Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане относно бензинова Rav4 2003.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане относно бензинова Rav4 2003.

    Здравейте колеги,не намерих в форума много писано относно бензиновите двигатели на рав4 2003г.Бих ви бил много благодарен ако ми кажете дали са сполучливи бензиновите мотори на рав4,за нещо специфично трябва ли да внимавам и дали стават за газова уредба?Хиляди безаварийни километри на всички!!!

  • #2
    От: Питане относно РАВ 4 2003г.

    Приятелка има такова и поне малко ще съм полезен. Знам че 2,0ката е здрав двигател, според мен има огромен недостиг на въртящ момент, доста харчи тая колица, и грам не става за офроуд. Иначе тя е много доволна и не знам нещо да е правила по нея. Не е слагала АГУ.

    Коментар


    • #3
      От: Питане относно РАВ 4 2003г.

      Здравей, колега. Карам такава "колица" вече седма година - 2,0 кубика 150 коня. Колата се кара само по асфалт. За зимата, с добри зимни гуми е удачен вариант. Малко е шумна при скорост над 100 километра в час. Двигателя, за това купе според мен е повече от добър, а също така и икономичен. Карам лек автомобил с почти същия двигател /2,0 бензин със 115 коня/ и разликата в консумацията не надвишава един литър на сто километра. За газифициране не мога да те посъветвам, но предполагам, че няма да има проблеми при грамотно поставена газова уредба. Въртящия момент е както на всички бензинови двигатели с подобна кубатура.
      Бъдете здрави
      Nissan Pathfinder 2.5 dci

      Коментар


      • #4
        От: Питане относно РАВ 4 2003г.

        Колега и аз карам такава "колица" вече 3 години.За тези 3 години съм отварял предния капак 3 пъти-при смяната на маслото.За мен не гори повече отколкото всеки друг автомобил 2000сс.без 4х4.
        Абе не знам някои как ги карат тези коли,но аз от 30ната автомобила,които са ми минали през ръцете не съм имал бензинов,който да гори под 10/100 градско.Та горе долу така и Рав-а-11,12 лятото,а зимата повечко.Извънградско според газта-от7.5 до много.
        Не знам за въртящия момент,но който ти каже,че този автомобил върви слабо,значи никога не му е давал истински от газта.Този VVT-I мотор тръгва над 3000 оборота ,.че и нагоре и не се спира до прекъсвача.
        За офроуд,както се тълкува това понятие тук във Форума ,наистина не става,но това не значи,че не можеш да идеш с него за риба, или на пикник на някоя полянка.Иначе зимата по заснежени пътища е звяр.Ще има много,които ще ти казват,че това е висока лека кола,но можеш да им предлагаш да си повдигнат техните леки коли и да дойдат на тепиха.
        За газификацията -има много изписано по темата и натежава мнението,че VVT-Iто не носи газификация добре, поради ред причини.Поздрави за избора и хиляди безаварийни километри.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #5
          От: Питане относно РАВ 4 2003г.

          Благодаря ви колеги за изчерпателните отговори!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X