Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да почистя много захабена мозайка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: С какво да почистя много захабена мозайка?

    Глупости, да не си посмял да я чистиш с кислол. Най-евтино става с дву-три процентов разтвор на натриева основа (сода каустик). След това изплакваш обилно с вода ,без да изсъхва между третирането и плакненето. Желателно е за неутрализация на содата да се изплакне с двупроцентов разтвор на оксалова киселина, но ако измиеш обилно с вода не е задължително. За целта си вземи твърда четка за пране на килими с дълга дръжка, ръкавици, предпазни очила и една кофа.Има и едни гуми дето ги водят по магазините за битови стоки за витрини,ама те са за под. И с тях може да подсушаваш. Мозайката на панелка ли е?
    Последно редактирано от didogen; 01-12-11, 22:40. Причина: правописни грешки
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #17
      От: С какво да почистя много захабена мозайка?

      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
      Глупости, да не си посмял да я чистиш с кислол. Най-ефтино става с дву-три процентов разтвор на натриева основа (сода каустик). След това изплакваш обилно с вода ,вез да изсъхва. Желателно е за неутрализация на содата да се изплакне с двупроцентов разтвор на оксалова кисилина, но ако измиеш обилно с вода не е задължително. За целта си вземи твърда четка за пране на килими с дълга дръжка, ръкавици, прдпазни очила и една кофа. Мозайката на панелка ли е?
      Това е хубава рецепта,ама откъде по дяволите да я изкопаем тая оксалова кисилина-от Цикъла на Крепс или да я повърнем ако сме препили с младо непревряло вино(не че на стълбищната площадка няма да има перманентни опити за неутрализация,вследствие на мощни фонтанни повърни).Няма ли да стане с добрия ,стар и достъпен оцет?
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: С какво да почистя много захабена мозайка?

        Добре де, допуснал съм няколко грешки от недоглеждане, нямам навик да проврявам какво съм написал. Много мирише с оцет, но както казах ако се изплакне добре без да изсъхва може и да не се третира с оксалова киселина. От фирма която търгува с химикали за индустрията или някой по зареден магазин за битова химия. Има и препарати специално за дейноста, но по скромноят ми опит е по трудоемко без машини и е салко по-скъпично. Нека колегата каже къде е мозайката, в панелка или къща. Но другите препарати са малко по-скъпички за да инвестира сам, както става в кооперациите.
        auto_marin всичко е химия, дори храната на моменти.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #19
          От: С какво да почистя много захабена мозайка?

          Ето ви малко повод да се посмеете:
          При едно ремонтиране на хола в къщи, който е наполовина паркет и мозайка облепвах с найлони и хартиена лепенка на TESA и ми направи впечатление, че след отлепването мозайката остава като нова.
          Купих доста рула лепенка и облепих цялата мозайка, изчаках търпеливо няколко дни/ремонта и без това не беше свършил/ и после отлепих всичко.
          Разликата "преди" и "след" беше чувствителна.
          И сега, няколко години по-късно си е екстра.
          Иначе НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ, защото е много трудоемко и много болят колената !
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #20
            От: С какво да почистя много захабена мозайка?

            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
            Ето ви малко повод да се посмеете:
            При едно ремонтиране на хола в къщи, който е наполовина паркет и мозайка облепвах с найлони и хартиена лепенка на TESA и ми направи впечатление, че след отлепването мозайката остава като нова.
            Купих доста рула лепенка и облепих цялата мозайка, изчаках търпеливо няколко дни/ремонта и без това не беше свършил/ и после отлепих всичко.
            Разликата "преди" и "след" беше чувствителна.
            И сега, няколко години по-късно си е екстра.
            Иначе НЕ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ, защото е много трудоемко и много болят колената !
            Хаха, реклама на хартиена лепенка ли е това. Майтап и така става в помещение без голям човекопоток. За другото си има химия. Все пак е вход със всякакви замърсители. А мозайката спада към естествените камъни, които имат способноста да попиват всичко. От кал до горе споменатата стествена осалова киселина, като се мине през кафе, олио и т.н.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #21
              От: С какво да почистя много захабена мозайка?

              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
              Хаха, реклама на хартиена лепенка ли е това. Майтап и така става в помещение без голям човекопоток. За другото си има химия. Все пак е вход със всякакви замърсители. А мозайката спада към естествените камъни, които имат способноста да попиват всичко. От кал до горе споменатата стествена осалова киселина, като се мине през кафе, олио и т.н.
              Ние почистихме нашия блок с мозаични плочи,като повикахме профисионална фирма. Идеално почистиха.

              Ако не е голяма площа върши работа и САНО за много замърсени повърхности. Използва се след ремонт. Лично съм го пробвал.


