Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

    Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
    Да ти кажа и аз съм на същотото мнение за половината неща,ама пак се колебая!
    ...Доста изревали с 4.4 има за автоматите,а аз ако ще плащам 2500лв за ремонт на автомат.....последната кола,за която бих го направил е БМВ ....просто не ги обичам много,но Х5-цата ми допада отдавна и мислех,ако е безпроблемна да се кача на някоя такава!
    ...Засега май няма да сменям колата....ще си карам моята още 1-2години и дай боже да се кача директно на ТЛК 120!
    Малко по темата... но от Японците.... с аргументи.
    http://www.automedia.bg/news/article_14898.html
    Значи представете си ........ама хайде да не ви го казвам. Японците ви го казват.
    Последно редактирано от bgbul; 09-12-11, 18:43.

    Коментар


    • #17
      От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Малко по темата... но от Японците.... с аргументи.
      http://www.automedia.bg/news/article_14898.html
      Значи представете си ........ама хайде да не ви го казвам. Японците ви го казват.
      Браво! ...Ценна информация,от теб я научавам!
      Вече не съм фен на дизела,но неотричам надеждността на БМВ дизелите(не визирам ТДС-а)!
      Днес говорих с двама човека,които сервизарат само БМВ-та и споделиха само суперлативи....окачването,двигателите(без 184к.с. дизела) и скоростите били много здрави и изкаравали неистово много километри при нормална подръжка,а на тях съм склонен да им вярвам!
      Та май не съм загърбил съвсем тази история с Х5-ците,пък да видим!
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #18
        От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

        Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
        ...Недей да се палиш! ...Колегата (по ника МУ си личи) ,че е БМВ -фен и му е станало болно от твоето изказване,което пък НЕ значи,че на мен и на други четящи темата не си ни полезен!
        Както ти сам каза....всеки има право на виждане и избор,такаче нямаме полза да се ядосваме/заяждаме един на друг!
        ...И пак Ви Благодаря на всички даващи мнения!
        Относно вървенето, на 3 литровата по документи и дават 8.8сек. от 0 до 100км. Не се сещам за друг джип с подобен двигател който да се доближава до това. И като ускорение и като разход.

        Коментар


        • #19
          От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

          Първоначално публикуван от Andrian Dimitrov Преглед на мнение
          Относно вървенето, на 3 литровата по документи и дават 8.8сек. от 0 до 100км. Не се сещам за друг джип с подобен двигател който да се доближава до това. И като ускорение и като разход.
          Може и така да е,но скоро карах 3.0 и не съм впечатлен!Наистина е тромав за това купе!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #20
            От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            Може и така да е,но скоро карах 3.0 и не съм впечатлен!Наистина е тромав за това купе!
            На мен 4.8i ми се стори куц с това купе та какво остава за печката, но усещането е строго индивидуално.
            Последно редактирано от fanatic; 11-12-11, 15:18.
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              На мен 4.8i ми се стори куц с това купе та какво остава за печката, но усещането е строго индивидуално.
              Аз говоря за 3.0 бензинова....а от дизелите се отказах вече и неискам да ги коментирам!
              ...Чак куц 4.8 ....немисля да е! ...На мен 4.4 ми е предостатъчен като възможности за нашите пътища и мисля,че върви приемливо за това купе!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • #22
                От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение

                Нямам повече време да се обяснявам на хора, които явно търсят скандал, вместо да бъдат градивни и да се опитат да помогнат на колегата.
                Е как да бъда градивен, като ти не си казал нещо градивно?
                Говори с факти! Аз до сега Вб (било то М60 или М62) да страда от глави не съм видял
                Скоростите го казах... едни са калпавите и това са на 3.0Д 184к.с.
                Като казваш че 530и е бавна и трошлива, кажи с какво я сравняваш?
                Сравни я с конкурентите й от тези години с подобен двигател?


                Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                ...Недей да се палиш! ...Колегата (по ника МУ си личи) ,че е БМВ -фен и му е станало болно от твоето изказване,което пък НЕ значи,че на мен и на други четящи темата не си ни полезен!
                Няма как да ми стане болно
                Това че харесвам БМВ не означава че пренебрегвам други марки, всяка си има добри и лоши страни.
                Не съм от онези фанатици дето разправят че марката е всичко другите нестават.
                Но понякога има хора които се изказват малко пресилено и това ме дразни.
                '98г. Mitsubishi Pajero II 2.8tdi Super Select къса база фейслифт
                '95г. Mitsubishi Pajero II Super Select къса база - за "лек" offroad - coming soon :)
                И разни BMW-та...

                Коментар


                • #23
                  От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                  Ами аз карам вече 2 години Х5 3.0-231к.с. Г.И.
                  Гори ми максимум 20л.на 100 газ.
                  Разлика във вървенето на газ и бензин няма.
                  Джипа не е създаден за гората а за магистрали.

                  Коментар


                  • #24
                    От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                    Първоначално публикуван от pezz Преглед на мнение
                    Ами аз карам вече 2 години Х5 3.0-231к.с. Г.И.
                    Гори ми максимум 20л.на 100 газ.
                    Разлика във вървенето на газ и бензин няма.
                    Джипа не е създаден за гората а за магистрали.
                    А така! ....Я ми кажи със 180км/ч на какви обороти е джипката и твоята автоматик или ръчни скорости е?
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • #25
                      От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                      Автоматик е,ама за оборотите не съм сигурен сега,не съм обръщал внимание.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                        Аз едно време имах 330d 184 коня дето е мотора, точно със скоростите имах проблем и покрай това малко намразих и BMW-тата. Иначе над 40000 км за 1 година издържа окачването, имах и някакви дребни проблеми с мотора, но не сериозни. Обаче частите ми се виждаха доста скъпи на фона на колата, която не беше нещо особено. Предполагам, че и при X5 цата ще е така. Като разход също ми се виждаше голям доста, градско под 13 нафта не е падала, извънградско съм падал на 7.1. При все, че я карах доста зверски тая кола, не мога да се оплаквам много, единственото което не ми допадаше в нея беше необосновано високия разход за тая малка кола, както и скъпите части. При над 100 км който всеки ден градско минавах ми се видя безмислено да я карам. Иначе според мен 4.4 е по-добрият вариант за X5, аз такава бих избрал ако трябваше да взимам.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #27
                          От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                          4.4 е с по-малко, а мисля и по-леко купе от 4.8, а разликата в конете хич не им е много, реално 4.4 спокойно може да ги получи в добавка с малко тунинг. 3те литра не вървят и харчат пак над 20 градско. Дизеляка не харчи толкоз, но сравнено със 4.4 е супер спънат, а аз лично не мисля, че искам да карам дизел в България, евентоално някой всеяден старец, но не и съвременно чудо на техниката. Преките ми наблюдения от едно 1.5dci са, че тук има много сяра в нафтата, а предполагам и други гадости, защото работи много твърдо и шумно в сравнение с нафтата в европата. Освен това якото наличие на парафин, вода и всевъзможни други гадости водят до сериозно завишен разход на гориво и липса на тяга. Та освен че харчи по-малко, после си компенсира с неизбежни ремонти из горивната система и цялото двигателче. Освен това един 4-5+ литров бензинов двигател има повечко ресурс в запас и може да има повечко сицили останали след 200К+ км с оскъдна потдръжка /ако има такава изобщо/. Х5 с въздушно окачване може и да не вози като лимузина, но определено е по-добре от много други по-високи събратя. Липсата на бавни се лекува с 2 блокажа за мостовете, които в ибей се намират на цена х2 на АРБ, което изобщо не е фатално, все пак не си говорим за Фероза/нищо лошо не искам да кажа за Ферозата /.

                          Коментар


                          • #28
                            От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                            Това е ценно,но определено не гледам на Х5-цата като на джип,а по-скоро максимум като на СУВ! ....Идеята ми е да я ползвам вместо кола,а не да разчитам на нея извън пътя!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • #29
                              От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                              Интересен казус е това обаче. Тук пътищата са от ужасно до задоволително състояние, много трудно да кажеш добри, а отлични просто няма. Сняг пада също и тогава за път може и да не може да се говори. Аз се чувствам ужасно ограничен ако не мога да мърдам леко извън очертанията на "пътната мрежа". X5 за разлика от "нормалната петица" и която и да е друга лека кола /седан, хеджбек, лимо и прочее/ събира гуми с размери като на повечето по-сериозни машини стандартно от завода. Също така, както и другите SUVове /SUV може да е всеки цивилен автомобил с повишена проходимост, не е равнозначно на "паркетник"/ може да поеме 1-2 размера по-големи гуми от стандартното, а това не е без значение спрямо количествата дупки и препятствия, бордюри и какво ли още не. Тези по-големи гуми не са просто по-големи, както за 1 бус примерно, а могат да бъдат и АТ, дори МТ гуми, което се отразява драстично на способностите дори на лъскав паркетник спрямо нормалната лека кола. Реално ако това се търси, може да се получи АТ автомобил, който не е за тежък "офроуд" не е и за писти и състезания, но пасва на пътната обстановка на страната в комбинация с повече комфорт и скорост от машина с цели мостове. Надежността не може да се съпостави с изцяло механична машина.

                              Коментар


                              • #30
                                От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                                Не е такава моята идея! ...Просто ми се кара 4х4,а АТ гуми не ми вършат работа,понеже пътувам доста и то с високи скорости!Затова кавам,че не гледам на Х5-цата....иначе и тя сигурно има ОФФРОУД качества!
                                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X