Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 39 от 39

Тема: С какво да почистя много захабена мозайка?

Място
    Pleven
    Публикации
    754
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: С какво да почистя много захабена мозайка?

Цитат Мнение на didogen Преглед на публикациите
    Хаха, реклама на хартиена лепенка ли е това. Майтап и така става в помещение без голям човекопоток. За другото си има химия. Все пак е вход със всякакви замърсители. А мозайката спада към естествените камъни, които имат способноста да попиват всичко. От кал до горе споменатата стествена осалова киселина, като се мине през кафе, олио и т.н.
    Ние почистихме нашия блок с мозаични плочи,като повикахме профисионална фирма. Идеално почистиха.

Ако не е голяма площа върши работа и САНО за много замърсени повърхности. Използва се след ремонт. Лично съм го пробвал.

Със САНО нанасях три пъти и чак тогава се почисти но не мозайка, а терикотни плочки.
    only 4 x 4,sim AWD

Място
    Севлиево
    Публикации
    847
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    8

А таковата, занимавам се със професионално почистване 8 години. И това което казвам е от практиката ми. А Сано-то какви съставки имаше? Какво почиствахте на плочките, и защо от третият път. Плочките са изкуствен камък, фабрично полиран и не попива, а се наслоява върху него. Той се чисти най-добре с киселина. Препаратите се делят на три основни групи. Киселинни, алкални и неутрални. Важно е също PH-то и повърхностно активните вещества в препарата. Фирмите за почистване ползват едни препарати с едни сертификати, а съставките подобни, да не кажа същите като горе споменатите за дадената настилка. А Сано като една добра за мен фирма за битова химия имат всички възможни препарати. Включително и импрегнации (запечатки). Ама да не ти се налага да запечатваш 100кв.м. с тях, по-добре диамантено шлайфане за тези пари.
    Поради ред причини попитах колегата за какво става дума. Другото е за лични.
    Самочуствието трябва да е без покритие. То иначе, все едно нямаш самочуствие.

Място
    Горна Оряховица
    Публикации
    2,281
    Точки (при гласуване)
    14

А с безконтактно и водоструйката няма ли да стане. И ако я закачи към топлата вода ще е още по-ефективно, а ако може да намери пароструйка още по-добре.
    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

Място
    Севлиево
    Публикации
    847
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    8

Да, и безконтактното, и стриперите, и содата са алкални. Като содата е най-евтин и лесен начин. А с водоструйката какво ще стане със стените? Казах най-евтин и не толкова трудоемък начин. Следващият такъв е фирма за почистване. Другото е отваряне на още работа.

П.С. И за всички. Не смесвайте препаратите! Ако не се задушите, ще си взривите задниците!

Място
    софия
    Публикации
    290
    Точки (при гласуване)
    6

Здравейте, искам да благодаря на всички за отговорите! Ще снимам преди и след. Първо ще пробвам с някой от посочените препарати -битова химия, ако не става с нещо по сериозно, имам и една парочистачка, ако и тогава не стане ще търся фирма за почистване!
    0899278323-0877500798

Място
    София
    Публикации
    5,192
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на mihov_1969 Преглед на публикациите
    Това е хубава рецепта,ама откъде по дяволите да я изкопаем тая оксалова кисилина-от Цикъла на Крепс или да я повърнем ако сме препили с младо непревряло вино(не че на стълбищната площадка няма да има перманентни опити за неутрализация,вследствие на мощни фонтанни повърни).Няма ли да стане с добрия ,стар и достъпен оцет?
    Колега от форума ми даде оксалова киселина, която ми е в повече, та мога да ти пратя около 200-300 г.

Място
    Раднево
    Публикации
    1,967
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на maystor Преглед на публикациите
    Колега от форума ми даде оксалова киселина, която ми е в повече, та мога да ти пратя около 200-300 г.
    Благодаря колега,ама да ти приличам на някой дето търси оксалова,оксалцетна,ябълчна,янтърна или някоя друга киселина.Утре като се разходя из баирите с пушката дано излезе някое животинче и да го освободя от земните му мъки,ще си произведа изредените междинни метаболити като си ги утилизирам.Даже на другия ден ще имам излишна млечна киселина в мускулите.

