Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при ползването на лебедка !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при ползването на лебедка !!!

    Колеги ,имам лебедка 12000 либри (китайска) монтирана зад дясната седалка.
    Акумулатора е 90 ампера.
    Когато се дърпам с лебедката и се опитам да помагам с гумите - гасне колата (сваля акумулатора на нула ).Ако се дърпам без да включвам на скорост няма проблеми .
    Някой да има някаква идея защо се получава така?
    0878 943913

  • #2
    От: Проблем при ползването на лебедка !!!

    Минус на лебедката с отделен кабел /35 квадрата или повече/ , ли карате или ползвате масата на колата ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Проблем при ползването на лебедка !!!

      ) Аха, май кучето е тъдява

      Коментар


      • #4
        От: Проблем при ползването на лебедка !!!

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Минус на лебедката с отделен кабел /35 квадрата или повече/ , ли карате или ползвате масата на колата ?
        Колега, не знам колко квадрата е масата .Преместил съм акумулатора отзад и минусовия кабел (оригиналния кабел) на лебедката е хванат директно на минуса на акумулатора.
        0878 943913

        Коментар


        • #5
          От: Проблем при ползването на лебедка !!!

          Първоначално публикуван от sivicar Преглед на мнение
          Колега, не знам колко квадрата е масата .Преместил съм акумулатора отзад и минусовия кабел (оригиналния кабел) на лебедката е хванат директно на минуса на акумулатора.
          Ето ти и отговора. Прекарай кабел маса - 35 квадрата / не китайски / до двигателния отсек и го вържи към клемата и двигателя, като е била оригиналната схема.
          Също и плюсовия. Проблема е там, че двигателят се нуждае от ниско изходно съпротивление на токоизточника, дори и в моментите, когато черпи малък ток.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            От: Проблем при ползването на лебедка !!!

            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
            Ето ти и отговора. Прекарай кабел маса - 35 квадрата / не китайски / до двигателния отсек и го вържи към клемата и двигателя, като е била оригиналната схема.
            Също и плюсовия. Проблема е там, че двигателят се нуждае от ниско изходно съпротивление на токоизточника, дори и в моментите, когато черпи малък ток.
            В момента схемата е последния начин.Кабелите от лебедката отиват на акумулатора и са хванати на клемите като е монтирана ключ маса .От същите клеми тръгват два кабела плюс и минус (кабелите са взети от БМВ с акумулатор в багажника) които отиват на -плюса на стартера ,а от там на генератора -минуса на едното ухо на стартера ,а от там на купето.Тези кабели от БМВто са доста дебели .
            0878 943913

            Коментар


            • #7
              От: Проблем при ползването на лебедка !!!

              Някъде имаш недобър контакт, или връзка.
              Двигателя е захранен по принцип с 12 Волта, но при рязко дърпане на ток се получава пад на напрежението.
              Двигателя консумира малко ток, като средна стойност, обаче се нуждае от резки нараствания на тока - пикове, игли - се наричат.
              Именно там лошият контакт си казва думата, като не ги пропуска.
              Търси в контактните повърхности или да не са повредени кабелите.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                От: Проблем при ползването на лебедка !!!

                А колата е?
                Дизел или бендзинъ?

                Не ми излезе на заровете къде ги фърлих
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем при ползването на лебедка !!!

                  А също какви са оборотите на двигателя като помагаш с гумите и когато е изключена от скорост при ползване на лебедката. Да не би акумулатора да е "пътник"?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем при ползването на лебедка !!!

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Някъде имаш недобър контакт, или връзка.
                    Двигателя е захранен по принцип с 12 Волта, но при рязко дърпане на ток се получава пад на напрежението.
                    Двигателя консумира малко ток, като средна стойност, обаче се нуждае от резки нараствания на тока - пикове, игли - се наричат.
                    Именно там лошият контакт си казва думата, като не ги пропуска.
                    Търси в контактните повърхности или да не са повредени кабелите.
                    Утре ще проверя всички връзки много внимателно .Дано там да е проблема някаде .
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-11-11, 20:34.
                    0878 943913

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем при ползването на лебедка !!!

