Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

    Само като един от вариантите - http://vsegdagotov.com/komplekt-prod...i-na-1-mesyac/

  • #2
    От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

    Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
    Само като един от вариантите - http://vsegdagotov.com/komplekt-prod...i-na-1-mesyac/
    Друг вариант за дома, училище, колата, офиса - при различни ситуации.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

      Знае ли някой рецептата и технологията за производство на армейските сухари? Приличаха на обикновените бисквити но по-големи и невероятно твърди.

      Коментар


      • #4
        От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

        +1, поддържам въпроса.
        Или поне как се правят истински от обикновенните филийки хляб. В детството ми имаше, и баба все ни биеше с брат ми, че ги задигахме да ги гризем.
        Пробвал съм да препека хляб на котлона - не става сухар.

        Коментар


        • #5
          От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

          Жената ги суши във фурната . Стават по твърди от теракота
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            ...
            Пробвал съм да препека хляб на котлона - не става сухар.
            Пробва ли да го опечеш във фурна ?
            После в платнена торба, да отлежава...

            А иначе за "истинския" сухар (буквален превод):

            - Три чаши брашно
            - Една чаша вода
            - Една чаена лъжичка сол
            - Фурна, загрята на 190°C

            Сипи водата и солта в съд и започвай да бъркаш. Добавяй постепенно брашно и бъркай докато се замеси до толкова че да не може вече да се бърка.

            Разточи го с точилката до дебелина 1см.

            Нарежи го на квадрати (приблизително 7х7см)

            Надупчи всяка "бисквита" (четири реда по четири дупки всяка).

            Нареди ги в тава без мазнина. Тук ще трябва да проявиш творчество, понеже тук местните си имат едни плоскости за печене на курабийки, "cookie sheet" им викат, които не позволяват на курабиите да залепнат по тавата. Обикновен готварски станиол може би ще залепне въпреки всичко, а ако ползваш редовния трик мазна тава поръсена с брашно - току виж си нарушил ТТ данните на сухара. Прояви изобретателност.

            Мяташ във фурната за половин час.

            Като се запече до златисто (на теория някъде там, половин час) - обръщаш ги, и още половин час.

            Оставяш ги да изстинат, мяташ в платнена торба, намираш им сухо проветриво място и ги забравяш поне за месец.

            Описаното са американски войнишки сухар от Гражданската война. Пекат ги за възстановки, за това са толкова конкретни там с размер, брой дупки и прочее.

            Ако е станал като хората - като го накиснеш за една нощ във вода (или други по-интересни течности) - на сутринта трябва да е просто омекнал, а не разпаднал се. Омекналият бивш сухар пържиш в масло.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

              Благодаря за рецептата! Утре започвам експерименти.

              Коментар


              • #8
                От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

                За да не залепне намажи леко дъното на тавата с олио и напудри с брашно(може и само с брашно,но ще станат малко гадни).Така няма да станат мазни като баница и с времето да започнат да миришат на гранясало.
                Последно редактирано от ЕМО; 27-12-11, 14:01.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • #9
                  От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

                  Продават силиконови подложки за печене. Нямат нужда от мазнина. В София съм виждал в "Немските магазини". Не са особено скъпи.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

                    Завърших експериментите. Само напудрих тавата с брашно и не залепнаха. Остават остатъчни напрежения и след изваждането от фурната започва частично лющене. Остана ми малко тесто и го сложих в гофретника. Става супер, идеално здраво, хомогенно и ... естетично. Започвам обаче да се съмнявам в ползата от сухара, може да се яде само на попара и то след 10-12 часа, а сиренето и маслото не са от комплекта за оцеляване. Мисля, че спагетите за микровълнова са по-добрия вариант. Заливаш с вряла вода и е готово за ядене. Децата, даже ги обичат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

                      Една рецепта със сухари.
                      Сухари,гореща вода,сол и олио или ситно нарязана сланина.Пробвано.
                      Друг вариянт е натрушените сухари да се залеят със чай.
                      Иначе аз също много харесвам тестените изделия.Дълготрайни са и могат да се готвят по най различен начин.Най много харесвам едни евтини руски спагети, които се продават с пликче бульон и пликче масло.
                      Ако някой се сеща българските пилоти пленени миналата година в Судан са яли предимно макарони, къде със захар, къде със сол и така шест месеца.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

                        По време на купонната система се бях заредил точно с това сухари+маз+кашкавал+осолена сланина+ некой буркан спържа от нея с 2 лъжици можеш да изкараш сума ти време.Оцеляване по планински -това е от Дедовците ми фронтоваци-Лека им пръст!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Комплект продовольственной безопасности на 1 месяц.

                          Сегодня распробовал индивидуальный рацион питания вариант 6, предназначенный для поставок в войска Министерства обороны РФ в 2012 году.
                          Если помните, я в прошлом году уже рассказывал об одном из сухих пайков (ИРП 7), так что местами буду сравнивать с ним.

                          Изготовитель пайка - ОАО "Грязинский пищевой комбинат" (Липецкая область). Если предыдущий весил 1.75 килограмма, то новый - 2.1 кг. Если по количеству килограммов новый паек обгоняет старый, то по срокам годности все наоборот: старый - 1 год 10 месяцев, новый - 11 месяцев.
                          По пищевой ценности тоже есть отличия. Белки: старый - 115 г, новый - 131.4 г; жиры: старый - 147 г, новый - 256.2 г; углеводы: старый - 383 г, новый - 376.7 г.
                          Энергетическая ценность: старый - 3395 ккал, новый - 4253.2 ккал.
                          Но не все измеряется только сухими цифрами, о чем ниже и пойдет разговор.

                          Для масштаба практически на каждом фото прикладывал коробок обычных спичек.

                          http://www.yaplakal.com/forum2/topic439589.html

                          и вариант 7 http://www.yaplakal.com/forum2/topic342402.html

                          има и снимки доста, интересно е.
                          LZ1ZAH

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X