Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Бегачката" на еМо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "Бегачката" на еМо

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Безгрешни хора няма естествено. Бе има тука из форума двама трима, ама тях няма да ги броим. Аз като почнах преди 12-13 години с Ровърите, кви мислиш че ги вършех. Радвах се, че съм намерил горна помпа за съединитела от Мицубиши за 80 лв. Пък тя оригиналната 36.
    Тая горна помпа на Дифендър как се сменя............................. майката си такоа .Ама Соти вече и стана специуис


    П.С Ненормалниия Емо да звънне утре по някое време на телефоните от подписа ми да го нахраня !
    Лудак

    Коментар


    • #77
      От: "Бегачката" на еМо

      Емо, и аз съм като теб братче. Все бързам да вида крайния резултат, и понякога претупвам нещата. Правя това което ми дойде най-напред на ума, и ми се вижда, че ще върши работа.
      Но не бива така. Обмисляй предварително всичко, ако не можеш да се справиш-знаеш, че като питаш ще получиш добър съвет тук.

      Режи тези паешки работи, и почвай начисто. Този път с повече мислене и по-ячки железа
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #78
        От: "Бегачката" на еМо

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        А така....Обичам,когато някой ми дава съвети,да се опровергае! .....Има и логика,но ще го преправям по-натам и то откъм шофьора,защото там малко го претупахме....така,както ти си го направил е идейно и може да изкопирам нещо от този сорт и при мен!
        Ще се радвам да споделиш и фаталните последствия от въпростното отваряне и затваряне на колелата,защото това са важни неща и колеги,които четат темата-тези неща ще са им от полза,за да Не правят мойте грешки!
        Свържи се с мене и ела до нас да ти покажа някои работи, и недей да слушаш някои хора те тяхния панхард сума време не можаха да му намерят място.Имаш основни грешки които както казаха някои колеги трябва да се започне от далече решаването на проблемите. Просто ела да ти покажа за какво става въпрос.
        ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

        Коментар


        • #79
          От: "Бегачката" на еМо

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Емо, и аз съм като теб братче. Все бързам да вида крайния резултат, и понякога претупвам нещата. Правя това което ми дойде най-напред на ума, и ми се вижда, че ще върши работа.
          Но не бива така. Обмисляй предварително всичко, ако не можеш да се справиш-знаеш, че като питаш ще получиш добър съвет тук.

          Режи тези паешки работи, и почвай начисто. Този път с повече мислене и по-ячки железа
          Съгласен съм Коле! ...Ама знаеш как е.....Като нямаш възможности в даденият момент....с трици маймуни,ловиш!
          Ще ги направя нещатата,но засега ще остане така,за да мога да направя другите простотий и после ще я мисля,а впредвид темата и дискусийте,като им дойде времето -ще знам,какво точно трябва да направя и ще стане от раз!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #80
            От: "Бегачката" на еМо

            Ето как идват и карданите и генерацията! ...Генерацията ме дразни,но временно ще я оставя така!
            Прикачени файлове
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #81
              От: "Бегачката" на еМо

              Ъгала на задния кардан при прасето докато беше вдигната на подемника ли го правихте ?
              Здния кардан - там за да станат нещата както трябва се сваля фланеца от диференциала и се разстъргва вътрешния диаметър който центрова кардана към фланеца на пиниона после се разпробиват 4 нови отвора вече за уазовия кардан отделно така както сте го рязали и заварили по средата нее добре реже се на струг при карето или шлиците там където е снаден оригинално за да може да се центрова после без биене .
              Хубаво е двата вала на раздатката и на моста да са успоредни когато колата е стъпила на гумите си .

              Коментар


              • #82
                От: "Бегачката" на еМо

                Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                Ъгала на задния кардан при прасето докато беше вдигната на подемника ли го правихте ?
                Здния кардан - там за да станат нещата както трябва се сваля фланеца от диференциала и се разстъргва вътрешния диаметър който центрова кардана към фланеца на пиниона после се разпробиват 4 нови отвора вече за уазовия кардан отделно така както сте го рязали и заварили по средата нее добре реже се на струг при карето или шлиците там където е снаден оригинално за да може да се центрова после без биене .
                Хубаво е двата вала на раздатката и на моста да са успоредни когато колата е стъпила на гумите си .
                Не е на подемник...беше пусната на гуми,но проблема идва от това,че още преди като е карана с Витаровата конфигурация и са променили много ъгъла на диф-а и трябваше да удължавам носачите отзад и да преместя леглата на пружините.....което по-натам може и да го направя!
                Това с разстъргването го знам,но трябваше да махна джипката от там и задния кардан не е довършен....основната причина е,че нямам гайковерт,за да развия фланеца и остана за по-натам!По него имам да ги доизмислям малко нещата,но като се позатопли малко!
                Заваряването знам,че не се прави така и че е хубаво да има и втулки,но сега нямам тази възможност и всичко е "временно"!
                Биенето на кардана не ме притеснява на този етап....Не мисля,че ще е фатално,но като влезе в движение някой ден ще ги видя нагледно нещата,които са наистина прекалено зле и ще ги преправям!
                П.П. ...Като започна с окачването да чистя проблемите,ще сложа и демфер,че иначе ще е интересно....но пак всичко ще е въпрос на проби!
                Сега основната ми цел е да закърпя тунела и няколко дребни места,които са изгнили,за да мога да върна таблото и да се позаиграя малко с окабеляването на джипката....след това да й купя кабели,свещи,филтри...да измисля резервоар и да я запаля,за да видя като цяло,какво е положението!След това вече ще започна да правя дифовете и да наблегна над евентуалните преправяния!
                Последно редактирано от CrAzY_eMo; 12-01-12, 21:05.
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #83
                  От: "Бегачката" на еМо

