Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

    Ами не, няма. По-скоро е за високи скорости . С 4.4 двигател особенно повече...

    Коментар


    • #32
      От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      На мен 4.8i ми се стори куц с това купе та какво остава за печката, но усещането е строго индивидуално.
      По-добре да си мълча........
      Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
      А така! ....Я ми кажи със 180км/ч на какви обороти е джипката и твоята автоматик или ръчни скорости е?
      БМВ 4.4 ръчка - не е Х -5, но разликата е малка.Определено с ръчни е по-икономична, но такава Х5ица да намериш ... си е тото.
      То и 540 ръчка си е тото, но имах късмет. Късмет и на теб в намирането на Х-5.
      Усещането е всичко..... и за мощен двигател и за проходимост .... важното е как се чувстваш ТИ , а не другите, които САМО коментират твоята ежедневна кола.
      Успех !
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от bgbul; 07-03-12, 08:40.

      Коментар


      • #33
        От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

        Прав си! Отказах се даже вече от идеята за Х5-ца,но това не значи,че темата е излишна!Извадихме важна информация,която може да е полезна и да други колеги пред такава дилема!
        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

        Коментар


        • #34
          От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          Прав си! Отказах се даже вече от идеята за Х5-ца,но това не значи,че темата е излишна!Извадихме важна информация,която може да е полезна и да други колеги пред такава дилема!
          Ехеееее....., как ще се откажеш така ? Ние толкова акъли дадохме и се оказва че е на вятъра Много си е хубава колата и няма да съжаляваш, но докато се наканиш ............, ще стане доста по-еФтина и няма толкова да му мислиш

          Коментар


          • #35
            От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

            Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
            Ехеееее....., как ще се откажеш така ? Ние толкова акъли дадохме и се оказва че е на вятъра Много си е хубава колата и няма да съжаляваш, но докато се наканиш ............, ще стане доста по-еФтина и няма толкова да му мислиш
            Не е на вятъра! ...Темата си е тук и може да е от полза на някой подготвен за такава кола! ....Аз не съм се отказал,просто колелото се завъртя,около мен и към момента няма да ми е нужна и няма да имам възможност да взема такава машинка!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #36
              От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

              Вече има монтиран метанов ГИ на 4.4 двигател. Става идеално. Разликата с бензина е минимална. Няма прекъсвания, тресене или липса на мощност в някой обороти.
              Няма "дупка" при обороти дори над 5500.
              Въобще - този двигател държи на газифициране и то доста добре.
              С два изпарителя и макар без МАП сензор настройките се правят по таблица и стават идеално.
              Един от най-добрите майстори каза, че ще има изключване на цилиндър , ако настройките не са добри.
              Прав се оказа, но синът ми се справи с тази дреболия.
              Та за самата тема - аз бих предпочел 4.4 двигателя.

              Коментар


              • #37
                От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                Няма да казвам нищо, а само ще ти предложа едно клипче, а ти си мисли дали си струва парите BMV-то...

                Коментар


                • #38
                  От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                  От доста време чета форума, а от скоро карам и така наречения тук "паркетник" BMW X5 3.0i
                  Нямам голям личен опит с въпросната машина, но смея да твърдя че доста сериозно проучих всичко писано за нея и прецених до колко тговаря на моите изисквания:
                  - сигурна машина предимно за Българските условия (лунен пейзаж по пътя там където го има и безобразно поддържани пътища през зимата и не само)
                  - относителен комфорт както в града така и за по-дълги преходи
                  - възможност да изляза (и да се върна след това) на пътя без да чакам "истински джип" да ме тегли
                  - разходи (всякакви такси, бензин и поддръжка) в рамките на разумнот

                  Аз се спрях на BMW X5 (притежавам и поддържам още 3 автомобила от същата марка) и твърдя, че си струват парите за това което получаваш

                  При цялото ми уважениве към колегата не мога да разбера в един технически форум каква обективна преценка може да се добие от аматьорски клип правен с фотоапарат на който се виждат две машини без да е ясно техническото съсрояние, подготовката и уменията на водачите и теста е правен на участък от нормална пътна мрежа с други коли на путя !!!

