Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

    Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
    Този адаптер се включва към буксата на компа и от там чрез bluetooth прави връзка с тел. с android на който инсталираш програмата torque. Ha gsm-a имаш мини бордкомпютър с всички данни и грешки които ти излизат все едно в фирмения сервиз.
    Я, звучи доста интересно! Ако е възможно,след като го получиш,сподели впечатления и твое мнение за коректност на данните.

    Коментар


    • #92
      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

      Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
      Я, звучи доста интересно! Ако е възможно,след като го получиш,сподели впечатления и твое мнение за коректност на данните.
      Задължително, програмата Torque може да се дръпне от Android market и е безплатна.

      Коментар


      • #93
        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

        Има нещо подобно и при руснаците http://www.multitronics.ru/products/rif500/. Нека , ако някой го е виждал или използвал сподели .

        Коментар


        • #94
          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

          Кастро, ако не ти е проблем можеш ли да го поръчаш и за мен, разбира се всички разходи ще ги поема - просто до сега нищо сам не съм успявал да поръчам.
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #95
            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

            Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
            Кастро, ако не ти е проблем можеш ли да го поръчаш и за мен, разбира се всички разходи ще ги поема - просто до сега нищо сам не съм успявал да поръчам.
            Няма никакъв проблем но нека да дойде моето и да го изпробвам че да не излезе някакъв боклук.

            Коментар


            • #96
              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

              ОК, супер. Дано не ти звучи нахално. Благодаря.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #97
                От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                Първоначално публикуван от kastro Преглед на мнение
                Няма никакъв проблем но нека да дойде моето и да го изпробвам че да не излезе някакъв боклук.
                Kastro, хубава идея CAN BUS и аз се включвам, ако върши работа. Чакаме инфо...

                П.п. А този модел е почти 2 пъти по скъп, но може да е по-подходящ (пише Work with XP, Vista, Win 7, Mac OS, Android). Проверявал ли си го?
                Последно редактирано от SenSi; 16-03-12, 15:45.

                Коментар


                • #98
                  От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                  Малко допълнение към темата : проверих в Инд Комерс за въпросната сонда за резервоара - струва 196,50 лв. и се доставя по поръчка за около 10 -15 дни.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                    Днес ,/ след доста четене и проучване/, направих почистване на MAF сензора. Купих за 12 лв. от Ауто + спрей за почистванеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 096.jpg
Прегледи:1
Размер:113.2 КБ
ID:5382578.Свалянето на самият сензор/свалях го с приятел/ малко ни затрудни , защото е с този тип болтове Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 097.jpg
Прегледи:1
Размер:121.0 КБ
ID:5382577. Намира се тук Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 085.jpg
Прегледи:1
Размер:161.5 КБ
ID:5382579 ,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 090.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5382580 след кутията на въздушния филтър.Както и да е , свалихме ги с "чираци".Самият сензор не забелязах да е много мръсен , поне визуално.Следва обилно къпане със спреяНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 088.jpg
Прегледи:1
Размер:198.4 КБ
ID:5382581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 091.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5382582Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 095.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5382583Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 098.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5382584Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 099.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5382585 На тази снимка се вижда и част от самите пластини , които са на пътя на въздушния поток.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 110.jpg
Прегледи:1
Размер:49.5 КБ
ID:5382586. Следва съхнене /незная колко време точно , защото отидохме да пием кафе/ но след около 40-50 мин. всичко беше сухо. Следва сглобяване и поставяне. Немога да кажа , че съм усетил някаква разлика в работата на двигателя , но утре ще има тест до Бистрица и ще споделя наблюдения.

                    Коментар


                    • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                      Би усетил само, ако се е развалил. Аз пробвах да карам без дебитомера, учудващо автомобила си вървеше по същия начин, без дори да отчете грешка. Отчита грешка едва когато се стигне до сензора, който следи работата на коляновия вал.
                      Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                      Коментар


                      • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                        След почистването и доста изгорена нафта , не забелязвам никаква осезателна разлика във вървенето и разхода - няма /колата литна,снижен разход и т.н./ както съм чел из нета. Или експеримента ми е бил неуспешен , или сензора преди и след почистването работи по един и същ начин.

                        Коментар


                        • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-459f8a86871ad00d77c46ba21e5d5fb552f9f68a96fbfbcf5f58bdbd2016542b-V.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5710069Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-d74550e144a033de5c3c68ee27cee67a24e94caa8e34c30a28ad804b5928318a-V.jpg
Прегледи:1
Размер:83.9 КБ
ID:5710070 Това нещо открих, след като махнах седалката и развих капачката под нея. Направих това, след като при смяната на гумите , забелязах омасляване по горнята част на резервоара. Двете тръбички са страшно корозирали и се отронват люспи от тях. Не мога да хвана точно откъде сълзи, може да е където оплътняват скобите, а може и от пропукана вече тръбичла. Ясно е че трябва да се сменя. Ако намеря някоя запазена сонда втора ръка имате ли идея с какво и как да я обработя за да я защитя за по-дълго време. Аз се сещам да се почисти хубаво и да се намаже с боди например. Това нещо трябва да го направя възможно най-скоро, защото не знам след коя дупка някоя тръбичка ще се счупи. Благодаря предварително за помоща!
                          Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                          Ямаха ХТ 600Е 95г.

                          Коментар


                          • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                            От ЦСКА съм , но ще си кажа мнението /шега /.
                            Когато аз правих подобно упражнение , проверих за тази част - водят я сонда -като я развиеш и извадиш ще видиш , поплавъка , датчика за гориво , цедката и тръбичката за обратна нафта -има и приложени снимки в темата. Та тогава проверих за цената - около 100 + /по спомен , но я има цитирана точно някъде тук/. Има и фирми , които могат да ти заварят нови тръбички на сондата. Аз също видях при мен наченки на корозия , но не бяха чак толкова големи. Почистих ги , намазах ги с ръждопреобразовател и отгоре обилно със смазка за мотоциклетни вериги. Не зная доколко е правилно , но по мое мнение ще издържи , защото там няма чак толкова непосредствено силно агресивно набиване на външната мръсотия -сондата се намира високо.До момента нещата при мен изглеждат нормални.

                            Коментар


                            • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                              Тук сме от един отбор! Четох, че има вариант за заваряване, но при мен и кръглата метална пластина е силно корозирала и ще трябва да се смени и тя и вече става сложно. Иначе нова я намирам в момента за 160 лв. Като има развитие ще пиша
                              Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                              Ямаха ХТ 600Е 95г.

                              Коментар


                              • От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                                Колеги искам да ви попитам, достъпа до другия смукател в резервоара как става? Иска ми се да стигна и до него и да го обслужа евентуално. Ще се радвам да помогнете ако сте го сваляли
                                Всеки огън е малък пожар, а всеки пожар - голям огън!
                                Ямаха ХТ 600Е 95г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X