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      А колата е?
                      Дизел или бендзинъ?

                      Не ми излезе на заровете къде ги фърлих
                      Колата е Сузуки Самурай с двигател от Опел 2,0 литра пълна инжекция 115 коня .

                      Колкото до заровете ,по добре хвърляй на боб (по се познава ).Зимаш 42 зърна и ги правиш на 8 купчинки .......................
                      Последно редактирано от TALASYM; 27-11-11, 20:12.
                      0878 943913

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем при ползването на лебедка !!!

                        Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                        А също какви са оборотите на двигателя като помагаш с гумите и когато е изключена от скорост при ползване на лебедката. Да не би акумулатора да е "пътник"?
                        В акумулатора съм сигурен ,даже 3 смених (мислех в началото ,че проблема е в тях) .Колкото до оборотите не съм се замислял.Когато не съм на скорост и дърпам с лебедката някой друг може и да не подавам газ и няма никакви проблеми .Когато се дърпам без да включвам на скорост -пак няма проблеми ,обаче така никога не успявам да се извадя.Проблема идва след като се опитам да помогна с гумите -нямам си и на идея к'во става.Вече я ползвам лебедката да помагам на колегите,а като закъсам някои от тях ме дърпа .
                        0878 943913

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем при ползването на лебедка !!!

                          Първоначално публикуван от sivicar Преглед на мнение
                          ....Ако се дърпам без да включвам на скорост няма проблеми .
                          Някой да има някаква идея защо се получава така?
                          12000либ. китаец е сравнително бавен. Подозирам, че просто изпускаш съединителя без да си дал достатъчно газ. Дори на първа бавна гумите или трябва яко да ровят и да превъртат или на полу-съединител. Случвало ми се е много пъти докато свикна. Най добре е да подържаш 2-2500об/м. на празен ход за да зарежда колкото може и да помагаш на полу-съединител за кратко само когато лебеда се затормози по-сериозно . Помагането с двигател по принцип е рисково защото гумите понякога захапват и ударите в лебедката са повече от опасни. Миризмата на феродо е признак, че си се увлякъл.....
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем при ползването на лебедка !!!

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                            12000либ. китаец е сравнително бавен. Подозирам, че просто изпускаш съединителя без да си дал достатъчно газ. Дори на първа бавна гумите или трябва яко да ровят и да превъртат или на полу-съединител. Случвало ми се е много пъти докато свикна. Най добре е да подържаш 2-2500об/м. на празен ход за да зарежда колкото може и да помагаш на полу-съединител за кратко само когато лебеда се затормози по-сериозно . Помагането с двигател по принцип е рисково защото гумите понякога захапват и ударите в лебедката са повече от опасни. Миризмата на феродо е признак, че си се увлякъл.....
                            Колега проблема е ,че след като почна да помагам с гумите колата гасне и акумулатора е паднал на 0.Оставам го да се съмземе за 1 2 минути и пак пали .Явно става нещо което ми източва акумулатора от раз .
                            0878 943913

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем при ползването на лебедка !!!

                              Първоначално публикуван от sivicar Преглед на мнение
                              ....акумулатора е паднал на 0.Оставам го да се съмземе за 1 2 минути и пак пали ........
                              Няма такъв акумулатор. Да падне на 8-9V бива, ама чак на 0V ?!@$#.А и да се въстанови за 2мин. ????? Къде я гледаш тая "0". Ако е уреда на колата, това значи, че наистина са кабели. Нещо се случва като се наведе двигателя от усилието. Нагрява, искри или нещо подобно. Ако има връзки през хАлумина на мотора - търси там.


                              ПП Провери и връзката мотор-шаси-купе. Инсталацията на колата е вързана за купето.
                              Последно редактирано от drukman; 27-11-11, 20:52.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X