Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся бензинов мотор или заменям за дизелов

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся бензинов мотор или заменям за дизелов

    Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
    Не знам какво значи за теб правен-недоправен ремонт! Пуснал съм снимки на които ясно се вижда, че са спазени всички правила за ПРАВИЛНО отремонтиране на мотора. Такива лекомислени фрази силно демотивират всички ни да пускаме каквито и да е технически публикации. След като ти си толкова в час с правилното отремонтиране на този двигател, аз защо тогава си давах зор да снимам, да пиша, да качвам снимки....?
    За мен правилно извършен основен ремонт е такъв, след който палиш и подкарваш, а не пишеш ей такива работи:

    Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
    ... опитахме да запалим мотора. След доста въртене на стартера, запали и веднага сам загасна. При гасненето избълва бял дим отвскъде - и през ауспуха и през филтъра. Няколко пъти пали и веднага гасне. Накрая /не знам как/ запали и заработи, но само на високи обороти /над 1500/. От 1500 до 2500 работи неравномерно - тресе. Също в тези обороти пуши с бял дим. Като го изфорсираш белия дим става черен за малко и след това изчиства.
    От горецитираното човек трудно би останал с впечатление, че са били "спазени всички правила".
    Минал ми е основен ремонт на двигател през главата, такива преживявания не съм имал. След като си беше сложен на мястото моторът просто си работеше нормално.

    Ако ти смяташ за нормално протекъл основен ремонт някой да ти разпилее двигателя и да ти го връчи в кашони, втори да ти го сглобява, а трети да го приведе в годно за употреба състояние, то на мен не ми изглежда точно така.
    Ама не ми е ясно за какво са тия нервни реакции?!? Да беше собственик на "Рубин" или Виликар - да те разбера, че се чувстваш докачен, ама при положение, че не ти си правил ремонта, нещо не мога да разбера причината да се тръшкаш.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Търся бензинов мотор или заменям за дизелов

      За семейна кола с искания от тебе разход се ориентирай към Меган сценик 1.9 дци , WV Туран 2.0 тди и подобни.
      Разход 6-7-8 нафта.С двигател от старото поколение дизели няма как.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #18
        До: Търся бензинов мотор или заменям за дизелов

        На моето Паджеро с МТ/Р гуми 31" разхода е 9л/100 комбинирано, като 30% от километрите са по магистрала а там се стремя да поддържам 130-140 км/ч. Двигателя май ми е същия като този....
        Nissan Patrol Y61

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X