Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ролбар за TLC 120 - къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ролбар за TLC 120 - къде?

    тук не може да няма ако искаш да са лъскави
    http://m-cartuning.com/bg/index.php?...ucts&id=4&c=21


    ако искаш да са истински най-добре виж АРБ или някой да ти направи ( ама се съмнявам че 2006-а крузер ще влезе в гората ).
    no signature no problems

  • #2
    Ролбар за TLC 120 - къде?

    Интересувам се къде се продават ролбари за Land Cruiser 120. Търси се основно визия и някаква защита при евентуален удар. Казаха ми, че имало някакъв магазин за аксесоари на бул. Сливница 127 в София, но все още не съм ходил там. Ще съм благодарен, ако някой може да ми даде информация зя магазини, цени, модели..

    П.П. Търсих други подобни теми, но намерих само 1, а там нямаше нищо конкретно.

    Коментар


    • #3
      До: Ролбар за TLC 120 - къде?

      Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
      Интересувам се къде се продават ролбари за Land Cruiser 120. Търси се основно визия и някаква защита при евентуален удар.

      За идеи - TJM и ARB

      Иначе разни лъскави булбари стават май само за фасон. За защита от удар не бих разчитал - хем са тънки, хем често са хванати с тъъънички планки, така че при удар по-скоро ще се сгънат и самите те може да нанесат по-големи поражения, отколкото ако нямаше такава "защита".
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Ролбар за TLC 120 - къде?

        Правиха ми всичко за моя.......

        Имам прагове/степенки/ оригинални ако някой се интересува
        Прикачени файлове
        IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

        Коментар


        • #5
          До: Ролбар за TLC 120 - къде?

          Благодаря и на 2ма ви.
          Говоря за защита, защото преди време баща ми имаше RAV4 99` с фабричен ролбар и веднж един се бутна в него странично. Всичко което имаше по джипа беше изместване с 2 см и пукната броня, а на него фар, мигач, калник, броня...

          Коментар


          • #6
            До: Ролбар за TLC 120 - къде?

            Не знам дали се изразих правилно, не съм на ясно много много с термините в тази област. До колкото виждам това, което търся е по-скоро грилгард. Нещо като това:
            http://www.delta4x4.de/uploads/78-1-...20_04_10_K.pdf и
            http://www.antec-online.de/public/en/2/0/0/index.htm

            Коментар


            • #7
              От: Ролбар за TLC 120 - къде?

              По въпроса за негативният ефект на лъскавите "кучегони" върху сигурността при удар: в дадени ситуации помага прилично.
              Ето го като нов:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07022008.jpg
Прегледи:1
Размер:140.4 КБ
ID:5347175
              След среща с един Сивик:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изображение608.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5347176
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изображение609.jpg
Прегледи:1
Размер:132.3 КБ
ID:5347177

              Малко след монтажа му, едно куче с размерите на немска овчарка притича пред Крузъра, докъто той се движеше със 100км/ч - резултат: леко огънат в долната част, ремонта беше лек и не си личеше. След Хондата, обаче, се налага смяна.

              Коментар


              • #8
                От: Ролбар за TLC 120 - къде?

                В нашето Мобиле изскачат постоянно предложения за нови такива, когато се преглеждат джипове.
                Явно китайски, но много важно!
                Асортимента им е голям, имат и магазин.
                Life is too short to drive dull cars!

                Fight global warming !
                ... turn on your A/С !

                Коментар


                • #9
                  От: Ролбар за TLC 120 - къде?

                  И аз мисля, че булбара ако не е хванат яко на 4 места та и повече за шасито е окрашение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ролбар за TLC 120 - къде?

                    Нали за това пуснах снимки - да се види, че дори и с 2 опорни точки пак може да бъде полезен в някои ситуации.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ролбар за TLC 120 - къде?

                      Е при леко докосване става, но ако го треснеш в нещо ще стане мазало. Недей да разчиташ на него за нещо по-сериозно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ролбар за TLC 120 - къде?

                        Веднъж ме беше обзела подобна треска за желязна защита отпред, с Митко Фулдата сменяхме съединитела и го попитах за такъв декоративен лискав ролбар, той ми се изсмя и каза че при удар отпред единственото което получаваш от такива измишльотини е счупване на решетката и смачкан капак, които биха останали незасегнати ако нямаш тези красоти отпред, той имаше само дебели тръби за брони, и с удоволствие разказваше кой, кога и как се е надянал на тях без да ги повреди .

                        И наистина, след като тези булбари се държат в долния край относително здраво за шасито, а горе са едва закрепени със смешни планки за гредите на радиатора, какво може да очакваме при удар, освен горния края на булбара да потроши всичко до което достига, и колкото е по-висок толкова пораженията ще са повече, няма друга логика.

                        Ако говориме за истинска защита при удар отпред, най-сериозна защита имат полицейските коли в САЩ, техните булбари са предвидени да блъскат нарушителя докато го елиминират и арестуват, разбира се дебелината на вертикалните планки и теглото да сериозни, както и монтажа предполагам е много здрав.
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от TOYO; 19-02-12, 07:10.
                        TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ролбар за TLC 120 - къде?

                          и на мен ми се стурва, че ако се прави нещо, то трябва да е здраво, иначе е по-добре без него... Но трябва и да се изясни каква е идеята. Ако целта е офроуд, при който колата да може да минава и да се удря без щети в буци пръст, сняг, дървета, храсти и тн. ми се струва оправдано да се прави нещо здраво отпред, което носи и своите недостатъци...
                          Иначе заводстката предна броня на ТЛК 120 е сравнително мека и при удар се смачква учудващо много. Но това не е случайно, преценено е, че по този начин ударът е по-мек за участниците в двата автомобила, защото енергоабсорбиращи материали се смачкват. На твое място не бих правил нищо по колата ако целта е защита при удар в друг автомобил.
                          Отделен въпрос се появява при слагане на здрава офроуд броня как ще работят ербеговете и дали при удар няма да се окажеш с проблем в шасито и силно друсване вътре в колата и предаване на цялата сила от удара и върху участниците в инцидента...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ролбар за TLC 120 - къде?

                            Имам 2 подобни като от снимката на колегата getsov само ,че не знам кой е и трябва да се премери.
                            ТЛК FJ40,FJ55,FJ70,FJ73-4.2 1-hz+TURBO Удоволствието да караш TOYOTA.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ролбар за TLC 120 - къде?

                              колега ако пътуваш с колата на запад от Калотина,имай едно на ум.В много държави са забранени или искат сертификат за безопастност от сорта на EU-Pedestrian Protection Guard 70.....няма по сигурен трепач на пешеходеца беден(или богат).В оригиналният акцесуарен лист за Тойота-та са повечето ниско долу и облечени и те в нещо като полиуретан.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X