                  Самото име на форума OFFROAD предполага да се отделя необходимото внимание и да се адмирират определени марки и модели, но след като въобще са допуснати до участие паркетниците" в това отбрано общество нека поне да будем корекни и безпристрастни

                  Ето какво показват техническите данни за двата автомобила и тогава да правим каквито и да било сметки



                  BMW X5 4.8i


                  How long? 4854 mm
                  How heavy? 2180 kg
                  What size engine? 4.8 litre, 4799 cm³
                  How many cylinders? 8, V
                  How much power? 354.9 PS / 350 bhp / 261 kW @ 6300 rpm
                  How much torque? 475 Nm / 350 ft.lb / 48.4 kgm @ 3400-3800 rpm
                  How quick? 0-100 km/h: 6.50 s
                  How fast? 240 km/h, 149 mph
                  How economical? 16.9/9.2/12.0 l/100km urban/extra-urban/combined
                  What CO2 emissions? 286 CO2 g/km

                  Jeep Grand Cherokee Laredo V8

                  How long? 4610 mm
                  How heavy? 1754 kg
                  What size engine? 4.7 litre, 4701 cm³
                  How many cylinders? 8, V
                  How much power? 238.3 PS / 235 bhp / 175.2 kW @ 4800 rpm
                  How much torque? 400 Nm / 295 ft.lb / 40.8 kgm @ 3200 rpm

                  Коментар


                  • #39
                    От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Няма да казвам нищо, а само ще ти предложа едно клипче, а ти си мисли дали си струва парите BMV-то...

                    Maрто без да съм фен на БМВ-то ще ти кажа че стоков гранд 5.2 даже няма да види и пушека от отдалечаващите се ауспуси на това БМВ. Много е тунингован тоя гранд за да върви така. Карал съм доста пъти и такъв гранд и такова БМВ че и по якото 4.8 и гранда има сила но не е съизмерима изобщо в набирането и подървжането на висока скорост за разлика от БМВ-то. Тоя гранд е с чарджер и порт на главата и е с глава от 5.9 рязана. Има го в джипфорума. Мисля че беше около 400 коня.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #40
                      От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                      Нищо не казвте за газта, къде, как... Аз щото определено съм доволен от мойта как върви, спира и вози, само от парите за бензина не съм доволен. Не бих казал, че харчи много, просто се оляха с тея цени на горивата. Та искам като и оправя щуротиите да и сложа газ. Така и така я превърнах във вечно моя /с леките коли не съм така, но това ми е второ 4х4, което ще си кътам с години/ по ред причини, поне да не плащам луди пари за гориво. А да, който не се кефи на БМВ да си кара мерцедес или там други автомобили и няма грижи.

                      Коментар


                      • #41
                        От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                        Да взема да бутна пак темата. Цените за газ на 4.4, които намирам из нета са от 1500 до 3500 /нагоре също има но губя интерес тотално/. Нещо не мога да се ориентирам добре, къде, как и кой, а вие нищо не казвате. Никой ли няма личен опит с монтирането на ГИ в таз машина?

                        И аз така го виждам:
                        Аз се спрях на BMW X5 и твърдя, че си струват парите за това което получаваш

                        Коментар


                        • #42
                          От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                          Гадното при Х5 е че газовата бутилка трябва да се монтира в багажника

                          Коментар


                          • #43
                            От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                            Има доста монтирани вместо резервна гума... което и то е в багажника реално

                            Коментар


                            • #44
                              От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                              Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                              Има доста монтирани вместо резервна гума... което и то е в багажника реално
                              Ти виждал ли си?Аз си мисля че не може защото един приятел караше Х5 Хаман преди години, и искаше да сложи газ но не искаше бутилката да му заема багажника.Вече не помня имаше ли резервна гума или не но когато вдигнахме кората на пода на багажника се оказа че в вдлъбнатината за гумата има един голям компютър(не помня за какво),който пречи там да се монтира бутилка.Може би ако рез. гума е тип патерица няма да опира но за газова бутилка определено нямаше место.Обадих се на един приятел в сервиз за газ и той каза че на тези се монтират само някакви бутилки които са оригинални и се изработват по поръчка(с нестандартна форма-правоъгълни)карбонови ,и се монтират (вграждат) в пода.Собственика на колата се обади на вносителите и те му казаха цена за бутилките около 3000лв. и нагоре.Той естествено се отказа.Не знам дали при всички е така или само при Хаман (това с компютъра)версията.Мотора беше 4,4

                              Коментар


                              • #45
                                От: BMW X5 3.0i или 4.4i с ГИ! Плюсове и минуси?

                                Виждъл съм в обява за продажба на Лексус IS газова бутилка монтирана във вътрешността на задния калник между ламарината на калника и кората от багажника.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X