Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Бегачката" на еМо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Бегачката" на еМо

    Здравейте колеги! Запознавам Ви с моят проект,който по разбираеми $$$ причини,очаквам да започне реализация това лято!Ще си правя "Бегачка" за състезания!Нарочно пускам темата още от сега,за да може през това време да се включите в темата и да обсъждаме проекта и евентуалните пречки,които ще срещна!
    ...Понеже съм си Витараджия -базата,която ще ползвам е една вече много изтърбушена Витара,която повечето от Вас познават...Витарата на Светли от Видин,която взех от едни момчета...които меко казано не й разбират и са я докарали до доста лошо състояние! ...Това не ме притеснява...като ще е екшън,да е Пълен!
    За донор ще използвам една Омега(2.0 115к.с.),която съм карал доста пъти и определено,като двигател и скорости е ОК!...От нея взех двигателя,скоростите,електрониката,радиатора с перката и виското,маркучи и други карантии!
    Раздатката е от УАЗ 69 ...намерих я нова с чисто нови Газкови кардани на добра цена!(за което Благодаря на колегата)
    ...зимата ще се концентрирам да върна парите,които взех назаем,за да взема базата(джипката и мотора със скоростите),с която да стартирам! ...Имам да отварям предния мост,понеже гумите клопат по 5см луфт! ...трябва да сменя пружините,защото всичките са умекнали и поне задните амортисьори!...и много други дребни глупости!
    Като начало извадих всички Витарови карантий...Двигател,скорости,раздатка,радиатор и тн.!Сложих Опеловият мотор,за което преправих едната заводска стойка(на шасито),на която ляга лапата на мотора!За захвати на мотора ползвах Витаровите планки,които разцепих и моделирах по мой вкус,докато ми дойдат така,че да ляга мотора на тях...наварих ги и метнах мотора!
    ...Тук започнаха и драмите...мотора дойде високо,понеже неисках да преправям предното окачване!Енда от щангите минава точно под картера!
    ...Реших да продължа така!..Изрязах тунела първо,колкото да не пречи на камбаната....след това реших да си направя пълна сгода и го отрязах почти целия!
    Много ме забави и подведе това,че нямах фланец,с който да куплирам скоростите и раздатката,за да мога да угледам навреме,накъде отиват нещата!...Пуст мерак - орязах и за раздратка визиално,където я мислех да дойде и качих и скоростите към мотора! ...Дотук всичко изглеждаше приемливо,колтото и през цялото време да ме тормозеше мисълта,че ще се наложи да свалям всичко надолу!
    ...Изчаках 8 дена за фланеца,който си измислих от каре на кардан на Газка и фланец на Омеговия кардан!
    ..Като взех фланеца веднага се метнах да събирам и гледам....и ГРЕДА!
    Като укрепя раздатката в правилната позиция....наистина всичко идва доста на горе,което не ме притеснява откъм още рязане на купето,но ъглите на карданите идват вече с много голям ъгъл!....меко казано -откачих!
    Ядосах се на джипка(а що не на себи -и аз незнам) и я разкарах от гаража! ...Сега седи вече 1месец като сираче до блока и всеки ме подпитва,какво ще я правя...а аз още не съм се решил да я продавам ли ...да я разпродавам на части ли ...да си оправя грешките ли!
    Основният ми проблем,е че освен $ ,нямам и време да я правя...в най-добрия случай в месеца да имам две Съботи и Недели,които да мога да Й отделя...и то все така се пада,че обикалям като обран еврейн,около нея,защото няма кой да ми задържи даже,като се налага! (не се оплаквам,не съм си и правел сметки,че някой ще се включи)
    ...Сега чакам да ми дойде музата напролет или да се реша,да се разделя с нея! ...Ако реша да правя нещо по нея ще споделя...пускам Ви снимки от цялата сага и етапите през които мина джипката и донара!
    ...Ще се радвам на всеки Ваш съвет или критика!
    Прикачени файлове
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

  • #2
    От: "Бегачката" на еМо

    Последния работен ден на донора/Омегата!
    Прикачени файлове
    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

