Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

    Честито и от мен! Милиони безаварийни километри! И успех с преобразяването на жипката.
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #47
      От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Опасявам се, че ще те разочаровам, но клетка няма как да направиш като хората, без най-малкото да развалиш интериора.
      Тръбите на клетката трябва да стъпват на пети, заварени за пода - няма как да стане без да накълцаш мокета.
      Основният ролбар, който е много важно да е направен добре, няма как да се изпълни без да пречи на седящите отзад, а може би и на предните седалки.
      Отпред тръбите трябва да вървят по колонките,а това означава да се реже таблото, при което може да пострадат и въздуховодите. Ако не искаш да режеш, трябва да отидеш на някакъв подобен вариант ...

      [ATTACH=CONFIG]409476[/ATTACH]

      който е отврат, защото нито клетката е съвсем както трябва, нито интериорът на колата изглежда по-добре.

      Таванът ще придобие някакъв подобен изглед

      [ATTACH=CONFIG]409486[/ATTACH]

      а, за да запазиш тапицерията, тръбите ще трябва да стоят по-ниско с риск за главите на по-високи пътници.

      А бе, изобщо е много трудно да съчетаеш в едно кола за екстремен офроуд (какъвто предполага наличието на клетка) и ежедневно возило. Все едното няма да е като хората.
      Отделен въпрос е дали искаш тази кола да си я имаш все за тебе ...
      Еее.. Чаво нали знаеш ,че няма двойно щастие
      това на снимките и компромис не бих го нарекъл.
      ПАВКО
      0888802068

      Коментар


      • #48
        От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

        Много се радвам, че има движение при този проект и искрено се надявам през предстоящото лято да те прилъжа на онова баирче за което си писахме на ЛС преди време.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • #49
          От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

          Първоначално публикуван от the_trident Преглед на мнение
          Еее.. Чаво нали знаеш ,че няма двойно щастие ...
          Аз знам, щото съм я ял тази хурка, ама видях, че Марто писал дека сака хем клетка, хем интериор и комфорт ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #50
            От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            Мисля да завърша този етап и с едни хубави 31-ци, като съм се прицелил в Good Year Duratrack - дай боже да има, ако не ще са други...
            Има ги разбира се
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #51
              От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

              Мисля, че в България ще се вържат по-тънко...

              Коментар


              • #52
                От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Аз знам, щото съм я ял тази хурка, ама видях, че Марто писал дека сака хем клетка, хем интериор и комфорт ...
                Близнаците твърдят, че може.. Даже са го правили на един Вранглер.

                Коментар


                • #53
                  От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Близнаците твърдят, че може.. Даже са го правили на един Вранглер.

                  Това за Вранглера го вярвам.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Мисля, че в България ще се вържат по-тънко...
                    Поне за гуми не само в България, но и в целия ЕС цените са горе-долу по две. Цената за 31/10.5х15 в БГ (когато ги имаха) беше 475 лв. което е $317, а в USA са $181. Транспорта с морско карго е към 20-50 лв/гума. ДДС-то според фактурата от изпращача, но примерно 30 лв/гума. Цялата сметка от USA става приблизително 1286 лв, а в БГ - 1900 лв. Има-няма разликата е още две гуми от същата марка и размер. При по-големите размери и цолажи разликата е още по-голяма.
                    Последно редактирано от elbgt; 25-01-12, 19:43.
                    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                      Поне за гуми не само в България, но и в целия ЕС цените са горе-долу по две. Цената за 31/10.5х15 в БГ (когато ги имаха) беше 475 лв. което е $317, а в USA са $181. Транспорта с морско карго е към 20 лв/гума. ДДС-то според фактурата от изпращача.
                      Аз не съм чувал за чак такава цена за DuraTrack в тоя размер. По-скоро нещо като максимум 400.

                      Мога да кажа колко излиза да се внесе една бройка Interco TrXus M/T в същия размер. 230 долара доставени до изпращача + 50 долара транспорт до тук + 80 долара мито+ддс + 30лв митническо обслужване + 20лв транспорт Варна-София. Или общо около 590лв. За една гума.

                      Вярно че за 4 или 5 гуми цената ще падне, но наполовина няма да падне със сигурност. Цената на Interco-то е от същия порядък - около 180 долара.