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на didogen Преглед на публикациите
    Глупости, да не си посмял да я чистиш с кислол. Най-евтино става с дву-три процентов разтвор на натриева основа (сода каустик). След това изплакваш обилно с вода ,без да изсъхва между третирането и плакненето. Желателно е за неутрализация на содата да се изплакне с двупроцентов разтвор на оксалова киселина, но ако измиеш обилно с вода не е задължително. За целта си вземи твърда четка за пране на килими с дълга дръжка, ръкавици, предпазни очила и една кофа.Има и едни гуми дето ги водят по магазините за битови стоки за витрини,ама те са за под. И с тях може да подсушаваш. Мозайката на панелка ли е?
    Колега - хубаво е да споделяш опит, но когато го имаш. И без да нападаш, обиждаш.
    Явно с кислол нямаш.
    Аз глупости няма да пиша.... но това в червено става с кислол. Цена - 0.50 лева за литър.
    Усилията - равни на забърсване двукратно.
    Това е.
    Дори без ръкавици не е толкова опасно, както със сода каустик.
    Не ми се спори и няма. Ти си в почистващия бранш ( 99% реклама на препарати) и един процент знания по химия.
    Понеже посочваш източника на знанията си и казваш :"глупости" да ти посоча и аз:
    Аз съм възпитаник на ВМГИ - спец. ОПИ.
    Занимава се с въздейстие на химията (поч. препарати) и минералите (мозайката и всеки камък е минерал).

ВМГИ - висш минно-геоложки институт.
    ОПИ - обогатяване на полезни изкопаеми (органична и неорганична химия)
    Извинения за спора, но като ме нападат редно е да се аргументирам.
    Не се обиждам..... просто когато някой е скромен и споделя опита си без да се изтъква... не го подценявай !
    Усмивка и да продължаваме нататък..........на здраве на всички !

Колегата да чисти с каквото му е кеф.............
    Последно редактиран от bgbul ; 02-12-11 в 23:06

Място
    Севлиево
    Публикации
    847
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    8

Не оспорвам ничие образование, но със забърсване ме съмнява да стане, трябва си и търкане. С кислола ще я окисли, особено ако полива смело. Това, което твърдя не е от образование, а от опит. Нека пробва на скрито място по двата начина да измие по половин квадтат и да види резултата. Ама какво спорим, все пак трябва да се измие някаква мозайка.

И никъде не съм правил реклама, мога да му кажа от къде да купи препарат за почистване на мозайка, но ще му излезе много по-скъпо от споменатият начин и без машини по-трудуемко, а със същият или по-лош резултат. Попитах на какво са стълбите за да му кажа как да ги запази чисти или поне две години да се почиства много по-лесно. Но той не отговори.
    Последно редактиран от didogen ; 03-12-11 в 08:02 Причина: допълнение

mohera е офлайн
    Стоян Пировски
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    гр.Мизия
    Публикации
    2,086
    Точки (при гласуване)
    13

По-горе прочетох, че имаш парочистачка, ако е хубава, няма смисъл от химии. Предполагам и с пароструйка би станало, ама си трябва да се предпазят стените. Успех в борбата с мръсотията
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

Място
    софия
    Публикации
    290
    Точки (при гласуване)
    6

Здравейте, пробвах с парочистачката и резултата според мен е много видим. Изчистих един квадрат за проба и се получи добре. Първо го полях с един обикновен препарат за плочки, разтърках го с една четка и после с парочистачката и ето резултата - DSCF1561.jpgDSCF1559.jpg А това е въпросния уред-DSCF1558.jpg Предстий продължение на почистването.
    0899278323-0877500798

Място
    Севлиево
    Публикации
    847
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    8

Браво, щом си доволен, товая е твоят начин. Успех с почистването.

Публикации
    671
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на bgbul Преглед на публикациите
    ...Дори без ръкавици не е толкова опасно, както със сода каустик.
    Не ми се спори и няма...
    Уважаеми колега, ашколсун за дипломите Ви, закачете си ги на стената, но за БОГА не ги натрапвайте тук! Както по-горе сте написали 25% или 7.5 М солна киселина разтваря циментовите минерали като топла вода - готварска сол. Не е за подценяване и вероятността за отравяне с парите - хлороводород.

Място
    Pleven
    Публикации
    754
    Точки (при гласуване)
    11

Аз да ви кажа че мозаични плочи съм чистил и с кислол но това беше навънка пред блока. Но си трябва и поливане с вода да се изнесат разтворените мазнини и боклуци. Добре стана.

