Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

    Здравейте чудя се дали да стана собственик на едно такова Land Rover - Freelander II дизел 2.2 2008 г някой има ли опит са такъв

  • #2
    От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

    Опит в какво, каране, поддържане или ремонти?
    ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
    lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

      Как мислиш точно за крадене съм я пуснал тази тема . Здрав ли е ,въобще някой ако има такъв да посъветва да го купувам ли . На мен трябва за риболов и съвсем леки забежки извън пътя , така че някой ако иска да помогне благодаря предварително .

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

        Navi е от хората, които могат да ти дадат най-точна информация, затова и те е попитал.
        Доколкото знам модела е в порядъци по-успешен от първата генерация.

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

          Съжалявам ако съм бил по рязък , нещо ми е нервно щото съм без Джип в момена .

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

            От вчера вече аз мога да почна да споделям впечетления

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

              Първоначално публикуван от Onia s konia Преглед на мнение
              От вчера вече аз мога да почна да споделям впечетления
              И снимки, ... честито.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                Честито, колега! Пожелавам много безаварийни километри и хубави моменти! Късно виждам темата, но все пак мога да споделя личните си впечтления за удобство на останалите колеги, които са на "кръстопът". Freelander-a ми е 2010г. дизел 2.2, автоматик. За 40 000 км., ще споделя +/- според мен.
                Положителни качества:
                -Престижна марка;
                -Адекватен мотор, който предлага добър баланс м/у перформънс и икономия на гориво;
                -Приятно оформен интериор и удобни седалки;
                -Озвучителна система с добро качество (Алпайн е в моя случай, за другите нямам наблюдение);
                -Панорамен люк, който създава усещане за простор;
                -Предсказуемо поведение на пътя;
                Отрицателни:
                -Шум от вятър при движение по магистрала;
                -Големи огледала за обратно виждане;
                -Возията на 19'' не е никак комфортна;
                -Сравинително малък багажник;
                -Висока цена;
                -Евтини пластмаси по таблото и вратите;
                -Автоматичната кутия реагира бавно, поне според моите стандарти;
                Разход по б.к.:
                Градско - 9
                Извънградско - 7.2
                Дефектите досега са: самоотключване на колата и произволно сваляне на прозорците.
                Дано съм полезен на някого, ако имате въпроси, пишете ми. Поздрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                  Здравейте,
                  видях ,че темата е отдавна,но не се сдържах да попитам някой има ли опит с DPF филтъра (филтър за твърди частици).
                  Имам LR Freelander 2 2.2 TD4 2007(ръчна скоростна кутия) и от известно време постоянно се запушва въпросният филтър. В повечето случай се самопочиства след 10-15 км каране на 3та скорост на 3000оборота, но понякога когато не мога да изкарам колата от града толкова бързо да направя цикъла по регенерация , влиза в сервизен режим и не иска да се почисти.
                  След много триене на грешки с компютър в мотофое открихме спукан интеркулер и се надявах да се оправи, защото от там падаше налягането на турбото и не може да си приготви горивната смес и е нормално да прави повече сажди,но за съжаление пак се задръства често и държа да подчертая ,че колата не се кара само градско както в мотофое се опитват да ме обедят, въпреки че не мисля ,че колата е "градска"... но както и да е искам да попитам някой има ли опит ,може ли да се премахне филтъра механично или софтуерно и въобще някакво решение има ли ?

                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  ...ЦЪК
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-06-12, 21:18.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                    Аз също имах ядове с DPF. Зимата се налагаше процедура по регенерация през няколко дни. Докато изкарам колата извън града и влиза в сервизен режим. Хубавото е че само веднъж се наложи посещение в сервиза. След затопляне на времето и смяна на веригата бензиностанции, проблемите спряха.
                    Както вече писах в друга тема от днес, аз имам известни съмнения за препоръчвaното от LR и съответно сипваното от МП двигателно масло. Става въпрос за M2C 913-B /Ford, което май не е за автомобили с DPF?. Проблема е че в книжката/наръчника към автомобила не правят разграничение за двигатели с и без DPF. ACEA обаче прави и пише че трябва да със спецификация поне "C1" или M2C 934-B по Ford.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                      Здравейте при мен се наложи премахване на DPF филтъра , мисля че се получи

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                        Първоначално публикуван от Onia s konia Преглед на мнение
                        Здравейте при мен се наложи премахване на DPF филтъра , мисля че се получи
                        Пламене, дай някоя снимка де, пък и да се похвалиш/оплачеш не е грешно! Поздрави!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                          Може ли да дадеш инфо как си го махнал , защото на мен в мотопфое ми казват , че колата няма да върви без този филтър.Ще дава само грешки и ще е в сервизен режим.
                          Също така питах не може ли да се смени софтуера , да се сложи софт за без дпф, и така не можело :Х

                          Коментар


                          • #14
                            От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                            Може да се смени софтуера ако искаш обади се ще ти обясня 0898 492322

                            Коментар


                            • #15
                              От: Land Rover - Freelander II Мнение и съвети

                              Преди няколко дена закарах колата във Варненското Мотопфое за ъпдейтване на софтуера. Оказа се, че от 2-3 месеца Ленд Ровър са пуснали акция за фрилендър 2ката и от там ми казаха , че на колкото коли са качили новия софтуер не са се връщали скоро Намериха също един спукан маркуч на датчика, който мери диференциалната разлика така че надявам се да се оправи положението, иначе мисля да прибягна към софтуерно и хардуерно премахване. Ще покарам и ще пиша как е след ъпдейта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X