Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
    Aко има ясно изразен проблем, става и с мултицет - ако напрежението по шината е "0" или "12" волта, и без осцилоскоп е явно, че има проблем. А най честите проблеми са именно такива - късо към маса, късо към + и разкачена верига. От друга страна един мултицет е задължителен за всеки сервиз, въпреки разните му тестери и компютри.

    Дано да са открили проблема този път. Не каза дали е имало грешки в някой блок. За СКИМ-а ще ти върнат ли парите?

    Не ми казаха дали и какви грешки е имало. Утре като отида ще питам, и ще видим как ще се разбираме за СКИМ-а? Ясно е, че те не искат да ми връщат никакви пари, ама ще видим, дали ще се преборя.

    П.П. Между другото, два пъти в които се проявяваше проблема, със падането на всички стрелки на нула и светването на чек-а и задрасканото ключе, бяха при едни и същи условия...колата стои на място и работи доста време. Единия път, бях на опашка на Финско-Руската граница. До там пътувам около 30-тина километра и нямаше проблем, но като застанах на опашката и постоях около половин час...хоп, всичко взе да свети и пиука. Другия път беше като помпих една гума на паркинга, със малък 12 волтов компресор. Бях оставил колата да работи, и пак така, след около 20-тина минути се разпищя. Та съм намислил, утре като ида да я взимам, да я запаля и да стоя там поне половин час, та ако стане нещо направо да я вкарват пак.
    Последно редактирано от Radosl81; 07-01-13, 17:50.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

    Коментар


    • #47
      От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

      Първоначално публикуван от lubo56 Преглед на мнение
      Да, появи се отново. Даже въобще престана да пали. Тогава се разровихме в куплунзите, които свързват всичко в купето с компютъра. Това са два куплунга, захванати с болтове към купето долу зад педалите. Отвих ги и ги изкючих и включих няколко пъти и проблема изчезна.
      Трудно достъпни са, но си струва да се пробва.
      Успех!
      Обърни внимание на тези няколко изречения!
      На XJ 2,5 TD тези куплунзи са в купето, зад педалите, на твоя може да са на друго място, но търси тях.
      Успех!
      Любомир Бончев 0889216605
      Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

      Коментар


      • #48
        От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

        Първоначално публикуван от lubo56 Преглед на мнение
        Обърни внимание на тези няколко изречения!
        На XJ 2,5 TD тези куплунзи са в купето, зад педалите, на твоя може да са на друго място, но търси тях.
        Успех!
        Тези куплунзи ги потърсих, още при първото проявяване на проблема. При WJ-я те са на стената до педалите, точно до стойката за левия крак. Два са при шофьора и два от страната на пасажера. Също са с болтове. Други не намерих. Тях ги включвах и изключвах няколко пъти, но, за съжаление, без резултат.
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
        0877стоидевет215–Радослав

        Коментар


        • #49
          От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

          Днес си взех колата, най после. Засега всичко изглежда добре, ама така беше и предишните пъти. Така и не ми казаха какви грешки им е давала, но ми оставили някакво парче от пластмаса на таблото, което се било счупило и куплунга не давал добър контакт. Казаха че, момчето се мъчило много за да намери къде е проблема. Казаха още, че е приложил метода с изключване на модулите, един по един. Накрая прозвънявал кабелите. Почти, били сигурни че това е проблема. Аз на тези приказки не вярвам на 100%, разбира се. Надявам се, настина да са го оправили вече. Дават ми една година гаранция. Това е засега с мойта драма. Благодаря на всички, които се опитаха да помогнат.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
          0877стоидевет215–Радослав

          Коментар


          • #50
            От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

            И как е сега? Щом не пишеш значи е изчезнал проблемът...
            в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
            Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

            Коментар


            • #51
              От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

              Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
              И как е сега? Щом не пишеш значи е изчезнал проблемът...
              Засега е добре, не се е появявал проблема. Още не бързам да се радвам обаче. И предния път, беше добре известно време.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
              0877стоидевет215–Радослав

              Коментар


              • #52
                От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                И при мен се яви почти същия проблем. Светва лампата с ключето и не ще да пали. Колегата ми обясни че през деня е носил ключа и ЖСМ-то в един и същи джоб и ме съмнява да не се е разбъзикал магнита на ключа. От тогава не пали и днес ще го карат на майстор, да види дали си разпознава ключа и евентуално обучение, пък и какви грешки излизат. Лошото е че колата е в Манхайм или там някъде, по път за БГ, пък като им знам цените в Германия.......... Иначе другите съвети с изключване и чакане ги пробвахме, ама нищо.
                в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                Коментар


                • #53
                  От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                  Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                  И при мен се яви почти същия проблем. Светва лампата с ключето и не ще да пали. Колегата ми обясни че през деня е носил ключа и ЖСМ-то в един и същи джоб и ме съмнява да не се е разбъзикал магнита на ключа. От тогава не пали и днес ще го карат на майстор, да види дали си разпознава ключа и евентуално обучение, пък и какви грешки излизат. Лошото е че колата е в Манхайм или там някъде, по път за БГ, пък като им знам цените в Германия.......... Иначе другите съвети с изключване и чакане ги пробвахме, ама нищо.
                  Какво стана с колата? Намериха ли проблема?
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                  0877стоидевет215–Радослав

                  Коментар


                  • #54
                    От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                    Абе и аз не знам какво да отговоря.... Транспортьорът нещо ме мотае, майстора бил в БГ и днес се прибирал в Германия........ и т.н. бил дал абсолютна гаранция, щот правил няколко такива джипки....... Та чакам утре резултат.
                    Интересното е че в документите гранда бил регистриран като 2000кг и не можел да се тегли на платформа/колата- Омега не можела да дърпа повече от 1800/ нещо ме баламосва, ама не знам..... Гледам по каталог теглото е 1665 нето.
                    в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                    Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                    Коментар


                    • #55
                      От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                      Има ли вариант да се изтрие грешка на гранд WJ за имобилайзера без четец? И някои знае ли къде в Бургаска област мога да го изолирам?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                        Първоначално публикуван от Spermo Преглед на мнение
                        Има ли вариант да се изтрие грешка на гранд WJ за имобилайзера без четец? ...
                        Има. Откачваш акумулатора за няколко минути.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                          Не става. Цяла вечер стоя без акумулатор.. Стои си записана

                          Коментар


                          • #58
                            От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                            Първоначално публикуван от Spermo Преглед на мнение
                            Не става. Цяла вечер стоя без акумулатор.. Стои си записана
                            Стои си записана или се появява отново, защото неизправността си е налице?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                              Стои си

                              Коментар


                              • #60
                                От: Задраскан секретен ключ в жълто на таблото - какво означава?

                                Пробвай с друг ключ, ако имаш. Провери и състоянието на акумулатора, че някога стават такива неща при слаб акумулатор. Личен опит, но с KJ.
                                Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X