Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
    На тоа камик е така
    Сигурен ли си? Да няма някъде незабелязани цвъркала, на които магистралата да е запушена от едната страна и половината двигател да работи малко на сухо?

    Коментар


    • #62
      От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

      Задрали бутала незнам, има надиране,( и на буталата и на цилиндрите), не е фатално, но го отдавам на липсата на налягане от маслената помпа.
      В "Балканстар" им бяхме занесли ново бутало, да си мерят по него, не вярвам да са объркали само едната страна ...за сегментите категорично, спекли са се мамка му. Незнам колко часа ги киснах и мих в бензин докато ги раздвижа, сега имам киселини и се оригвам, все едно че съм пил бензин, а не само съм си топил ръцете, но ги раздвижих....

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...Да няма някъде незабелязани цвъркала....
      На биелите и лагерите им няма. Утре ще мием отново колянов и разпределителен вал, блок и глави, ще баем на маслената помпа....дано няма изненади
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #63
        От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

        Дядо, имали развитие ? Темата ми стана изкючително интересна дано намерите проблема скоро
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • #64
          От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

          Хрумна ми нещо!Сигментите ако са конусовидни при стягането със скобата да не би да се заклинват в буталото.Ако я престегнете де.
          JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

          Коментар


          • #65
            От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

            Ако можеш снимай задирането на буталата.По дебелите книги пише от какво може да е. Поне може да се разбере евентуално причина.

            Коментар


            • #66
              От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

              Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
              Дядо, имали развитие....
              Най-вероятно мръсотия, ама много, довечера ще пиша подробно.....

              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
              Ако можеш снимай задирането на буталата....
              Вертикални плитки драскотини, снощи ги събрахме и не искам да ги вадя пак (и дано не се налага)

              Първоначално публикуван от Калин Преглед на мнение
              ако са конусовидни при стягането със скобата да не би да се заклинват в буталото.Ако я престегнете де.
              Стягаме я здраво (да прибере), правоъгълни са си в сечение, дори вадихме нарочно бутало след монтажа да проверим и това и да мерим "ключ", когато са чисти си се движат нормално......
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #67
                От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                Пак греда, двигателя запали, загря, поработи, и отново умря, ниско налягане на маслото
                Започвам да си мисля за мъртвородена маслена помпа ........
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #68
                  От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                  Баси матора! Тоя много упорито се бори за пенсия а? Тя за да е мъртвородена тая помпа трябва или някакви хлабини да има или нещо да не се задвижва като хората. Зъбна помпа ..... да не е пак нещо в клапана бе? Ужас!
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                    Е*ахти филма!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                      Бахти кенефа!
                      Владо, освен да се мисли да се развърти помпата без двигателя?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                        Мамата и мотор. Да не би някоя тапа (по валове или маслената магистрала) да е избягала? И като загрее да губи налягане на маслото.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                          Владо само не унивай!, три пъти е за късмет. То си стана като роман темата, интересна е..
                          Т5
                          Crossrunner

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Бахти кенефа!
                            Владо, освен да се мисли да се развърти помпата без двигателя?
                            Трудно, помпата се нанизва диретно на коляновия вал.

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            ...... Зъбна помпа ..... да не е пак нещо в клапана ....
                            Клапана е най-вароятно, ама защо задира Вчера мотора съм го мил лично, бъркал съм му с маркучето на миещата помпа във всички дупки и масловоди, вкл. и масления радиатор в едната и после в другата посока. При сглобяването помпата се пълни с масло на ръка да няма сухо триене, същото важи и за лагерите, сегментите и цилиндрите. Преди старта компрсията от едната страна беше 11-12, от другата (която беше "болна") около 9......Работи нормално в гаража, излиза пред гаража на собствн ход и там "умира", и двата пъти еднотипно

                            П.П.
                            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                            Владо само не унивай!, три пъти е за късмет. То си стана като роман темата, интересна е..
                            Няма бе, вече го вадим и слагаме мотара за норматив....
                            Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
                            ..... Да не би някоя тапа (по валове или маслената магистрала) да е избягала? И като загрее да губи налягане на маслото.
                            Конструктивно има само една тапа набита на удължение в блока между два канала....е до сега не съм е гледал. но каналите са колкото палец и дори топлинно да отхлаби би трябвало да не дава такава "фира".....ако при повторния оглед не открием задрал клапан, ще пробиваме за инспекция
                            Последно редактирано от дядо владо; 15-12-11, 20:22. Причина: допълнение
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                              Продължавам да си мисля,че проблема идва от тръбата за засмукване на масло.Някъде там,ако има "пробив" помпата ще спре да смуче масло за да го качва нагоре по системата.И след това е възможно да задира.Я пуснете един "камик" по фланеца м/у помпата и цетката.
                              И още нещо искам да питам.Като шалфаха цилиндрите,после хонинговаха ли ги?С какъв хонинг?
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблеми с двигателя на H2 след ремонт

                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Я пуснете един "камик" по фланеца м/у помпата и цетката.
                                Това не го разбрах Дали да не дойдеш, от 10.30 поне до 19.00 сЪ пънем над маторя всеки ден...
                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                Продължавам да си мисля,че проблема идва от тръбата за засмукване на масло.Някъде там,ако има "пробив" помпата ще спре да смуче масло за да го качва нагоре
                                И съм е пълнил с течност да видя има ли теч, и съм я смукал, ама не пуща пущината...не пречи пак да е огледам
                                Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                                С какъв хонинг?
                                Това също не го разбирам Иначе знам как изглежда хонингована повъхност, и заради първоначалната липса на "чертите" отиде всъщност не на шлайф (че е надран) а на нов хонинг, а в АРБ-то на Балканстар мисля че си знаят работата.
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X