Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

    Здравейте,
    Имам проблем над 2000 оборота - започва да прекъсва сякаш не му достига гориво, като реално не може да се развърти повече от 2500. Някой разглобявал ли е резервоара и има ли там някакъв филтър, който може да е запушен? Иначе до 2000 работи перфектно. Приемам и други идеи.
    Горивният филтър е сменен. За друго не се сещам. Благодаря предварително!
    1994 HDJ80 HD-T
    1998 HDJ80 HD-FT

  • #2
    От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

    Да си зареждал лошо/съмнително гориво скоро? Приятел имаше такъв проблем с 80 преди време.

    Коментар


    • #3
      От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

      Знае ли човек какво зарежда вече ... По принцип не съм, в момента е с гориво от ОМВ. Незнам преди това с какво е карана, понеже я купих преди седмица.
      Другата ми 80-ка също имаше подобно поведение като я взех, но със смяна на филтрите и промиване на резервоара се оправи. Но тези операции не ги правих аз и незнам има ли някакъв филтър в резервоара, който евентуално може да ограничава горивото.
      1994 HDJ80 HD-T
      1998 HDJ80 HD-FT

      Коментар


      • #4
        От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

        Филтър в резервоара няма.

        Коментар


        • #5
          От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

          Не знам дали да се брои за филтър , но гаранция , че има миниятюрна цедка на края на засмукващата тръбичка .
          TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

          Коментар


          • #6
            От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

            Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
            Не знам дали да се брои за филтър , но гаранция , че има миниятюрна цедка на края на засмукващата тръбичка .
            Точно това ми се върти в главата, дано там да е проблемът.
            1994 HDJ80 HD-T
            1998 HDJ80 HD-FT

            Коментар


            • #7
              От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

              И аз имах същия проблем и след като си изчистих цедката в резервоара и си смених горивния филтър нещата се оправиха.При мен тази в резервоара беше някаква супер финна цедка която трудно изчистих и според мен там беше основният проблем.Успех
              ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

              Коментар


              • #8
                От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

                Преди време приятел имаше подобни проблеми на негов автомобил и след третото отваряне на резервоара за почистване решихме проблема по следния начин:
                Премахнахме финната цедка от резервоара и монтирахме филтър за за гориво в моторния отсек преди щатния филтър на автомобила. Несъм запознат много с горивната система на 80 ка и дали е възможно такова испълнение.
                Това със задръстването на смукателя няма нищо общо от къде зареждаш. Работил съм на бензиностанция всеки резервоар има водна възглавница на дъното при мен на 50 кубиков височината на вв беше 25см. и при доставка на гориво спирахме да зареждаме за 1 час докато се утаи всичко на дъното.
                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                0878 79 20 61 Борис

                Коментар


                • #9
                  От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

                  По-добре си дръж цедката . Иначе рискуваш да се запуши някъде тръбичката с гориво от резервоара до двиг. отсек (от едри буклучки) .Няма как да се разбере къде е запушването.............
                  В моя резервоар бе попаднало нещо с бял цвят и малко по-меко от котлен камък , в големи количества . Сипвам гориво само в Лукоил и ОМВ.......
                  Когато има запушване (тоест недостиг на гориво) , би трябвало от ауспуха да излиза бял дим .
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар


                  • #10
                    От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

                    Първоначално публикуван от carphunter Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    Имам проблем над 2000 оборота - започва да прекъсва сякаш не му достига гориво, като реално не може да се развърти повече от 2500. Някой разглобявал ли е резервоара и има ли там някакъв филтър, който може да е запушен? Иначе до 2000 работи перфектно. Приемам и други идеи.
                    Горивният филтър е сменен. За друго не се сещам. Благодаря предварително!
                    Поради смяна на лятната със зимна нафта такива проблеми не са рядкост за жалост.
                    Лечението си е доста труд по прочистване на резервоар и горивопроводи.
                    1. Като възможен вариант е - да ти е запушен горивопровода за обратното гориво. Продухва се .
                    2. Да имаш "парафинизиране" някъде по системата. При ниски температури това е нормално.
                    Сипва се малко бензин (10-20%) в нафтата и така се "прокарва" остатъчния парафин по системата.
                    За да не променяш смазочните качества на нафтата (при добавяне на бензин към нея) се добавя и малко масло - 100 мл. на 20 л нафта.
                    НЕ зареждаш ново гориво докато това го полуизразходиш.....
                    Ако тези леснотийки не помогнат - значи си за по-сложна процедура - промивки, филтри и т.н.
                    Дано стане .....успех !

