Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да сменя с подръчни средства тампоните на ресорите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да сменя с подръчни средства тампоните на ресорите?

    Колеги, ще се радвам да ме посъветвате как да процедирам за да сменя всичките 10бр. тампони на ресорите, че сегашните са се скъсали до метал и придава гадни вибрации към купето, или да я карам на майстор? Тия тампони да не са от злато... 270 лв за всичките 10бр тампони на GM

  • #2
    От: Как да сменя с подръчни средства тампоните на ресорите?

    Закарай я на майстор, да не я събориш на главата си като освободиш някой ресьор да му сменяш втулките.А и те трябва да влизат зор - грес, менгеме, подложки да не скъсаш бердовете и т.н.

    Коментар


    • #3
      От: Как да сменя с подръчни средства тампоните на ресорите?

      Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
      Колеги, ще се радвам да ме посъветвате как да процедирам за да сменя всичките 10бр. тампони на ресорите, че сегашните са се скъсали до метал и придава гадни вибрации към купето, или да я карам на майстор? Тия тампони да не са от злато... 270 лв за всичките 10бр тампони на GM

      Преса и дорници имаш ли?

      Разгледай и по магазините за Масквич, Волга, УАЗ...
      Последно редактирано от Пенчо; 29-11-11, 15:02. Причина: доп

      Коментар


      • #4
        От: Как да сменя с подръчни средства тампоните на ресорите?

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Преса и дорници имаш ли?

        Разгледай и по магазините за Масквич, Волга, УАЗ...
        Няма нужда от преса и дорници, а има и залепена тема от какво стават, че иначе са 28/бройката истинските.

        Коментар


        • #5
          От: Как да сменя с подръчни средства тампоните на ресорите?

          Определено ще трябва да я карам на майстор за тампоните на ресорите, в такъв случай ще изчакам още малко за да купя горни и долни шарнири че е те са за смяна и да ходя при Лозан, да ми ги смени всичките тези неща ако успее да ме вмести в гафика си! Че нямам вяра на случайни майстори!

          Коментар


          • #6
            От: Как да сменя с подръчни средства тампоните на ресорите?

            Аз си ги смених сам на тротоара пред вкъщи, няма нищо сложно, еле пък старите като са заминали само вкарването на новите е по-трудно. Бях волгови мисля по 20-30ст/бр бяха мисля, но си искат дооформяне с флекса. При разлика от 2-3лв. до 240лв поне за мен си заслужаваше да се позанимавам един следобяд.

            Коментар


            • #7
              От: Как да сменя с подръчни средства тампоните на ресорите?

              Волговите са с по-голям вътрешен отвор и по-голям външен.Трябват нови правени обеци съответно с по-голям болт и външно да се вземат на струга.Ако не знаете как - жокер - първо за час в камерата на хладилника и после стругарят да е бърз Аз съм с такива - карат по 6 месеца пряко сили.Стават много тънки.Минавам на варианта нови обеци с по-тънък вътрешен болт но не знам точно какъв.Ще обикалям по магазините скоро да търся нещо близко и ще го мисля.Като последен вариант ще правя нови обеци пак по-дълги но с размерите на оригиналния болт.
              BMW X6

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X