Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

    Не съм купувал сонда от там , но ако е истинска корейска - да. Частите имат холограмно лого МОБИС.

    Коментар


    • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

      За да не отварям нова тема , ще споделя тук - може на някой да му е полезно.
      С настъпването на студеното време забелязах , че при престой повече от 24 часа Теракана върти повече от обичайното/около 2 сек./ , за да запали - 5-6-7 секунди. Зная , че това е лошо за доста от компонентите на горивната система -акумулатор,стартер,помпа. Установих ,по безспорен начин , че се касае за въздух в системата -филтъра се изпразва и от тук дългото въртене.Има много места , които са възможен източник на проблема , но най-вероятния /при положение , че крушата, горивопровода и сондата на резервоара са наред/ са бързите връзки на горивния филтър. Те са най използваните като откачане и закачане при смяна на филтъра , а и всички знаем , че уплътняващите пръстени в тях не са вечни.Поради това , че не успях да намеря тези връзки , или на поносими цени целите маркучи /а и от мързел/ просто намазах с твърда грес тръбичките на филтъра , закопчах бързите връзки и отново грес отдолу. Така вече цял месец , независимо от престоя паля на първата секунда /по книжка дават , че за 2 сек. трябва да е стартирал двигателя/.Далече съм от мисълта , че това е някакво универсално решение - просто може да помогне на някой със сходен проблем.

      Коментар


      • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

        За пореден път, много полезен пост, с прибле-логипно откриване на причината- отстраняването на проблема. Браво!

        Понеже вече темата Теракан става огромна, предлагам такива проблеми и полезно инфо за тях, да са в отделни теми. За да могат нуждаещите се от инфо, да могат да го намират по-лесно с търсачката
        ....!

        Коментар


        • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

          Като го карам всеки ден пали от половин оборот на -10, оставя ли го за два дни няма палене, дали ако помпам на крушата преди палене няма да кача гориво ако е вкарал от някъде въздух, ще пробвам


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          08854467O8
          LZ1YDA
          Hundai Terracan 2.9 CRDI
          Suzuki Samurai 1.1

          Коментар


          • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

            Няма какво да се чудиш - бъди сигурен , че ще е така -това при положение , че крушата ти е наред. Като чуеш нещо като щракане и тя стане твърда , значи си готов и пали на секундата.А и да не пропусна -говоря за оригиналния филтър на Делфи -той си има клапан , който затваря когато си изгонил въздуха , втвърдяването на крушата е следствие от това.

            Коментар


            • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

              Хубаво е, че я има крушата. Защото зареди бързите връзки и липса на херметизация нафтата се връща обратно в резервоара. Това го забелязах с фиестата на жена ми. Пак е на бързи връзки горивопровода и има круша. Оставя ли я паркирана през нощтта на баир с предницата нагоре, няма палене без да подкача с крушката, когато е надолу, няма грижи. Сега с теракана нямам такива наблюдения а спирам само с предницата нагоре и баира никак не е малък.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                И аз имам подобен проблем като колегата Juiced

                До сега не съм имал проблем с паленето обаче....: ставам една сутрин тръгвам да паля няма никой .... УЖАС.... сетих да напомпя "крушата" ( до сега не ми се е налагало ) пък и имах бензин/газ преди това, след напомпването всичко ок запали няма проблем. На другия ден ставам паля без да напомпвам запали си няма проблем викам си може да се е оправило и така следях го някой ден пали някой ден не пали ----( спирам го на равно ) и дойде един момент без да напомпя на крушата не пали сутрин, иначе никакъв проблем през останалото време на деня може да седи 2-3-4 часа влизам пали обаче преспи ли не иска и това си е и това всеки ден вече
                Като напомпвам се чува едно като все едно въздух има и след 4-5 напомвания крушата става твърда и седи твърда
                Знам че вариянтите може да са много но:
                Моля някой от колегите ако може да даде идея откъде да почна какво да проверя
                и това значи ли че губя нафта или просто влиза въздух
                теракана е: 2,9 мотор163коня 2006
                Благодаря предварително

                Коментар


                • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                  Не се сещам дали в тази тема или в голямата за Теракан един колега беше писал че е омазал бързите връзки с грес - тя уплътнява допълнително и не се разхерметизира. Аз самия не съм го пробвал. На фиестата направо смених крушата щото възвратния и клапан беше си заминал, с това се наложи да ползвам обикновен маркуч а не шлаух, та изхвърлих бързите връзки - оттогава драми няма. Теракана не е правил този проблем до сега, и дано да не прави, щото не ми се занимава и него да преправям.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                    Благодаря пост номер 122 малко по нагоре ----Ще го пробвам утре и ще кажа ако се сещате за друго казвайте

                    Коментар


                    • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                      Честита Коледа!
                      Какво мислите за дюзи втора употреба? Стрували си? Могат ли да се тестват по някакъв начин без да се монтират?
                      Hyundai TERRACAN 2,9 CRDI 150HP 2002

                      Коментар


                      • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                        Честита и на теб колега!
                        Не зная какво имаш предвид втора употреба ? Да , могат да се тестват , но на стенд.

                        Коментар


                        • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                          От джип, който се продава на части.

                          Коментар


                          • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                            Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                            Честита и на теб колега!
                            Не зная какво имаш предвид втора употреба ? Да , могат да се тестват , но на стенд.
                            Весела Коледа и щастлива Нова година!
                            Поне в София имате възможност за проверка на стенд.
                            Аз бих проверил и родните на мотора , защото корекциите зависят и от механичното състояние на цилиндъра , в който работят.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                              Дюзи втора употреба е като котка в чувал. То ремонтирани често дават проблеми, камо ли някакви си там. Ще ги провериш на стенд, ще ти кажат че са добре (примерно) слагаш и не работят. Или работят седмица, месец и после пак проблеми

                              Коментар


                              • Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                                Според писано тук във форума се оказва, че дюзите имат ресурс, който се изчерпва и се налага рециклиране или смяна с нови. Та в този ред на мисли не се знае колко износени са втората употреба дюзи.
                                Гледам в ибеи продават комплект за около 1000 долара, вярно не са евтини, но ако човек мисли да си ката джипката дълго време си струва инвестицията.
                                https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F132311879906
                                HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
                                VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
                                Няма да е все така!
                                Нула две осмици 724 пет едно пет 1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X