                  Гаиковерт не ти трябва завари два болта 8 мм. за стара щанга или парче тръба така че да могат да влязат във отворите за болтове на фланеца и да имаш достъп до гайката с този уред си дръж контра и отвий фланеца после така и ще го завиешеш с нужните килограми .
                  Малко трудно ще се развие темата в правилната посока хем знаеш къде са ти грешките питаш как е правилно да се направи и бързаш да направиш всичко по някв си твой начин и вършиш глупости. Така е най трудно ще ти се наложи да направиш всичко най малко два пъти и така докато не се обезсърчиш от неуспехите и загубиш интерес . Прочети кое как трябва да се направи разпитай хората с опит събери малко кинти и деистваи тогава ще се радваш на успехите и че всичко става от първия път .

                  Коментар


                  • #84
                    От: "Бегачката" на еМо

                    ...Тук вече е въпрос на гледна точка! ...За всеки "правилната посока" означава различно нещо!
                    За момента фатални грешки аз поне не виждам!...Щангите отпред ми се наложи таки или иначе да ги направя с подръчни материали,защото джипката трябваше да има някакво управление поне да се качи на пътната помощ и да я маневрирам около гаража!...В случая не съм вложил средтва в преправянето им,а само труд....такаче не виждам защо решихте,че съм направил фатална грешка там,но специално за всички следящи темата ще й направя тестове така,както е сега и се надявам да не ме изложи!
                    Със задното окачване въобще не съм се занимавал засега!Нямам още пружини за отзад,а даже и за отпред!Амортисьори отзад ще сложа Омегови,а отпред ще оставя тези!
                    Както вече казах-на този етап,толкова средства имам и искам да си създам фронт за работа над нещата,които не ми искат пари,а време и занимавка,а те определено не са малко!
                    Освен това,че реших да режа и заварвам карданите(което така ще си остане,защото няма да дам на кардан по 150лв) ,не виждам защо гледате на нещата толкова песимистично без да сте сигурни в крайния резултат!
                    Както по начало казах,това е ще е джип,който ще се кара 93% на кал и в гора!При положение,че всички знаете,че от догодина много от нас ще имат проблеми с минаването на преглед с преправените джипове(което е и повода,да се разделя със старата ми Витара) .....Защо трябва да гоня такива точности и прецизности и в най-малките детайли?
                    ...Старата ми Витара(и сегашната ми) си тресът,каквото и да им правя!...Когато изкарам джипа от гората в джантите се задържат поне 5кг кал,които са една от основните причини за тресенето.....впредвид това,мислите ли че разбалансирания кардан,ще е толкова фатален?
                    ....Ако трябва да изкажа основното си притеснение за джипа....то е в промяната на тежеста на Витарата,което е основният и плюс пред другите джипове,а не здравина му!

                    Първоначално публикуван от павле Преглед на мнение
                    Гаиковерт не ти трябва завари два болта 8 мм. за стара щанга или парче тръба така че да могат да влязат във отворите за болтове на фланеца и да имаш достъп до гайката с този уред си дръж контра и отвий фланеца после така и ще го завиешеш с нужните килограми
                    Не става!...Опитах,но няма развиване!Ще взема гайковерт от приятели,като стигна до там!
                    Последно редактирано от CrAzY_eMo; 12-01-12, 23:41.
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #85
                      От: "Бегачката" на еМо

                      Емка и малко по-назад някой ти каза за заваряването на елементи от окачването и кормилната уредба !
                      В момента това нещо и по най якиа супер-дупер нивелиран асфат не бих го карал ! (ценя си живота .......... до някъде )
                      Лудак

                      Коментар


                      • #86
                        От: "Бегачката" на еМо

                        Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                        Емка и малко по-назад някой ти каза за заваряването на елементи от окачването и кормилната уредба !
                        В момента това нещо и по най якиа супер-дупер нивелиран асфат не бих го карал ! (ценя си живота .......... до някъде )
                        Спокойно! ...Казах вече,че материали нямах за преправяне на предните щанги!...Мисията ми бе да сваля мотора и да укрепя скоростите и раздатка.....смятам,че се справих добре!Всичко друго го направих по принуда,защото джипката трябваше да има някакво управление!
                        Както вече казах и така ще се движи!Нека дойде момента да я запаля и събера и ще ви го покажа нагледно! ...Пък,ако умра при тестовете....Ще залепите темата отгоре и ще я озаглавите: Как НЕ се прави джип!
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • #87
                          От: "Бегачката" на еМо

                          Оставете човека той знае за какво става въпрос, просто някои работи изискват повече време и пари.Тези пари които на всички ни липсват и за това се опитваме да правим старт от скрапа.
                          ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                          Коментар


                          • #88
                            От: "Бегачката" на еМо

                            ...Благодаря ти Кайо! ...Всички сме минали по тоя път и знаем,как е правилно ,но мерака ни кара да правим и глупости!
                            ...Както вече казах,приемам всякакви съвети и критики и си взимам поука!...Това,че не отсранявам веднага проблемите неща-НЕ значи,че не съм Ви се доверил,просто го отлагам и ви показвам временното решение,което съм намерил,впредвид липсата на средства,което пак е един вид творчество и начин!
                            Благодаря на всички включили се в темата!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X