Обява

Свий
Няма добавени обяви.

инжектори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • инжектори

    Нещо напоследък ме мъчат разни уж дребни ,ама досадни проблеми.Та похвалих се преди около месец ,че имам вече прочистени дюзи,ама не.Онзи ден излязох рано сутринта да си пия кафето на теферич и да се покефя как катери на бензин с промитите дюзи.Вече бях минал асфалтно 50тина километра и сега смело захапах баира.Красота-динамика,абе от време на време човек трябва да цъкне копчето на метана и да се покефи.Да де ама точно в най стръмното усетих тръпката //да ти забие муцуна по нанагорното//.Изкретах някак си на билото вдигнах капака, пия си кафето ,мръзна и се пуля в мотора.Тресе.Цък на метан -равномерна работа.Цък на бензин -лошо.Зарязвам кафето и почвам да откачам един по един кабелите към дюзите.Хоп една я няма.Да я вземат мътните-ама хич я няма.Грешка в чека няма ,значи пак механична повреда//запушване//.Прибрах се поразтърсих из нета ама цял инжектор не видях по каталозите, а само ремонтни комплекти.Някой купувал ли е нов и с колко се е разделил.И има ли смисъл от ремонт с ремонтния комплект.Иначе беше някаква приятна цена-6-7 лв.Бензин зареждам от големите вериги,ама не прекалявам-нали си имам алтернативно гориво.Ще сменя бензиновия филтър,ама нещо ми се чини ,че не там е зарито кучето.Дайте малко акъл,и да поразсъждаваме заедно.
    Румен Николов

    0888 358 572

  • #2
    От: инжектори

    За пръв път чувам че бензинов инжектор подлежи на ремонт.
    Я кажете как!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      От: инжектори

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      За пръв път чувам че бензинов инжектор подлежи на ремонт.
      Я кажете как!
      Ако знаех ,щях ли да питам.Та аз изваден инжектор на съм виждал.Ама виж в евро 07 и там изкарва някакви ремонтни комплекти за тоя двигател
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #4
        От: инжектори

        Ами именно защото съм ги вадил много пъти и ми е чудно как се разглобяват. На мен ми изглеждат неразглобяеми!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • #5
          От: инжектори

          Ейй,не съм подозирал досега че имам някакъв мазохистичен уклон.Ама от както карам фронтерата взех да го развивам.Не заради самия джип,а за неоправданото ми неудържимо желание да си докарвам коремни болки с телефон.Това се случва като позвъня на софия ауто..Та и днес внезапно реших че трябва да узная цената на един брой инжектор.Вече не искам да я знам.Но за статистиката ще я кажа 400 и малко левчета.Онова с ремонтния комплект просто минава като номер едно в плановете за въвеждане на задължителни иновации по джипа..И ако тези инжектори са били неремонтируеми-ще станат.
          Румен Николов

          0888 358 572

          Коментар


          • #6
            От: инжектори

            Румба, случайно, когато прави манипулации край стартер, бобина, датчик и компресор, да си пипал инжектори? Любопитно ми е.

            Коментар


            • #7
              От: инжектори

              След чистенето на дюзите не сложи ли веднага нов филтър ,представи си че стария е скъсан
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: инжектори

                Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                След чистенето на дюзите не сложи ли веднага нов филтър ,представи си че стария е скъсан
                Сега вече си го представих.И най вероятно това ще се окаже защото сега се сещам ,че майстора дето ми чисти дюзите каза че изкарал нещо като кал от рейката за високо налягане.Ама тогава си го пуснах край ушите.То сигурно ще се наложи и горивопровода лекичко да му се пусне малко кръв.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #9
                  От: инжектори

                  Ми пуснете му и малко "кръвчица" преди горивния филтър.И един манометър пак там(щот тия горивни помпи се скапват повече от стоенето отколкото от бръмченето)Само жокер,за да ти е по-неизненадващо!Успех
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X