Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Силова броня, къде и за колко?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Силова броня, къде и за колко?

    Порових тук доста, не намерих систематизирана информация къде се изработват/продават силови брони и в какъв диапазон се движат цените горе-долу. Попадам само на откъслечна информация, която ще се опитам да обобщя тук с цел да бъде полезна за планиращите такъв тунинг.

    Значи за района на София изглежда с изработка на силови брони се занимават:
    - Братя Флекс. Последно от 2006-та намирам описание къде се намира сервиза им - някъде по Черни връх между околовръстното и Сребърна, зад сградата на Лукойл. Дало това е още актуално не знам.
    - Някаква работилница в Княжево, на Борис III-ти, там където трамвайните линии се местят към средата на улицата. Всъщност за там виждам че правят булбари/тегличи и конструкции от тръби, за силови брони точно не се споменава.

    За цени дори ориентировъчни не успях да намеря нищо актуално.

    Та, ще се получи добре ако тия дето вече са минали през това приключение допълнят списъка.

    Като отправна точка, това което аз бих искал да направя и да монтирам на ТЛК 90 е клонинг на това - http://www.arb.com.au/products/arb-p...mmercial-bars/ ,като лебедка не се предвижда.

  • #2
    От: Силова броня, къде и за колко?

    голяма част от джиповете са с подменена броня, повечето са "домашна изработка". Най- лесния вариант е с тръби. А за такава каквато ти искаш- посъветвай се с Дядо Владо, Андро160 или в "работилница военна рампа" (надявам се не съм объркал никовете) сигурен съм, че има и още колеги които биха могли да я изработят, дори въф форума съм виждал чертежи с размери за такава броня, но зависи за какъв джип ти трябва. А за цена... това вече не мога да ти кажа. Също така Вромос продава готови такива. Моя джип е с тръби и сам съм сглобявал бронята.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Силова броня, къде и за колко?

      Ако искаш да стане както трябва(конкретно-копие на АРБ)Търсиш Боби - CJ_7 Намира се на Бистришко шосе малко след Околовръстното.На 150м. бялата порта в дясно. Цената на такава е 1400-1600лв.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-12-11, 08:36. Причина: CJ_7

      Коментар


      • #4
        От: Силова броня, къде и за колко?

        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
        голяма част от джиповете са с подменена броня, повечето са "домашна изработка". Най- лесния вариант е с тръби. А за такава каквато ти искаш- посъветвай се с Дядо Владо, Андро160 или в "работилница военна рампа" (надявам се не съм объркал никовете) сигурен съм, че има и още колеги които биха могли да я изработят, дори въф форума съм виждал чертежи с размери за такава броня, но зависи за какъв джип ти трябва. А за цена... това вече не мога да ти кажа. Също така Вромос продава готови такива. Моя джип е с тръби и сам съм сглобявал бронята.

        А, какво е "работилница военна рампа" и къде се намира то?

        Коментар


        • #5
          От: Силова броня, къде и за колко?

          Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
          А, какво е "работилница военна рампа" и къде се намира то?
          http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=613

          Коментар


          • #6
            От: Силова броня, къде и за колко?

            Простете невежеството ми ,но какво е това нещо силова броня.Тя къде ще бъде закрепена?На нещо по-силово ли?Ако става въпрос за някакъв дизайн който да предполага слагане на други аксесоари,съм съгласен.Но тази броня какви функции има?Не се заяждам,но искам автора да дефинира предназначението.Имал съм доста офроуд машини но винаги съм избягвал челния сблъсък,все пак това не е танк-там наистина има броня.Колкото и добре да е изработена и силово,тя пак ще бъде закрепена за щатните опори(които ще излязат от строя при първия сблъсък) и тогава смисъла се губи .Да не забравяме максимата силата на ансамбъла е колкото силата на най-слабия.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Силова броня, къде и за колко?

              Да не забравяме, че 90-ката оригинално е с пластмасова броня, която тежи много малко.
              Отделно от това отпред окачването е независимо.
              Имам такава и не изключвам вероятноста един ден да монтирам броня от вида посочен в пост 1/алтернативен производител, разбира се!/, като мисля, че избора ми на амове/KONI-Heavy Track - adjustable/ ще понесе разликата в килограмите.
              Оригиналните пружини са даже по-твърди от необходимото/лична преценка/.
              Силова броня, вече имам на Патрола /от аватара/ - от Вромос - Явор и съм доволен, основно от качеството, пък и в крайна сметка останалото е желязо ...
              В интерес на истината е много тежка, но там цялото окачване вече беше подменено с Iron Man.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #8
                От: Силова броня, къде и за колко?

                Колеги, безполезно се отклоняваме от темата.

                Какво е силова броня, има ли смисъл от нея, кога помага и кога не, как влияе на окачването и прочее са въпроси вече обсъждани в други теми в този форум. От там може да се вземе информация или да се води дискусия по тези въпроси.