              Със САНО нанасях три пъти и чак тогава се почисти но не мозайка, а терикотни плочки.
              only 4 x 4,sim AWD

              Коментар


              • #22
                От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                А таковата, занимавам се със професионално почистване 8 години. И това което казвам е от практиката ми. А Сано-то какви съставки имаше? Какво почиствахте на плочките, и защо от третият път. Плочките са изкуствен камък, фабрично полиран и не попива, а се наслоява върху него. Той се чисти най-добре с киселина. Препаратите се делят на три основни групи. Киселинни, алкални и неутрални. Важно е също PH-то и повърхностно активните вещества в препарата. Фирмите за почистване ползват едни препарати с едни сертификати, а съставките подобни, да не кажа същите като горе споменатите за дадената настилка. А Сано като една добра за мен фирма за битова химия имат всички възможни препарати. Включително и импрегнации (запечатки). Ама да не ти се налага да запечатваш 100кв.м. с тях, по-добре диамантено шлайфане за тези пари.
                Поради ред причини попитах колегата за какво става дума. Другото е за лични.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #23
                  От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                  А с безконтактно и водоструйката няма ли да стане. И ако я закачи към топлата вода ще е още по-ефективно, а ако може да намери пароструйка още по-добре.
                  "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                    Да, и безконтактното, и стриперите, и содата са алкални. Като содата е най-евтин и лесен начин. А с водоструйката какво ще стане със стените? Казах най-евтин и не толкова трудоемък начин. Следващият такъв е фирма за почистване. Другото е отваряне на още работа.

                    П.С. И за всички. Не смесвайте препаратите! Ако не се задушите, ще си взривите задниците!
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #25
                      От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                      Здравейте, искам да благодаря на всички за отговорите! Ще снимам преди и след. Първо ще пробвам с някой от посочените препарати -битова химия, ако не става с нещо по сериозно, имам и една парочистачка, ако и тогава не стане ще търся фирма за почистване!
                      0899278323-0877500798

                      Коментар


                      • #26
                        От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                        Това е хубава рецепта,ама откъде по дяволите да я изкопаем тая оксалова кисилина-от Цикъла на Крепс или да я повърнем ако сме препили с младо непревряло вино(не че на стълбищната площадка няма да има перманентни опити за неутрализация,вследствие на мощни фонтанни повърни).Няма ли да стане с добрия ,стар и достъпен оцет?
                        Колега от форума ми даде оксалова киселина, която ми е в повече, та мога да ти пратя около 200-300 г.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                          Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                          Колега от форума ми даде оксалова киселина, която ми е в повече, та мога да ти пратя около 200-300 г.
                          Благодаря колега,ама да ти приличам на някой дето търси оксалова,оксалцетна,ябълчна,янтърна или някоя друга киселина.Утре като се разходя из баирите с пушката дано излезе някое животинче и да го освободя от земните му мъки,ще си произведа изредените междинни метаболити като си ги утилизирам.Даже на другия ден ще имам излишна млечна киселина в мускулите.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #28
                            От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                            Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                            Глупости, да не си посмял да я чистиш с кислол. Най-евтино става с дву-три процентов разтвор на натриева основа (сода каустик). След това изплакваш обилно с вода ,без да изсъхва между третирането и плакненето. Желателно е за неутрализация на содата да се изплакне с двупроцентов разтвор на оксалова киселина, но ако измиеш обилно с вода не е задължително. За целта си вземи твърда четка за пране на килими с дълга дръжка, ръкавици, предпазни очила и една кофа.Има и едни гуми дето ги водят по магазините за битови стоки за витрини,ама те са за под. И с тях може да подсушаваш. Мозайката на панелка ли е?
                            Колега - хубаво е да споделяш опит, но когато го имаш. И без да нападаш, обиждаш.
                            Явно с кислол нямаш.
                            Аз глупости няма да пиша.... но това в червено става с кислол. Цена - 0.50 лева за литър.
                            Усилията - равни на забърсване двукратно.
                            Това е.
                            Дори без ръкавици не е толкова опасно, както със сода каустик.
                            Не ми се спори и няма. Ти си в почистващия бранш ( 99% реклама на препарати) и един процент знания по химия.
                            Понеже посочваш източника на знанията си и казваш :"глупости" да ти посоча и аз:
                            Аз съм възпитаник на ВМГИ - спец. ОПИ.
                            Занимава се с въздейстие на химията (поч. препарати) и минералите (мозайката и всеки камък е минерал).

                            ВМГИ - висш минно-геоложки институт.
                            ОПИ - обогатяване на полезни изкопаеми (органична и неорганична химия)
                            Извинения за спора, но като ме нападат редно е да се аргументирам.
                            Не се обиждам..... просто когато някой е скромен и споделя опита си без да се изтъква... не го подценявай !
                            Усмивка и да продължаваме нататък..........на здраве на всички !

                            Колегата да чисти с каквото му е кеф.............
                            Последно редактирано от bgbul; 02-12-11, 22:06.

                            Коментар


                            • #29
                              От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                              Не оспорвам ничие образование, но със забърсване ме съмнява да стане, трябва си и търкане. С кислола ще я окисли, особено ако полива смело. Това, което твърдя не е от образование, а от опит. Нека пробва на скрито място по двата начина да измие по половин квадтат и да види резултата. Ама какво спорим, все пак трябва да се измие някаква мозайка.

                              И никъде не съм правил реклама, мога да му кажа от къде да купи препарат за почистване на мозайка, но ще му излезе много по-скъпо от споменатият начин и без машини по-трудуемко, а със същият или по-лош резултат. Попитах на какво са стълбите за да му кажа как да ги запази чисти или поне две години да се почиства много по-лесно. Но той не отговори.
                              Последно редактирано от didogen; 03-12-11, 07:02. Причина: допълнение
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар


                              • #30
                                От: С какво да почистя много захабена мозайка?

                                По-горе прочетох, че имаш парочистачка, ако е хубава, няма смисъл от химии. Предполагам и с пароструйка би станало, ама си трябва да се предпазят стените. Успех в борбата с мръсотията
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X