Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Геройски загинала флашка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Геройски загинала флашка

    Привет!
    Днес флашката ми отиде във вечните ловни полета и по ЗзВГ нямам бекъп, а информацията ми беше доста важна.
    Въпросът е дали наистина няма никакъв начин да се възстанови поне отчасти? Ако има някакво значение в момента всичко излиза на кръгчета и квадратчета.
    124 -> 164
    T4

  • #2
    От: Геройски загинала флашка

    Като цяло във флашките има 2 интегрални схеми. Едната е самата памет, другата - връзката с USB.
    Зависи кое си е заминало. Възстановявал съм флаш, ня който паметта беше здрава, беше си заминала връзката с UAB-то.
    Ако твоята памет се разпознава от компютара, съдържанието се вижда като файлове, но е с променени данни, мисля, че няма да може да се спаси.

    Какво имаш предид под кръгчета и квадратчета?
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: Геройски загинала флашка

      Какво точно се случи с флаш паметта? Удар,вода,формат? Има програми за възстановяване на изтрити файлове колкото искаш, но не знам дали в това е проблема?
      O888888-211

      Коментар


      • #4
        От: Геройски загинала флашка

        Ето такова е положението в момента:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5322470

        Иначе върху флашката не бяха приложени никакви издевателства, така както си беше закачена на лаптопа, в един момент просто отказа да работи.
        124 -> 164
        T4

        Коментар


        • #5
          От: Геройски загинала флашка

          Това е проблем с FAT - (File Allocation Table). В зависимост какъв вид e - FAT16, FAT32, NTFS и т.н. има различни инструменти за възстановяване. Лошото е, че повечето от тези, които ще намерите в Интернет са платени и не особено читави. Лично аз препоръчвам да си изтеглите Hiren's Boot CD:

          http://www.hirensbootcd.org/download/

          Стартирайте системата през него и пробвайте различните Recovery опции. Също така трябва да се има впредвид, че възстановяване на FAT при флаш устройства и при дискове е различно и с различен ефект.

          Преди да започнете каквото и да било е добра идея флашката да се пробва на различни машини, с различни операционни системи - Unix, Linux, MAC и т.н. При мен е работило неколкократно.

          Също така ако наистина информацията е критична е добре предварително да се направи побитово копиране - има такъв инструмент в Hiren's - да се копира бит по бит върху виртуален Image. Така ще запазите информацията непокътната ако се наложи да ползвате професионална помощ за възстановяване.
          Последно редактирано от prascho; 01-12-11, 18:50. Причина: Правопис
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • #6
            От: Геройски загинала флашка

            Правиш имиддж на флашката и работиш върху него - ако бараш с разни програмчета директно имаш голям шанс да я умажеш "beyond repair"
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #7
              От: Геройски загинала флашка

              Имидж директно от флашката към компютъра? Или пак с някаква програма?
              124 -> 164
              T4

              Коментар


              • #8
                От: Геройски загинала флашка

                сваляш от замунда последната версия на getdataback с нея е доста лесно - така се прави image http://www.runtime.org/gdbimage.htm
                след като нарравиш img file

                гледаш е това ръководство и действаш по него.

                http://www.runtime.org/howto_datarecovery.pdf
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  От: Геройски загинала флашка

                  Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                  сваляш от замунда последната версия на getdataback с нея е доста лесно - така се прави image http://www.runtime.org/gdbimage.htm
                  след като нарравиш img file

                  гледаш е това ръководство и действаш по него.

                  http://www.runtime.org/howto_datarecovery.pdf
                  Благодаря за програмата. Като че ли успях да възстановя по-голямата част от информацията.
                  124 -> 164
                  T4

                  Коментар


                  • #10
                    От: Геройски загинала флашка

                    Има фирми за възстановяване на информация, ако все още не си я омазал тотално. Всяка включваме и опит за възстановаване намалява шансовете наполвина...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X