Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

    Колеги, от няколко дни, по време на движение, без видими причини, на таблото ми светва задраскано ключе
    в жълто кръгче. Заедно с това ми изчезват оборотомера и километража. След известно време оборотомера и километража се оправят, но ключето продължава да свети. Джипа върви нормално.
    Предполагам, че е контактен проблем, но какво все пак значи задрасканото ключе?
    Джипа е Чероки 2,5 тд,1998 г. и какви са вашите мнения по въпроса?
    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Любомир Бончев 0889216605
    Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

  • #2
    От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

    Имобилайзера на джипа, не си разпознава ключа, по някаква причина.
    Въпреки това джипа върви, но е гадно да ти свети.
    Вади клемата на акумулатора за няколко минути и включи пак.
    Може да се освести, може не .
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Имобилайзера на джипа, не си разпознава ключа, по някаква причина.
      Въпреки това джипа върви, но е гадно да ти свети.
      Вади клемата на акумулатора за няколко минути и включи пак.
      Може да се освести, може не .
      След като не си разпознава ключа следва да изгасне мотора.То иначе защо ще е чипа в ключа,след като и да не го разпознае си върви джипа.Явно че проблема е в имобилайзера.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

        Обикновено си говорят само докато запали. После само мрънка. С лампички, музички и прочие. Нали си представяш какво би станало, ако реши да гасне, докато ти си изпреварваш камион с ремарке.

        Коментар


        • #5
          От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

          Първоначално публикуван от lubo56 Преглед на мнение
          Колеги, от няколко дни, по време на движение, без видими причини, на таблото ми светва задраскано ключе
          в жълто кръгче. Заедно с това ми изчезват оборотомера и километража. След известно време оборотомера и километража се оправят, но ключето продължава да свети. Джипа върви нормално.
          Предполагам, че е контактен проблем, но какво все пак значи задрасканото ключе?
          Джипа е Чероки 2,5 тд,1998 г. и какви са вашите мнения по въпроса?
          Благодаря предварително на отзовалите се!
          Класика в жанра при 2.5 с моторолския процесор. Ако и ти си с такъв очаквай скоро да спре да пали въобще. Ако това се случи проблема се решава като се "утрепе" имобилайзера, но внимавай много кой и как ще го прави, защото ECU-то е голяма рядкост.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • #6
            От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

            Проблемът е контактен. Имам го и аз. При някакво друсване ми светва лампата на възд. възглавница, изчезва оборотомера и темп. индикатор двигателя. След това се възстановява от самосебе си или като плясна с ръка таблото. Понякога всичко се възстановява а остава да свети лампата на възд. възглавница. Имаше пост по този проблем във форума. Много вероятно е като разглобиш таблото и почистиш куплунзите, да се отстрани, но е много вероятно само да си загубиш времето и нищо да не се оправи. Така е при всички проблеми които се появяват от време на време.

            Коментар


            • #7
              От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

              Първоначално публикуван от hristorama Преглед на мнение
              Проблемът е контактен. Имам го и аз. При някакво друсване ми светва лампата на възд. възглавница, изчезва оборотомера и темп. индикатор двигателя. След това се възстановява от самосебе си или като плясна с ръка таблото. Понякога всичко се възстановява а остава да свети лампата на възд. възглавница. Имаше пост по този проблем във форума. Много вероятно е като разглобиш таблото и почистиш куплунзите, да се отстрани, но е много вероятно само да си загубиш времето и нищо да не се оправи. Така е при всички проблеми които се появяват от време на време.
              Аз съм на същото мнение. Контактен проблем. Ключа ми светва винаги, когато изчезва оборотомера и скоростомера. Оборотомера и скоростомера се оправят самопроизволно, а ключа изчезва при рестартиране на мотора.
              Поздрави!
              Любомир Бончев 0889216605
              Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

              Коментар


              • #8
                От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                Здравейте колеги!
                Съживявам темата, защото днес закарах джпа да му сменят съединителя, но преди да пристигна ми светна отново задрасканото ключе. Както обикновенно, след изключване и отново включване всичко се оправяше, но сега ми звънна майстора за да ми съобщи, че джипа не пали и на таблото постоянно свети задрасканото ключе.
                Моля помагайте, кой с каквото знае или предполага!
                Любомир Бончев 0889216605
                Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                Коментар


                • #9
                  От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                  Майстора дали не пропуска да натисне педала на съединителя когато се опитва да стартира двигателя.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                    Не разбира се, не забравя. Виждал е Джип, освен това, стартера си върти нормално. Ключето изгасва за малко и светва отново. Джипа припалва и веднага изгасва. Стрелката на горивомера стои на "0", въпреки че има гориво!
                    Други идеи?
                    Любомир Бончев 0889216605
                    Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                      Първоначално публикуван от lubo56 Преглед на мнение
                      Не разбира се, не забравя. Виждал е Джип, освен това, стартера си върти нормално. Ключето изгасва за малко и светва отново. Джипа припалва и веднага изгасва. Стрелката на горивомера стои на "0", въпреки че има гориво!
                      Други идеи?
                      Смяна на майстора...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                        Смяна на майстора...
                        Благодаря за отговора, но съвета Ви не ми помага с нищо! Очаквам нещо по конкретно и градивно!
                        Поздрави!
                        Любомир Бончев 0889216605
                        Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                          Здрасти колега ,търсиш в интернет за съответния град техник с необходимите знания и софтуер да изключи имобилайзера.Това удоволствие на мен ми струваше 120лв.
                          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                            При мен имаше същите ядове, идентични с твоите. Оказа се едно от релетата в коша на двигателя, не знам кое, но пробвай, дано е от това...
                            GRAND 3.1 за кеф
                            А 3 1.8 5v за адреналин
                            VITARA 1.6 за off-лов

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                              Първоначално публикуван от bakobako Преглед на мнение
                              При мен имаше същите ядове, идентични с твоите. Оказа се едно от релетата в коша на двигателя, не знам кое, но пробвай, дано е от това...
                              Релето е интересен вариант, но имаш ли идея, кое от всичките е? Ако не, как бих могъл да го идентифицирам?
                              Поздрави!
                              Любомир Бончев 0889216605
                              Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X