Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

    Не знам...
    Може би наистина нещо го "задържа". Може и спирачки да са, както е предположил Краси. То това се проверява най-лесно - вдигаш на крик и проверяваш ка се въртят гумите.
    Иначе идеята за бавните скорости е много яка, ама надали...

    ...Опа и спирачките не са. А сега!!!

    Коментар


    • #17
      От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

      Ммм значи щом сте ги проверявали и спирачките ,защо не вземете да проверите и дифовете .....какво предавателно число са да не би пък да са бавни ...ти ще кажеш колега ,така ли си е от като си го взел или в последствие е станало ?
      П.П. А сега се сещам може пък да е и от ръчната ,то при бутането си е вървял ,но ръчната е на накладки, като барабанна спирачка и е отделно от накладките на дисковете ...Може да сте разкачили жилата при смяната на скоростите ,и после като сте ги качили пак същия проблем ...
      Последно редактирано от Красимир Гошев; 29-11-11, 20:34.
      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

      Коментар


      • #18
        От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

        Остана още един вариант.Реглаж на сходимоста.

        Коментар


        • #19
          От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

          Първоначално публикуван от kacarov89 Преглед на мнение
          колеги имам проблем с ускорението на паджерото,мислех,че е от тежките гуми с които бях но проблема е друг.Закараь го в сервиз там казаха че са скоростите,купиь скорости комплект с турбината монтираха ги и никаква промяна.караь други два джипа разликата е огромна още при потеглянето моя се форсира а не набира моля за помощ
          я кажи по-подробно за гумите! какви са , колко са (размер, кг.), че може наистина да е от тях
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

            Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
            Ммм значи щом сте ги проверявали и спирачките ,защо не вземете да проверите и дифовете .....какво предавателно число са да не би пък да са бавни ...ти ще кажеш колега ,така ли си е от като си го взел или в последствие е станали ?
            Е нема такива дифове!!!
            Аз съм с най-бавните. Това тука е нещо съвсем друго.

            Коментар


            • #21
              От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

              Аз го имах същия 2.5 тди автоматик повече от 100 км с триста зора вдигаше разход на гориво 15/100.Тромаво набиране при високи обороти не помня точно колко бяха оборотите беше преди 2г мисля че редеше 3 скорости.При натискане на пълна газ при изпреварване двигателя ще се пръсне по шевовете а джипката стоеше на място след време му хванах цаката с леко подаване на газ почваше да реди скоростите и ускоряването беше по добре до 80км после мъка до 100км а на баир направо умираше но все пак не е бегачка но преди това карах Паджеро1 2.3 ТД 84г с ръчни скорости беше направо самолет пред автоматика а сега имам 2.8 тди разликата в вървежа е голяма.
              Pajero 2.8 tdi GLS къса база

              Коментар


              • #22
                От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                Значи : не са спирачките ,колата набира до 120-130 но бавно .
                Сменени са турбината на автоматика и самия автоматик ? Сигурен си ?
                O/D имали ? Работи ли ?
                Сигурен ли си че проблема не е по-двигателя ?
                Примерно , тоя мотор с не работещо турбо не върви грам
                Лудак

                Коментар


                • #23
                  От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                  не сигорен сам,че джипа не задаржа джипа доиде в това положение от англия гумите бяха 33-12.5-15 свалих ги и сложих 255-70-15 и разбрах че проблема не е в гумите колеги мисля проблема да нее по гнп(предварение-закьснеие)просто имам чувството че джипа се форсира на свободна малко по трудно и нее толкова ряськ колкото на приятеля ми. Затова мисля утре да гледаме гнп
                  zdraveite

                  Коментар


                  • #24
                    От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                    Значи : не са спирачките ,колата набира до 120-130 но бавно .
                    Сменени са турбината на автоматика и самия автоматик ? Сигурен си ?
                    O/D имали ? Работи ли ?
                    Сигурен ли си че проблема не е по-двигателя ?
                    Примерно , тоя мотор с не работещо турбо не върви грам
                    Ми то и мойта набираше и до 160 тромаво с леко задържащи задни спирачни апарати но с стоковите гуми ...
                    А О/D и да не включи няма особено значение за набирането (ускорението )
                    А също така и турбото ако не работи няма да върви ,вземете един манометър и го замерете (налягането )
                    Колега кажи какви са ти тези големи гуми ,защото аз откакто сложих 33 ки ускорението и максималната скорост ми паднаха доста ....намери по малки гуми само за проба и виж как върви с тях ...
                    Аха заедно смеписали ....
                    щом си е дошъл така от англия проверете турбото и дифовете (предавателното число )
                    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                    Коментар


                    • #25
                      От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                      Колега на колко оборота или при каква достигната скорост ти включва 3-та скорост ?
                      Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                      Коментар


                      • #26
                        От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                        Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                        Ми то и мойта набираше и до 160 тромаво с леко задържащи задни спирачни апарати но с стоковите гуми ...
                        А О/D и да не включи няма особено значение за набирането (ускорението )
                        2.5 TDI на Паджеро с 160km/h ? Я пак

                        O/D наистина ми е интересно дали функционира ?

                        Преди да ровите по ГНП-то вижте Waste gate клапана на турбото да не е отворен .
                        Лудак

                        Коментар


                        • #27
                          От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                          Първоначално публикуван от strugarev Преглед на мнение
                          Колега на колко оборота или при каква достигната скорост ти включва 3-та скорост ?
                          Колега ,какво значение има кога превключва скорост ,на човека колата е тромава и не върви ,а си превключва скорости и със сменените ...
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #28
                            От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                            не сигорен сам,че джипа не задаржа джипа доиде в това положение от англия гумите бяха 33-12.5-15 свалих ги и сложих 255-70-15 и разбрах че проблема не е в гумите колеги мисля проблема да нее по гнп(предварение-закьснеие)просто имам чувството че джипа се форсира на свободна малко по трудно и нее толкова ряськ колкото на приятеля ми. Затова мисля утре да гледаме гнп
                            zdraveite

                            Коментар


                            • #29
                              От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                              Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                              2.5 TDI на Паджеро с 160km/h ? Я пак

                              O/D наистина ми е интересно дали функционира ?

                              Преди да ровите по ГНП-то вижте Waste gate клапана на турбото да не е отворен .
                              Става вупрос за паджеро 3000 V6 автоматик ....от Стара Загора до София ,по магистралата с 160- 170 км,мога да ти кажа и разхода на ГАЗ... с бутилка 60 л. (заредена догоре с 55 л.) на 15 ия .километър преди София свърши вие го сметнете колко ....мен ме заболява главата ,като го сметна
                              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                              Коментар


                              • #30
                                От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

                                Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
                                Колега ,какво значение има кога превключва скорост ,на човека колата е тромава и не върви ,а си превключва скорости и със сменените ...
                                Моите лични впечатления от опит със същия джип и проблем са че ... Просто проблем няма ! С тази скоростна кутия толкова си може ! Затова попитах кога включва 3-та !
                                Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X