                Това което ми се ще да направим тук е най-вече да съберем списък с местата, където такова нещо може да се направи и някакви ориентировъчни цени. Тази информация липсва в този форум и ще е полезна.

                Коментар


                • #9
                  От: Силова броня, къде и за колко?

                  Още един глас за Боби (CJ_7)

                  Задната ми броня е негово дело. Тук има малко снимки от крайния продукт, но преди боядисването на стойката за рез. гума. Както и част от процеса на изграждане. Цената на всичкото това чудо, вкл. стойката за рез. гума бе 1350 лв. Пак на същия линк се виждат и рокслайдерите, които пак са негово дело.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Силова броня, къде и за колко?

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0592.jpg
Прегледи:2
Размер:185.6 КБ
ID:5322723 AFN, доставена от Пламен Петров. Много добре изработена, но за разлика от оригиналната и по-тежка.
                    Toyota Hilux 2,5D4D

                    Коментар


                    • #11
                      От: Силова броня, къде и за колко?

                      Аз междувременно попаднах на това - http://www.expedycja.pl/?section=209&showProduct=2390. Цената му е като това което до момента се цитира тук като цена за изработка. Та има място в списъка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Силова броня, къде и за колко?

                        Дайте да не омешваме нещата. Повечето брони на ARB, TJM и някои европейски производители са сертифицирани за "пътна" употреба и се доставят със съответния документ, който удостоверява това. За китайските - не знам. Тези, правени "по модел от..." не онаследяват и сертификата, за съжаление. В България, засега, това не е още от голямо значение, но е на път да стане. Е, няма сила, която да ме накара да дам над 1000 лв за нещо, което, вероятно, догодина ще се наложи да демонтирам и предам за старо желязо.
                        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Силова броня, къде и за колко?

                          Аз скоро проверявах цени на предни брони. ARB, TJM и AFN варират от 2000 до 4000лв.
                          Аз съм с китайска броня и ако оставим сертификата на страна, до скоро бях много доволен от бронята.

                          За хората на които не им е ясно какъв е смисълът от тези брони.

                          1. Тези брони обикновено са проектирани така, че да увеличават максималният ъгъл на атака. Това помага в два случая, когато се опитвате да катерите нещо стръмно или когато слизате от стръмен баир.
                          2. Повечето от тези брони са проектирани да са малко по-изнесени напред, с цел да има повече място за лебедка и по-добра защита на предницата
                          3. В гората понякога се налага да си направиш път... точно в тези ситуации една подсилена броня се изплаща, защото няма да се разпадне от по-дебели храсти или малки дръвчета.
                          4. За мързеливците като мен, при някой модели има възможност да си навиете въжето на лебедката направо на бронята и да не се занимавате с реденето му точно по време на разходката.

                          След като изредих всичко това искам да кажа, че ако си взимате/правите броня която да е на цена под 2000лв задължително трябва да си вземете отелна планка за монтаж на лебедтката. Пиша това, тъй като аз съм с китайче, и моята броня има стандартно място за монтаж на лебедка. След първият по-тежък offroad бронята леко се усука от лебедката, което доведе до много по-трудно вадене на въжето. А преди няколко седмици заради това, че разчитах изцяло на тази броня, счупих едното ухо на едната шпилка на лебедката.
                          И така, спестих 1000лв при покупката на бронята, но и после страдах в гората

                          И още нещо за китайчетата. Фаровете и мигачите с които идват са пълен боклук. Пълнят се с вода, дават на късо и нямат никаква защита от задната страна. Да определено приличат на оригинала, но на практика нямат нищо общо.

                          За ниско-бюджетни изпълнения, бих препоръчал брони от тръби. Според мен това е най-доброто съотношение цена/качество.
                          One Planet, One Internet!
                          We Are All Connected!

                          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Силова броня, къде и за колко?

                            Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                            Аз скоро проверявах цени на предни брони. ARB, TJM и AFN варират от 2000 до 4000лв.
                            Ау-уу, в тези брони трябва да са вложени благородни метали, или да ги е изработвал Роден, освен ако не е дори Мирон - и да имат и антично-произходна стойност!
                            Съвсем наскоро гледах при Дядо Владо една броня на някакво Чероки, правена от Димата Куадра. Не повярвах, че е "гаражно" производство - ма мислена, ма смятана, ма изработена... Моите уважения към братята Флекс (само примерно и защото техните са масово разпространени), но в сравнение с въпросната - техните са като от "час по трудово".
                            Четири хил. долара, където и да е по света са си приличен месечен доход - неадекватна стойност за броня на автомобил (на какъвто по правило има по две).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Силова броня, къде и за колко?

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Ау-уу, в тези брони трябва да са вложени благородни метали ...
                              Че марковите австралийски брони са скъпички е факт, само че в крайната им цена влиза и транспортът от Австралия до тук (което никак не си е малко) + съответни мито и ДДС. Отделно, дето те имат и разни сертификати, защото са минали през съответни изпитания, имат предвидени зони за деформация и т.н.

                              Цената не зависи само от външната прилика ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X