Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не включва и след загряване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Не включва и след загряване?

    Утре сигурно ще пътувам за София, и ще пиша за тел. Най вероятно аз ще я закарам, трябва да си намерят майстори в софия че така много скъпо излиза.
    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

    Коментар


    • #17
      От: Не включва и след загряване?

      Исках да помогна.Разполагам със MB Стардагноза.Пуснах и телефон но явно някои е решил че си правя реклама.Нямам идея как става със ЛС.

      Коментар


      • #18
        От: Не включва и след загряване?

        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
        Исках да помогна.Разполагам със MB Стардагноза.Пуснах и телефон но явно някои е решил че си правя реклама.Нямам идея как става със ЛС.
        Не става с ЛС докато не добиеш статус във Форума. Ще прощаваш, ама малко сме нервни тук към новаците във Форума, които си разгръщат професионалната дейност. Възможно е някой колега да те е избърсал. Все пак, девойката търси съвет. Ако търсеше сервиз, има и съответен раздел.

        Коментар


        • #19
          От: Не включва и след загряване?

          И така бях приключила с темата но този път трябва да се справя с тази кутия, ясно ми е че ще се наложи смяна на маслото-къде и при кого?
          Колега Калинка, ако прочетеш пиши ми тел. на лични на майстора от Малинова долина.
          Благодаря!
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • #20
            От: Не включва и след загряване?

            А какьв е шанса тая кутия да е клякала 3 пьти и да се оправи след смяна на масло искаш ли да знаеш?

            НИКАКЪВ.

            Писахме май за тая кутия преди време,но на кратко само - кутията е електронна,има как да се прочете и да се извадят кодовете за грешка като всеки код означава проблем в дадено нещо.Писаха го майстори и няма да ги повтарям точно аз,но почни с кофове за грешка за да се ориентират какво и е.Кофти е едно,боли ме главата е друго,а боли ме дясното ухо е сьвсем точно,ти се опитваш с шампоан да си излекуваш ухото най-просто казано.

            Закача се на диагноза,записваш кодовете,зануляват се,караш 2 дни да речем до влизане в авариен или до натрупване на малко кодове и се атакуват те.

            Малото ти е най-лесния проблем - щека нямаш,пробката се отвива на картера на кутията,отвиваш 6 болта и махаш картера,дьрпаш филтьра като морков,набиваш новия,сменяш гарнитурата,сменяш преходника,дихтунгата на пробката и магнита в картера,сипваш Фукс Титан 4134 долу горе 6 литра,задните гуми вьв вьздуха,палиш и редиш скоростите,пускаш на земята и доливаш от дьното на картера масло колко една ширина на цигарена кутия,става с каква да е щека от тьнките.Проверява се на запален мотор,след около 10-15 километра проверяваш на загряла пак и до там,тия не са много капризни от кьм ниво на маслото.

            И пак ще забие,дай им кодове за грешка за да знаят какво и е,може да е проста тьпа снадка някьде или електрически проблем,може да цепи скоростен сензор от жегата,много неща може.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Не включва и след загряване?

              Разбрах....значи първо диагностика.
              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

              Коментар


              • #22
                От: Не включва и след загряване?

                #8 и #10 с това си вадят хляба и се славят като много добри,това по информация не само от тоя форум,тях слушай какво и как се прави и какво се иска.

                успех
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Не включва и след загряване?

                  Да разбрах 10 ми е малко далеч,(не като километри, а като липса на време,няма кой да ми гледа внучето), ще пиша на №8 да видим какво ще каже.
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Не включва и след загряване?

                    При тия кутии гадаенето отпада,ще ти иска или кодовете или с колата леко леко и при него да я закачи и тя ще си каже какво иска.После ще почне с това което аз описах след като и атакува проблемите и ще те прати да покараш,ако пак забие ще се вьрнеш за обратно четене на грешки,ако не пак ще се вьрнеш с кафето някоя сутрин за четене профилактично на кодовете,ако няма………..черпиш.


                    Моя майстор поне така прави,пада едно черпене не си е работа,за едни кодове по цял ден ми хваща в сервиза,то не са бири,то не е чудо,ебати кодовете
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Не включва и след загряване?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      ....
                      Моя майстор поне така прави,пада едно черпене не си е работа,за едни кодове по цял ден ми хваща в сервиза,то не са бири,то не е чудо,ебати кодовете
                      Аааа, почвам лекинко да се съмнявам, че форума го чете и жена ти!

                      Не може да ти са толкова скапани кутиите, че да им четат цял ден евангелието...
                      Аз знам за колко се чете една кутия..

                      Работата прилича на измъкване от къщи, и тематично пиене на бира.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Не включва и след загряване?

                        Бе то и смяна на масло няма как да е 5 часа ма едни бири едни барбекюта ,маслото се точи....... а нормална смяна е 15 минути ма при нас не е нормално,повече пари за бира давам от колкото за смяна на масло еле като нямат работа,а мен само тогава ме приемат в тоя сервиз
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Не включва и след загряване?

                          За съжаление тези коли са ефтини най-често поради такива причини. Диагностика преди какъвто и да е бил ремонт. За съжаление според мен качествен ремонт би надхвърлил стойноста на колата.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Не включва и след загряване?

                            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                            ...... качествен ремонт би надхвърлил стойноста на колата.
                            Добре, че горецитираните #8 и #10 са си майстори, дето си държат и на името, и на реномето!
                            И правят качествени ремонти, без да надхвърлят някои граници.

                            Да не се приема за реклама, защото знам какво казвам!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Не включва и след загряване?

                              Далеч съм от мисълта, че колегите не са професионалисти. Просто понякога има нужда от части, и понякога те са скъпи.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Не включва и след загряване?

                                Достатъчно скъпа ми излезе, когато я пробвахме в Белгия, не показа проблема с изключване на скоростите. На връщане при по рязко даване на газ, вместо да превключи на пета тя изключваше от скорост, и после не включваше докато не падне скоростта под 40км.Седнах да карам от Унгария до там никакъв проблем, Опасно стана когато минавахме Карпатите, бях предприела изпреварване на колона, и точно по средата изключи, насреща тир,няма къде да се престроя, пътя макадам в ремонт, дадох авариини добре че ме пуснаха и имаше отбивка да се спра....после до Бг. вече и хванах чалъма как плавно да преминавам от трета на четвърта,като следях километража непрекъснато и се ориентирах по звука на двигателя.
                                Оставихме я в София докато я регистрираме но не знаехме нито майстори нито къде-газ за Варна, два пъти на диагностика, после при Руслан, и ето ти още една хубава сума отгоре, караха я децата по скоро малката ми щерка около година, след лятната ваканция тръгна да се прибира и преди Добревски гасне и остава там. Отново кутията товарим, Варна, помпата спукана,чакане ремонт, плащане, и така до момента в който трябва да караш половин час да влезе в нормален режим на включване, и това само през зимата.
                                Колата не е купена само защото е Мерцедес, трябваше да отговаря на няколко условия: 1. Да е комби 2. ръбът на багажникът да се намира колкото се може по надолу, да може малката лесно да качва количката на кака си когато я води на работа. 3 Да е сигурна, в смисъл да не се разваря често. 4. При пръв удобен случай да можем да я пригодим за каката да се управлява ръчно(но засега тук трудно се правят качествени ръчни устройства) затова взехме автомат.
                                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X