                    Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                    По-добре си дръж цедката . Иначе рискуваш да се запуши някъде тръбичката с гориво от резервоара до двиг. отсек (от едри буклучки) .Няма как да се разбере къде е запушването.............
                    В моя резервоар бе попаднало нещо с бял цвят и малко по-меко от котлен камък , в големи количества . Сипвам гориво само в Лукоил и ОМВ.......
                    Когато има запушване (тоест недостиг на гориво) , би трябвало от ауспуха да излиза бял дим .
                    Ето за този парафин става въпрос.......не е изолиран случай.
                    Много хора като застудее източват лятната нафта и започват да зареждат САМО на големите бензиностанции които продават мнооого гориво (а не застояла лятна нафта)

                    Коментар


                    • #11
                      От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

                      Аз имах подобен проблем на Нисан терано 2 2.7тди миналата зима и на -12 почна да прекъсва над 2000 оборота и пушеше синьо.Тогава сипвах от OMV обикновен дизел.Като я оставя на място да работи на ниски обороти после всичко си е на 6.В този ред на мисли какво масло-бензин и колко да сипя?А какво ще кажете за газта за горене?
                      Последно редактирано от masagero; 02-12-11, 10:34. Причина: мнение

                      Коментар


                      • #12
                        От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

                        2. Да имаш "парафинизиране" някъде по системата. При ниски температури това е нормално.
                        Сипва се малко бензин (10-20%) в нафтата и така се "прокарва" остатъчния парафин по системата.
                        За да не променяш смазочните качества на нафтата (при добавяне на бензин към нея) се добавя и малко масло - 100 мл. на 20 л нафта.
                        Вече си има добавки за нафтата която подпомага старта при минусови температури,помага за по доброто изгаряне,прочиства системата (в най-общия случай това са и действията).Застуди ли се времето редовно си слагам на колата и проблеми до сега не съм имал.(Пробвано при -15,-16градуса)А колкото до бензин в нафтата ефекта е по малак и... по миналата зима си останах на патя със служебния бус в продължение на три часа докато ни дойдат на помощ.Не помня каква пропорция нафта/бензин направихме, помня само че сложихме около седем литра бензин и че го даваха за един от най-студените дни за зимата тогава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

                          Двутактово масло сипвайте. Обикновено моторно масло, разредено в нафтата, не променя мазителните и качества. Двутактовото - да. Имаше тема със съвсем обективни резултати от измервания някъде из форума.

                          ПП: Аз постоянно карам с двутактово масло в нафтата. 250ml на 60 литров резервоар. OMV двутактова синтетика. Замислям се обаче да опитам това, дето го продават в ЕКО. Значително по-евтино е - около 3 пъти.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Двутактово масло сипвайте. Обикновено моторно масло, разредено в нафтата, не променя мазителните и качества. Двутактовото - да. Имаше тема със съвсем обективни резултати от измервания някъде из форума...
                            Ако говориш за тема от раздела на Тойота, ето я:
                            Двутактово масло в нафтата

                            Коментар


                            • #15
                              От: HDJ80 HD-FT прекъсва над 2000 rpm

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Ако говориш за тема от раздела на Тойота, ето я:
                              Двутактово масло в нафтата
                              Не. Имаше тема, в която бяха дадени резултати от лабораторни изпитвания на няколко добавки + моторно масло + двутактово масло, и как всяко влияе на мазителните качества. Накратко - от моторното масло резултата беше 0 (нула), а от двутактовото - мисля че 2-ри или 3-ти резултат, веднага след 1-2 добавки, правени специално за целта, при това не много далеч от тях като резултат, но затова пък доста по-евтино решение. Двутактовото биеше по резултати няколко добавки.

                              За референтна стойност беше взета стандартен днешен дизел, и бяха сравнявани с него. По спомен двутактовото повишаваше двойно мазителните качества, но може и да бъркам.

                              Ще потам да я изровя.... Трябва най-накрая да я залепим та лесно да се вижда.

                              ПП: Ето я:
                              Тема за размисъл - смазочни качества на ДГ

                              Аз лично бях изненадан от резултатите за моторното масло.

                              Мод. едит:
                              Залепена е вече.
                              Последно редактирано от Yaro; 02-12-11, 13:27.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X