    Коментар


    • #3
      От: "Бегачката" на еМо

      Изтръгване на Витаровите карантии и миене на всичко!
      Прикачени файлове
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #4
        От: "Бегачката" на еМо

        На другият ден захванах да монтирам двигателя и да му мисля стойки/лапи! ....и се заиграх да мисля радиатора!
        Прикачени файлове
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #5
          От: "Бегачката" на еМо

          Тук вече избързах,понеже нямах фланец и реших да кача и скоростите ....а с раздатката реших,че няма да има проблем!
          Прикачени файлове
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #6
            От: "Бегачката" на еМо

            Ненормалник !
            Лудак

            Коментар


            • #7
              От: "Бегачката" на еМо

              И дойде момента на истина.....Фланеца стана готов! ....Сложих го ....и разочарованието е на лице!
              Прикачени файлове
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #8
                От: "Бегачката" на еМо

                Айде Вие сте! ...Давам да ме хулите,колкото Ви е насърце!
                ...сигурен съм,че demo_1 ,ще е първи!
                П.П. ....изпреварил ме е даже! ....
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #9
                  От: "Бегачката" на еМо

                  Ти нямаш ли забрана за използване на ъглошлайф? Вероятно вече е на скрап донора но ако не ти е минало през ум,изрежи си омеговия тунел заедно с отворите на които се захваща гредичката която държи кутията и насаждай. Потърси помощ от приятел който заваря по добре от колкото ти режеш Ненормалник
                  http://vbox7.com/play:398e8b82

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Бегачката" на еМо

                    Тая Събота и Неделя няма да имам време да отворя врати на новия гараж но другата ............. чакам тоя куфтор да го стовариш !Давам ти 50 квадрата място (оборудвани с какво се сетиш,че даже и млада руса комшийка имам ) и почваш всичко на ново................. .
                    Тая цялата глупост с тоя мост трябва да си замине и да се направи като хората .
                    Замисъла на проекта ти е гениален ! Изпълнението е да си ебе мамарооооооооооо .
                    Лудак

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Бегачката" на еМо

                      Омегата е на скрап отдавна! ....А флекса....Слабост си ми е да унищожавам,не крия!
                      ...Демо ...Екстра си е моста,недей се впряга толкова с тези перфекционизми....Витара си има и ходове...и всичко!
                      ..Кое те притеснява?...Че със 90км/ч ще сее ли? ...Споко тя няма да вдигне толкова никога!
                      ...Истината е,че трябва да сваля композицията надолу!
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Бегачката" на еМо

                        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                        Омегата е на скрап отдавна! ....А флекса....Слабост си ми е да унищожавам,не крия!
                        ...Демо ...Екстра си е моста,недей се впряга толкова с тези перфекционизми....Витара си има и ходове...и всичко!
                        ..Кое те притеснява?...Че със 90км/ч ще сее ли? ...Споко тя няма да вдигне толкова никога!
                        ...Истината е,че трябва да сваля композицията надолу!
                        Тя и с 40-50км/ч ще е неуправляема
                        Лудак

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Бегачката" на еМо

                          Никой ли не вижда, че раздатката е вързана за кутията на твърда връзка, а те поотделно са на тампони? Според мен, това е истинския проблем, не рязането.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Бегачката" на еМо

                            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                            Никой ли не вижда, че раздатката е вързана за кутията на твърда връзка, а те поотделно са на тампони? Според мен, това е истинския проблем, не рязането.
                            Чакай да стигне и до тая измислица де
                            Лудак

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Бегачката" на еМо

                              Тарга е прав, Светли от Видин /предишния собственик/ сега е със Самурай, на който е сложил такъв двигател.
                              Той ми каза че е имал проблем, счупил е едни скорости от нещо такова /твърда връзка/, звънни му и го питай как е решил проблема!
                              Иначе браво за ентусиазма, какво да те хулим, тук всички сме по малко луди!
                              Само напред, никакво продаване и аз съм като теб само че със Самурай и освен че ще слагам такъв мотор, трябва и пружини да слагам, а пари все няма, но като видя че не съм само аз така и ми идва сила, така че никакво отказване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X