Същото място го чистих и със сода к. и с нея се получи. Но това е навънка.
    only 4 x 4,sim AWD

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на GN2355 Преглед на публикациите
    Уважаеми колега, ашколсун за дипломите Ви, закачете си ги на стената, но за БОГА не ги натрапвайте тук! Както по-горе сте написали 25% или 7.5 М солна киселина разтваря циментовите минерали като топла вода - готварска сол. Не е за подценяване и вероятността за отравяне с парите - хлороводород.
    Колега .... колега......
    1. Има си техн. наименование на дадено съединение - КИСЛОЛ. %ен р-р на киселина. Колко % е друг въпрос.
    2. Има си и начин на употреба (упътване). Еди колко си количество от препарата се разтваря в 10 л вода.
    Или ти със другите препарати ги ползваш концентрати без вода ...?
    За жалост много хора пишат наизуст ..... без да имат опит за това което пишат. В този случай И ТИ си така.
    За жалост.
    Както и да е...... казава се " на умряло куче......" - темата свършила ти .........доказваш колко си "учен".
    Добре - МНОГО си учен. По-учен от мен. Признавам ти го ... Дано вече си доволен.
    Да си жив и здрав!

Публикации
    671
    Точки (при гласуване)
    0

Колега .... колега......
    Или ти със другите препарати ги ползваш концентрати без вода ...?
    Толкова ли е сложно да помниш какво си писал сам?

Хубаво си чел, ами защо не си пробвал.
    Поливаш с кислола (25 % р-р на киселина ... май солна).
    Разнасяш течността с парцал.. (не с голи ръце, че ще ти изчезнат папиларните линии за няколко дни)Изчакваш около 20 минути и забърсваш.
    Ти ако 5 мин. при намазването и 5 мин. при забърсването не може да издържиш на тази вона.....

За моя опит, ученост и здраве - грижа не бери, а виж там ситуацията "умряло куче", че напоследък съвсем я оплеска. То небеше "оправяне" за работа в чуЗбина, петро-мини/макси, попови лъжички, змии, гъби, дренки, шипки, кучета, котки, пушкала, сухи печки, охранени мечки, ръждиви Жипки и на всяко гърне мерудия
    Последно редактиран от GN2355 ; 01-01-12 в 12:01

Място
    Plovdiv
    Публикации
    222
    Точки (при гласуване)
    9

За неутрализиране на основата спокойно ползвайте 2-3 процентен разтвор на лимонена киселина.
    Изплакване след това

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,724
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на GN2355 Преглед на публикациите
    Толкова ли е сложно да помниш какво си писал сам?

За моя опит, ученост и здраве - грижа не бери, а виж там ситуацията "умряло куче", че напоследък съвсем я оплеска. То небеше "оправяне" за работа в чуЗбина, петро-мини/макси, попови лъжички, змии, гъби, дренки, шипки, кучета, котки, пушкала, сухи печки, охранени мечки, ръждиви Жипки и на всяко гърне мерудия
    И на теб Честита нова година!
    Дано ти донесе повече спокойствие, радост и късмет!
    Дано омразата и злобата останат в 2011 г .....
    Да сте живи и здрави!

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,099
    Точки (при гласуване)
    11

Незнам дали ще ви помогне но миналата седмица видях две чистачки в болница да минават пода след строителни работи с разтвор от амониева силитра !Резултата беше безупречен !
    Kia Ceed 2009 г. 16 клапана бензин
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI къса база и диферинциал с работещо LSD
    Kawasaki Versys 650 2008 г.Staring Through My Rear View
    Анатолий Пейчинов o8875o9815

Страница 2 от 2 ПървиПърви 12

Сходни теми

1. Качествено изпълнение на обикновена мозайка?
    От badeff във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 5
    Последно мнение: 08-10-11, 21:43
  2. Чистене на мозайка
    От дядо Ники във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 13
    Последно мнение: 24-06-09, 20:58
  3. Какво правиш когато имаш много свободно време ?
    От CJ_ във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 6
    Последно мнение: 23-06-09, 13:31
  4. Какво причиняват много ниските температури на техниката ?
    От BatGeorgeone във форум Управление в екстремни условия
    Отговори: 19
    Последно мнение: 05-01-08, 23:51
  5. КАКВО СЕ СЛУЧВА когато карам по много стръмно?
    От митко във форум Управление в екстремни условия
    Отговори: 4
    Последно мнение: 25-02-06, 23:39

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •