Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

    Виждал съм да, мести се компресора /ако има такъв, като при мен/ и акумулатора. За по-голяма може да се наложи и смяна на пода с такъв на колелца. Дава 2 пръста височина. Това е лесната част, въпроса е къде може да се направи качествено. Освен BRC, там цената е от порадъка на 3200+...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gazova.jpg
Прегледи:1
Размер:226.4 КБ
ID:5444922

    Коментар


    • #47
      От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

      Рекох да пробвам каталога на Фобос, удобен магазин е. Също така се свързах с тях за цена. С излиза 2300-2400... От магазина частите излизат 1400. Това с ддс и в лева. Също така аз сменям рейките с по-доби и скъпи... С разликата в парите мога да сложа електронна калапаномазачка, вместо механична и да ми останат 850...
      Излиза, че монтажа и 5 години гаранция струват 1000 лева. Чета из нета готини неща за системите им /бг електроника с ит части по газта/ и лоши за сервиза в Д. Богоров. Започвам да се чудя тези 1000 лева дали са оправдани изобщо някак. Почвам да се замислям, дали да не се пробвам с монтажа, вместо някой друг да се учи на моята кола и да му платя, за което. И ще си дам сам гаранция от 5 години...

      Коментар


      • #48
        От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

        Ако можеш да се справиш с настройките на компютъра , ще си докараш сериозен надник!

        Коментар


        • #49
          От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

          Aко е монтиран добре чарколяка и той е подходящ и качествен, другото е песен...

          Коментар


          • #50
            Здр. Колега
            Аз съм с Фобус и ако си го препочел мога да ти предложа моята конфигурация на цена която би те устроило и теб.
            Все още съм с Фобус и е работеща на колата ми.
            Ако се интересуваш може да коментираме нещата

            Поздрави !

            Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

            Коментар


            • #51
              От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

              От кайена ли? Вече и аз не знам, какво да предпочитам. За сега ми го плюят яко газаджиите. Проучвам Романо сега, бил много добре. Мислиш да си махнеш фобоса? И да сложиш какво или ще махаш газовата като цяло. А що го махаш? Не си доволен или? Ако искаш може и на лични...

              Коментар


              • #52
                Здр. колега!

                Ще съм съвсем ясен.
                Фобуса не е стока.
                Моята конфигурация вече с Фобус няма нищо общо, само софтуера се ползва.
                Всичко е сменено.
                Изпарители три пъри, дюзи един път.
                и още сумати доработки и дреболии.
                Уредбата в момента е най-доброто което е работи със софтуера на Фобус.
                При пооожение че някой клиент предпочете модела газова и го закупи с конфигурация на Фобус ще бере ядове ама доста.
                В момента единия ми изпарител е само за 360 коня, в момента съм с няй-яката конфигурация.

                Сега се задава въпроса защо не я искам.
                Ами предпочитам Романо и мисля да експериментирам с тази конфигурация.
                И защо - заради софтуера който следи постоянно бензиновите показатели и се "самоубочава" настройва в реално време докато си караш колата.
                При това положение не е необходимо да се настройва горивната карта ръчно с ЛапТопа.
                Nе съмнено с времето възникват "промени" от износване на детайли и агрегати, бензиновия блок ги прави корекцийте, а на газ ..... трябва ръчно.

                Това е причината да поискам смяната, но не на всяка цена
                Подаръци не мисля да правя.

                Ако някой държи на Фобус, мога да предложа добро решение на по-ниска цена от Фобус. Естественно и с гаранция от мен за конфигурацията която предлагам.
                Гаранция --> в най-прекия смисъл !

                Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

                Коментар


                • #53
                  От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                  Ами обади ми се един колега от Добрич, който слага от 15 години газови и ми каза следното. Не се забърквай с Фобос, ще береш само ядове. Слагам каза всичко на пазара, но по-добро от Романо няма да намериш. Аз съм на 500 км от него, та не го направи за да ми вземе парите, няма как да ходя до там за монтаж. Та сега май и аз съм се насочил към Романо. Разликата в парите хич не е голяма, а за размера на инвестицията май не си струва да се спестят малко пари, които после излизат през носЪ. След написаното от теб вече съвсем ми става ясно, че Фобос-а ще го пропуснем... Е сигурен съм, че някой би взел твоята система с оглед на финансите, но по-скоро няма да съм аз. Благодаря за предложението и най-вече за информацията!

                  Коментар


                  • #54
                    От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Слагам каза всичко на пазара, но по-добро от Романо няма да намериш.
                    Подкрепям изцяло. Преди половин година на Диското - V8 4.0 монтирах същия ГИ. Всичко, с монтажа и бутилката - 2400 лв. Карам постоянно. Абсолютно никакви проблеми и никаква разлика от вървенето на бензин.
                    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                    Коментар


                    • #55
                      При положение че не си зависим финансово избора е ясен - Романо.
                      Фобус е на същите пари и е безумие да се предпочете Фобуса.
                      (Аз не бих ти го предложил на същата цена, а именно цената да е мотива да се закупи тази конфигурация - тествана и работеща.)
                      Човека от Добрич е много прав !

                      Има и по-добри варианти - течна фаза.
                      За мен ползите не оправдават разликата в цената.
                      Ако за моя автомобил конфигурацията беше на стойност около 4 бона не бих се замислил за течна фаза, въпреки че има твърдения че за нашата газ не е подходящо да се ползва.

                      Поздрави !

                      Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

                      Коментар


                      • #56
                        От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                        Твърденията за течната фаза са верни. Романо е фирмата която прави повечето компоненти за Ланди Ренцо.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #57
                          От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                          +1 за Romano. Аз също съм със Romano. Няма по добро от него.

                          Коментар


                          • #58
                            Колеги, говорим за това последното поколение Романо, към 2009-та година Фобос беше най-доброто
                            Живота продължава както и технологийте
                            Не се знае дали в близко бъдеще няма да имам основание да заменя газовата с по-добра такава - дори и от сега възхваляваната Романо

                            Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X