Пол Анка,който я подарява на Синатра.Той пък,с невероятния си глас я прави вечна...
              Знам, за рожденния му ден.....ама трябва да си го преживял и почувствал за този тип песни, както обяснаявам на внучката "да пееш със сърцето", (може и на 4-5тона), иначе и на две и на три октави да се разхождаш, пак си е фалш и отива у гюбрето.....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Знам, за рожденния му ден.....ама трябва да си го преживял и почувствал за този тип песни, както обяснаявам на внучката "да пееш със сърцето", (може и на 4-5тона), иначе и на две и на три октави да се разхождаш, пак си е фалш и отива у гюбрето.....
                ...И се обърна на чалга...
                пп Дедо , последно не беше ли разрушено каталитично гърне , причината?
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  ...пп Дедо , последно не беше ли разрушено каталитично гърне , причината?
                  Така ми казаха от другия сервиз, ама докато не видя, не вЕрвам. Не съм бил там по време на монтажи, демонтажи, тестове и т.н......
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X