Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

    Раздатката на Самурая остава в междинно положение?
    Да поясня,че става въпрос за тунингованата бавна раздатка,не за оригиналната.На състезанието в Русе се получи такава ситуация:Трябваше да включа от бавни на бързи и оттам само на заден мост,но лостът отказа да се движи.Имах опит ,макар че ми се беше случвало на трактора и знаех какво да направя.Извадих лоста/има ни снимани на Лома/,нагласих прътите да съвпаднат прорезите и монтирах лоста отново.Всичко беше ОК до следващото включване.Този път успях да включа само бързите,на бавни не можеше да се премести лоста.
    След състезанието свалих раздатката и беше основно почистена и прегледана от колегата Меха.Няма никакъв проблем!Свалих нормалната раздатка и качих отново бавната,но при второто включване отново остана в междинно положение.
    Въпросът ми е според Вас на какво може да се дължи проблема?
    Имам някакви идеи,но искам да чуя и вашите мнения.Ще ги споделя по-късно,за да не влияя на колегите.
    Моля,ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели как го е отстранил.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

  • #2
    От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

    И аз имах този проблем(няколко пъти),но след нагласянето на осите всичко е добре до следващото по-зверско включване,скоро не ми е правило проблем,но защото вече вкючвам по-лекичко.Проблема спорд мен можеби е от износване на самия лост

    П П .Забравих да спомена,че раздатката ми е стандартна не тунингована.
    [B]Шофирането е мисловен процес,който протича в мозъка.Останалото е движение по-инерция.[/B]

    Коментар


    • #3
      От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

      Моя е запъвал заради гумичката на ябълката на лоста.Минат не минат 25години и почват да се износват.Чичко стругар изработи нова от някаква тех.пластмаса май полиамит.
      ... информацията влиза в главата му и отчаяно търси мозъка ...

      Коментар


      • #4
        От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

        По принцип причините за това зацикляне са две- Износена втулка на ябълката на лоста и износен долен край на същият.
        При тунингована раздатка може да има и други.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

          Валовете може да мърдат, или да има проблем с модула на зъбите. Освен просто разжлямбената кулиса.

          Коментар


          • #6
            От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

            Благодаря на всички за отговорите.И аз си мислех за износена ябълка на лоста,даже днес ще монтирам лоста от нормалната раздатка.
            Прав е и колегата,който пише за по-зверско превключване.Може в бързината и така да е станало.
            Още веднъж благодаря за съветите.
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #7
              От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

              Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
              Благодаря на всички за отговорите.И аз си мислех за износена ябълка на лоста,даже днес ще монтирам лоста от нормалната раздатка.
              Прав е и колегата,който пише за по-зверско превключване.Може в бързината и така да е станало.
              Още веднъж благодаря за съветите.
              Не ябълката се износва а уплътнението точно под нея, така че ако смениш само лоста и износването е на семеринга ефект няма да има.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Не ябълката се износва а уплътнението точно под нея, така че ако смениш само лоста и износването е на семеринга ефект няма да има.
                Мисля,че отстраних проблема.-смених лоста,заедно с уплътнението и засега няма проблем.
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #9
                  От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

                  Ти в темата за моята витара нали ми предложи да взема Трифун да го карам на състезанието.
                  Та дай ми го в ръчичките, това ще е тест дали наистина няма проблеми
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

                    Проблемът не е решен.Днес два пъти ми се налага да оправям раздатка.
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #11
                      От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

                      Ами да продължим с догадките.
                      Износен в най-долният край лост, което не ми се вярва.
                      Заяли фиксатори, също не ми се вярва след като може да се оправи до следващо заклинване.
                      Износени и разбити отвори там където се движат двата щока, не знам на някой да де е случвало досега.
                      Най-вероятно и двете втулки са износени и ти само си менкаш една дърта с друга такава. Вземи направи нова, леко по-висока, да кажем с милиметър и пробвай. Забравих, виж и фиксаторите които влизат в прореза на самата ябълка.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #12
                        От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

                        Здравейте колеги,
                        и аз имам подобен проблем,само че лоста не заяжда в междинно положение ,а не може да влезе в предавките.
                        Четох в темите,че лоста минава (в РК)през пластмасова втулка .Възможно е тя да се е разрушила и части от нея да пречат на движението на лоста, защото като го раздвижа наляво,надясно успявам да превключа от 2Н на 4 L (и обратно) ,но на 4Н немога!

                        Налага ли се да демонтирам РК???-като начало мисля да огледам положенито откъм купето.

                        Ако втулката е разрушена може ли само да я отстраня без да поставям нова?-в ръководството никъде не видях въпросната втулка.

                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

                          Първоначално публикуван от minchevp Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,
                          и аз имам подобен проблем,само че лоста не заяжда в междинно положение ,а не може да влезе в предавките.
                          Четох в темите,че лоста минава (в РК)през пластмасова втулка .Възможно е тя да се е разрушила и части от нея да пречат на движението на лоста, защото като го раздвижа наляво,надясно успявам да превключа от 2Н на 4 L (и обратно) ,но на 4Н немога!

                          Налага ли се да демонтирам РК???-като начало мисля да огледам положенито откъм купето.

                          Ако втулката е разрушена може ли само да я отстраня без да поставям нова?-в ръководството никъде не видях въпросната втулка.

                          Поздрави.
                          Писано N броя пъти но: Сваляш топката на лоста на РК, махаш гуменият маншон, там където лостът влиза в кутията се вижда едно жилязо, натискаш и завърташ на ляво. Желязото, цилиндричен фиксанор излиза нагоре, под него има пружина, и тя навън, вадиш и лоста. Под ябълката е тази втулка, вадиш а с удобен за теб пръст, ако е здрава, ако я няма или е раздрабена, не ми се вярва последното, но ако е така ще трябва тогава да разглобяваш. Това цялото без да сваляш РК.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

                            Ммм... да май доста хора страдаме от тоз проблем. Като си купих самика, предният собственик предвидливо беше оставил капачката на лоста не закопчана.И докато му правих обичайните профилактики като за нова придобивка го забелязах и "отстраних проблема".Но уви в последствие разбрах защо е било така.След оглед (и то като се има напредвид, че за първи път виждам такова нещо) ми се струва,че лоста ми е износен в долната си часта а и каналите на ябълката също ми се сториха поразширени.И понеже не съм кой зна колко вчас с тез неща, не съм предприел никакви ремонтни действия.Сега просто по внимателно сменям режимите на работа на раздатката.Мислех си евентоално дали не е възможно лоста да се навари отдолу и после да се поизшлайфа за да му се предаде правилната форма.Но истината е, че не му знам нито размерите нито формата като нов и затова не съм рискувал.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Раздатката на Самурая остава в междинно положение?

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Писано N броя пъти но: Сваляш топката на лоста на РК, махаш гуменият маншон, там където лостът влиза в кутията се вижда едно жилязо, натискаш и завърташ на ляво. Желязото, цилиндричен фиксанор излиза нагоре, под него има пружина, и тя навън, вадиш и лоста. Под ябълката е тази втулка, вадиш а с удобен за теб пръст, ако е здрава, ако я няма или е раздрабена, не ми се вярва последното, но ако е така ще трябва тогава да разглобяваш. Това цялото без да сваляш РК.
                              Много благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X