Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да почистя много захабена мозайка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да почистя много захабена мозайка?

    Здравейте, искам да попитам с какво може да се почисти много захабената мозайка в коридора на блока. Четох за кислол ама това много мирише и сега не става, пък и няма къде да я отмия. Някакви идей?
    0899278323-0877500798

  • #2
    От: С какво да почистя много захабена мозайка?

    А за вариант боя мислил ли си? В нашия блок навремето боядисаха с някаква подова боя, съхнеше за около 10-12 часа и сравнително прилична износо-устойчивост. Е на година-две се повтаряше, ама нямаше нищо общо с грозната замърсена попила всякакви спомени мозайка.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      От: С какво да почистя много захабена мозайка?

      С машинка за шлайфане на коли и шкурка.

      Коментар


      • #4
        От: С какво да почистя много захабена мозайка?

        Най-добре е с машина за търкане на мозайки.По-трудния начин-шмиргелов камък,течаща водица и...наколенки.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: С какво да почистя много захабена мозайка?

          Чистенето и шлайфането са различни неща. Практически, най-добри резултати има чистенето с разтвор на сода каустик. За шлайфането вече има достатъчно.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: С какво да почистя много захабена мозайка?

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            Най-добре е с машина за търкане на мозайки.По-трудния начин-шмиргелов камък,течаща водица и...наколенки.
            Той не иска да я шлайфа, а да я поизчисти. Мисля, че със шлайфа това ще стане по-лесно и бързо. Е, без наколенки няма да мине.

            Коментар


            • #7
              От: С какво да почистя много захабена мозайка?

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              С машинка за шлайфане на коли и шкурка.
              Колега. Не знам на какво сте модератор, ама това е супер несериозно.

              Коментар


              • #8
                От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Колега. Не знам на какво сте модератор, ама това е супер несериозно.
                Колега, вие прочетохте ли какво се иска изобщо? Почистване! А това става много лесно с шлайф машина за коли и шкурка. Никой не иска ново шлайфане на мозайката. Правил съм го и за това го препоръчвам.

                Другото не заслужава коментар.

                Коментар


                • #9
                  От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                  Колега може да се опита и с тези новите парочистачки доста са ефикасни на тварди покрития.

                  Коментар


                  • #10
                    От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    Колега, вие прочетохте ли какво се иска изобщо? Почистване! А това става много лесно с шлайф машина за коли и шкурка. Никой не иска ново шлайфане на мозайката. Правил съм го и за това го препоръчвам.

                    Другото не заслужава коментар.

                    Да де. Почистване на супер захабена мозайка. Прадполагам е със язви. Родната ми сграда е с мозайка от 1939г. И не е никак захабена. 7 етажа с по 3 апартамента. Язви няма никакви. Е, не мръднала.Леко се е заоблила по ръба. Явно този цимент е менте. Шлайфането с машинка за коли, няма да помогне за дълго време.
                    Другото е да метат прахоляка докато не им писне.

                    Коментар


                    • #11
                      От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                      Първоначално публикуван от meto_71 Преглед на мнение
                      Здравейте, искам да попитам с какво може да се почисти много захабената мозайка в коридора на блока. Четох за кислол ама това много мирише и сега не става, пък и няма къде да я отмия. Някакви идей?
                      Хубаво си чел, ами защо не си пробвал.
                      Поливаш с кислола (25 % р-р на киселина ... май солна).
                      Разнасяш течността с парцал.. (не с голи ръце, че ще ти изчезнат папиларните линии за няколко дни)Изчакваш около 20 минути и забърсваш.
                      Ти ако 5 мин. при намазването и 5 мин. при забърсването не може да издържиш на тази вона..... запретвай ръкави и да ти са зрави коленете.
                      Е - ще позамирише на пот.... ама голяма работа.
                      Успех !
                      Като четеш - ползвай прочетеното. Иначе си губи смисъла.......
                      А... и после снимай да видим какви си ги надробил ........

                      Коментар


                      • #12
                        От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Той не иска да я шлайфа, а да я поизчисти. Мисля, че със шлайфа това ще стане по-лесно и бързо. Е, без наколенки няма да мине.
                        В интерес на истината никога не съм почиствал мозайка.И пак в интерес на истината съм поставил и изтъркал сам самичък към 100 квадрата венецианска такава.Разполагах с една 3-фазна ''хала'' с течаща вода,цепех едни шмиргелови камъни с един секач и ги набивах на роторите.Имах и една челарка с гъвкав привод за стъпала и трудни места.С виброшлайф не съм пробвал,ама много ми е смешно как ще стане(съществуват няколко опасности-силикоза от аспирирания прах,вибрационна болест и няколко виброшлайфа със изтъркан колектор и четки).Виж с химията може да потръгне като се има предвид ,че замърсяванията са от мазен произход ,а натриевата основа си е известен обезмаслител.Но след почистването ще излязат язви,които не могат да се компенсират.Затова пак държа на моето решение -ново шлайфане на водно.После се маже с олио да изпъкне шарката.Няма по-добро подово покритие според мен...и вечно.ПП.Иначе и аз съм против безразборното ...модериране.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                          Аз пак да кажа, че чистенето си е чистене, шлайфането (отнемане на слой от повърхността) - друго. Като става въпрос за язви (и отстраняването им) вече не говорим нито за едното, нито за другото. Тук вече стигаме от пастиране с разни вакси - при леките случаи - до по-сериозни поправки с различни материали, вкл. и аналогични на оригиналната смес. Третирането на циментов камък с киселинни разтвори не е добра идея (за структурата му), защото той може да се разглежда като разтвор на основи.
                          Последно редактирано от davc; 01-12-11, 20:19.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                            Третиране с химикали е най лесното решение
                            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                            Коментар


                            • #15
                              От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Аз пак да кажа, че чистенето си е чистене, шлайфането (отнемане на слой от повърхността) - друго. Като става въпрос за язви (и отстраняването им) вече не говорим нито за едното, нито за другото. Тук вече е стигаме до пастиране с разни вакси - при леките случаи, до по-сериозни поправки с различни материали, вкл. и аналогични на оригиналната смес. Третирането на циментов камък с киселинни разтвори не е добра идея (за структурата му), защото той може да се разглежда като разтвор на основи.
                              Аз ще кажа че най-доброто почистване на мозайката е шлайфането. Напиши в гугъл "шлайфане на мозайка" и виж първата фирма.(ползвал съм такава услуга и резултата е много добър)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X