Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучегон - доколко е ефикасен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кучегон - доколко е ефикасен

    Повода за тази тема е факта, че преди няколко дни кварталната глутница псета подгониха синчето на прибиране от училище. Третокласник е..

    Слава Богу, не са го нахапали, но юнака е много уплашен.

    Дойде идеята за оборудване с такова устройство.

    Съответно, понеже не съм виждал никога такова, моля за съвети при избора - по какъв критерий, освен цена, да избирам?

    На всички модели се гарантира защитен периметър от 10 метра, ама как се гарантира?
    Ами ако се окаже, че е десетина сантиметра, например?
    Ами ако се окаже, че кучето е глухо ( като вероятно оправдание на продавача, защо не действа устройството)

    Разни ей такива въпросчета ми се мотаят..

    Ако някой има впечатления, моля да каже някоя дума.

    Нека да фокусираме отговорите около устройството, а не около безстопанствените псета, службите, дето трябва ужким да се грижат за тоя проблем, и пр.

  • #2
    От: Кучегон - доколко е ефикасен

    Тествано! На повечето кучета работи отлично... но има и глухи... и това е тествано...!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Кучегон - доколко е ефикасен

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Тествано! На повечето кучета работи отлично... но има и глухи... и това е тествано...!
      Хмммм....

      Отговора ме задоволява, освен в последната част

      Моля, кажи нещо за критериите, по които да харесам устройството.

      Коментар


      • #4
        От: Кучегон - доколко е ефикасен

        Не ми е под ръка да погледна, но едно сиво кубче... просто избери най-скъпото. А с децата внимание, защото не е добре да се "опита" да чуе... не че ще чуе нещо но може да си повреди слуховият орган...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Кучегон - доколко е ефикасен

          Разбрах.

          Благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Кучегон - доколко е ефикасен

            Имах две кучета,немска овчарка и доберман, на добермана не му действаше кучегона разбра го инкасатора
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Кучегон - доколко е ефикасен

              Имам такова устройство, тайванско производство. Действа на около 70 процента от кучетата а на другите 30 не.
              Цената му към 2009г. беше към 40 лева.
              -Гогия, обичаш ли домати?
              -Да ги ям да, просто така не.

              Коментар


              • #8
                От: Кучегон - доколко е ефикасен

                Кучегона е един силен дразнител за кучетата! Отбранителната реакция на кучето обикновенно се изразява в бягство по-далече от дразнителя, но при някои екземпляри може да се изрази и в нападение върху дразнителя! Аз имах такъв доберман, който нападаше вместо да бяга.
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  От: Кучегон - доколко е ефикасен

                  Имам кучегон на повечето улични кучета работи на домашните никакъв го няма , незнам каква е логиката но това е от опит . Моя е от 30лв. кореиски.
                  Николай Георгиев 0+
                  тел.0887357722

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кучегон - доколко е ефикасен

                    Хм, аз си мислех, че е пенкилер...

                    и малко на майтап почнах в началото с глухото куче, ама тя работата била по-сериозна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кучегон - доколко е ефикасен

                      Преди години и аз имах вземане-даване с кучегон. Трябваше ми заради приятелката ми. Уличните помияри са я докарвали до сълзи докато кара колело, а аз не съм наблизо. Взех го чисто нов - втора ръка. Един човек си го купил срещу питбула на комшията. Установил, че на всички кучета, освен на въпросния питбул действа.
                      Кучегонът издава звук (15КХц), който малко от хората чуват при това съвсем слабо. За кучетата нещата седят иначе - все едно да седиш на няколко метра от корабна сирена.
                      НА глухо куче - не действа.
                      На агресивно и уверено куче - ще подейства, но може да не доведе до очакваната реакция. Например питбул - способни са да игнорират болката и дискомфорта в името на постигането на някаква цел. Един кучегон може дори да ги нахъса още повече.
                      На уличните помиари действа - те са с ниско самочувствие и агресията им е по-скоро блъф, поне докато не усетят, че нападнатият е с по-ниско самочувствие от тях.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кучегон - доколко е ефикасен

                        Не бил Корейски а Тайван ето го как изглежда.
                        Прикачени файлове
                        Николай Георгиев 0+
                        тел.0887357722

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кучегон - доколко е ефикасен

                          Въпреки колебанията, които възникнаха, явно е по-добре с устройството, отколкото без.

                          Благодаря за отговорите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кучегон - доколко е ефикасен

                            Друг е въпросът, че ти можеш и да си го направиш. Няма куче, което да не избяга, само звукът трябва да е достатъчно силен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кучегон - доколко е ефикасен

                              Братко, то да седна, и да го направя - да, ще го направя, ама докато го курдисам, да го натаманя, да го понаточа малко още, че тук-там може да се попипне още малко, че кутийка, че тая не ми харесва, че туй, че онуй...

                              Докато стане, и аватарчето ще вземе книжка, ще получи разрешително за оръжие, и ще почне да задява момите..

                              Знам се аз...

                              По-добре да го поръчам, и да дойде след три дни, пък каквото сабя покаже..

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X