                      ПП: Комплектр от същите преди кризата ми излезе по около 350-360 лева на брой. Ама тогава се внасяше много нещо и цените бяха други.
                      Последно редактирано от sparkybg; 25-01-12, 19:46.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                        През изминалото лято заради мой познат правих запитване в Диана за този размер и модел и цената, която обявиха беше 475. Естествено нито съм се пазарил, нито съм търсил отстъпки, защото след този отговор директно ги поръчахме от USA. Възможно е да има и друг вносител, но аз не съм търсил, защото предполагах, че положението ще е горе-долу същото. Но дори и 400 лв на гума да е пак е доста по-скъпо, а не както Марто си мисли по-тънко. Въобще не знам случай в който каквото и да било е по-евтино в БГ отколкото да го докараш от USA.

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Близнаците твърдят, че може.. Даже са го правили на един Вранглер.
                        Вранглера си има рол-бар фабрично. Или просто се усилва на определени места или се използват фабричните точки и се прави нов от по-лек и здрав материал. Там интериора е съобразен с фабричния рол-бар и той е част от интериора. Освен това рол-бара на Вранглер се усилва или преработва единствено заради претъркаляне, защото той си има шаси, а при ГЧ основната задача е да се компенсира липста на шаси и заигравката е много по-сериозна. Въобще няма как да се сравнява доработката на клетката при джип с шаси с доработката на джип без шаси, който в един момент не можеш да му отвориш или затвориш вратите ако паркираш на неподходящо място

                        едит/

                        сетих се нещо... при старите модели Wrangler YJ и TJ шасито е наполовина от това на JK и се добавят надлъжни и напречни елементи, което вече заприличва на клетка. Може би за някой от старите модели е ставало въпрос при Близнаците.
                        Последно редактирано от elbgt; 25-01-12, 20:03.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                          Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                          Но дори и 400 лв на гума да е пак е доста по-скъпо, а не както Марто си мисли по-тънко. Въобще не знам случай в който каквото и да било е по-евтино в БГ отколкото да го докараш от USA.
                          От 475 лева, като махнеш 25% или 118,77 лева се получава 356 лева - франко София! 180 долара са 279 лева... От тук нататък си досмятай сам и ще видиш, че няма да влезеш в 356 лева и това сметнато по изходна цена в България - посочена от теб (цената всъщност е по-ниска)... Относно клетката - хората върнаха Аполо 13 "по телефона и на ръка" от Луната, ние едни тръби ако не можем да измислим как да наредим и заварим, по-добре да си сменяме хобито....

                          Коментар


                          • #58
                            От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                            Ти май не си разбрал какво исках да ти кажа в по предишния ми пост по повод фактурната стойност и транспорта. Чувал съм само..., че срещу малка почерпка USA фирми префактурират пратката на 25-30% от реалната стойност. От там нататък си ги изчислявай местните БГ налози ти И забрави да вадиш 25%. Тия може би ти ги разправят разни вносители на авточасти и гуми, ама не им вярвай... вервай ми.
                            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                              25% от там са реалност за редица фирми в София, но тия идиоти нямат нищо в наличност.
                              Grand Cherokee ZJ 96 5.9 Limited + 4'' Rubicon Express Coils. 4'' Rough Country 2.2 shocks, MAxxis Mudder 33/12.5/15

                              тел. 0897818449

                              Коментар


                              • #60
                                От: Още един V8 5,2 MPI в бойните редици!

                                Марто споменава 25% като ДДС + мито, а не като тотал надценка върху USA цената на която ти продават в БГ. Е точно тия хартиени 25% за ДДС и мито се опитвам да оспорвам, защото съм съвсем наясно какво се случва в действителност, пък и убеден съм че на още много четящи тук също им е ясно. Вярно, че в случая говорим за гуми 31-ци и ако цената е 400 лв/брой няма какво да се мисли, че с някакви сложни врътки и 2-месечно чакане ще спестиш по 100 лв на гума. За общо 400 лв далавера няма смисъл да се потиш. Но все пак твърдението, че нещо може да се купи тук по-евтино отколкото да си го домъкнеш от USA (по правилния начин) трябва да бъде забравено завинаги.
                                Последно редактирано от elbgt; 25-01-12, 23:08.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X