Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

    Колеги , както бях обещал един лек отчет със снимки. Нещата по проверката,отварянето и събирането отнеха около час и половина време / включени са пиенето на кафе ,чесане по главата и много изпушени цигари. По същество - капака за сондата е под задната седалка -трябва да се махнат 4 болта - 2 отзад и2 отпред , с което премахваме цялата седалка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 342.jpg
Прегледи:1
Размер:85.8 КБ
ID:5322094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 343.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5322095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 344.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5322096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 345.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5322097
    След това се маха една декоративна лайсна до лявата задна вратаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 346.jpg
Прегледи:1
Размер:109.5 КБ
ID:5322098 и се получава следната картина. След повдигането на мокета /който е на 2 части -откъм купето и багажника/Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 347.jpg
Прегледи:1
Размер:92.3 КБ
ID:5322099 стигаме до капака , който се държи на 4 рапидки.След премахването им вече имаме достъп до тялото и гривната, която го държиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 349.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5322100 Когато махате рапидките и сваляте капака отдолу има букса,която трябва да разкачите.Гривната я развихма с леко почукване върху пръстените , които са отстрани на нея с дървено трупче.Бяхме маркирали маркучите , които са два на скоби и един на бърза връзка с цел да няма грешки. След развиване на гривната , самата сонда се изважда много лесно - поплавъка е ориентиран в посока водача , а цедката на сондата - към багажника. Имах притеснения , че като я извадиме ще открия съкровищата от пещерата на Али Баба - но всичко беше абсолютно чисто по сондата - сякаш е току що купена.Ето и снимкитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 350.jpg
Прегледи:1
Размер:211.5 КБ
ID:5322102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 351.jpg
Прегледи:1
Размер:210.7 КБ
ID:5322103В края на самия метал на тялото е закачен въпросният маркуч, който се опасявах , че е изчезнал из резервоара.Той държи цедката в която има още една тръбичкаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 352.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5322104 и която принципно би трябвало да е на дъното на резервоара. Всичко изброено до тук го правих с един приятел - та той изрази съмнение , че самият маркуч не е захванат от скобите и не прилепва плътно/въртеше се съвсем спокойно на ръка/. От тук - загубата на долната част от тръбичката и засмукването на въздух при по- малко количество гориво в резервоара. Купих естествено нов маркуч и скоби и по мое мнение се справихме със задачата. Проблема е , че имам около 50 л. нафта и чак когато изгоря 40 ще съм абсолютно сигурен , че е така. Та така - ако нещо има да питате-питайте. Ще се радвам , ако съм помогнал на някой с проблем като моя.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

      Видя ли, че не боли толкоз?

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

        Добре де колега, не видя ли какво съм писал "Почистване на горивната система
        Започната от zoro-1, 30-05-11 22:13 12" и от там щеше да разбереш цялата процедура по сваляне и качване на целия резервоар. Съжалявам че чак сега виждам темата. Ти изми ли резервоара, сваля ли го. При положение че си махал само горният смукател и нивомер на гориво, не си решил въпроса с долният край на другият смукател на гориво който при теб е проблемен. Дано със смяната на маркуча да се оправи въпроса, но откъде си сигурен че е хлабаво само там, може да се наложи пак да си играеш. Успех, ако ти трябва съвет питай, или чети
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

          До колегата zoro 1 - четох най- внимателно твоята тема , но нещата , които ме интересуваха ги нямаше - / уплътнението на гривната,диаметър на маркуча,тънкости при обратното поставяне на сондата/, никога не задавам въпроси преди да съм прочел внимателно.Относно свалянето и промиването на резервоара - сметнах , че няма нужда при положение, че всичко беше абсолютно чисто. За предната сонда доста се чудих , но реших , че с едно леко удължаване на маркуча за цедката/така, че да легне на дъното/ нещата ще се решат по отношение на снабдяването с гориво. Принципно никога не оставам с по - малко от 1/2 резервоар , но бях решил да пробвам дали ще ми светне контролната лампа за гориво. Още немога да кажа със сигурност , че съм решил нещата , /защото имам доста гориво /, но работя по въпроса да го изхарча

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

            Ок, мислех че не си видял темата, за съжаление когото го свалях не ми е хрумнало да сваля размерите на пръстените и маркучите. Успех.
            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
            0882 52 00 52 - Жоро

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

              Благодаря! Надявам се като изхарча горивото да пиша за положителен резултат , ако не - сваляне на резервоар и т.н.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                Не му се шашкай, сваля се много лесно.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                  Здравейте колеги.Имам Теракан 2.9CRDI 2002г.От известно време забелязвам ,че и моят започна да дава същите симптоми.
                  Сутрин върти повече,понякога пали и веднага загасва и почва едно въртене...След като напомпам на крушата пали без проблем.
                  При мен разликата е ,че при определени условия при натоварване - светва чека.След отнемане на газта угасва.
                  Аз съм свалял въпросната сонда ,но моята изглежда по друг начин.Когато я свалях ,всичко беше като ново.При следващ демонтаж ще я снимам
                  Колега Darth ,ако си решил поблема давай съвети.
                  Благодаря предварително!!!
                  Последно редактирано от l_p_d; 08-12-11, 11:23.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                    Все още не съм стигнал до критичния минимум от 5-10 литра , но когато стигна веднага ще пиша - засега /да не чуе дявол/ проблеми нямам. Относно светването на чек енджина - при мене преди го правеше , но след ремонт на дюзите не си е показвал лицето - дано при тебе да не е така. Може да разгледаш - има доста писано по въпроса за дюзи и чека.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                      Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                      Все още не съм стигнал до критичния минимум от 5-10 литра , но когато стигна веднага ще пиша - засега /да не чуе дявол/ проблеми нямам. Относно светването на чек енджина - при мене преди го правеше , но след ремонт на дюзите не си е показвал лицето - дано при тебе да не е така. Може да разгледаш - има доста писано по въпроса за дюзи и чека.
                      Какво имаш в предвид под ремонт-(подмяна или рециклиране) .Колко ти струваше и къде.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                        Имам предвид рециклиране - подменяват се частите , които са в самата дюза - обикновено клапана за налягането и разпръсквача. При мене бяха само клапаните - излезе ми около 300 - 350 на дюза , това включва монтаж и демонтаж, проверка на стенд , подмяна и труд/ако държиш на точна цифра мога да го погледна , че е в джипа , а сега пиша леко наизуст/. Правих ги в София Дизел Център , който е на Черковна и Сребърна малко след светофара в посока Зоологическата градина. Дават и 6 месеца гаранция.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                          l_p_d, провери си маркучите за обратна нафта, може да има напукани и от там да губи налягане. Ако искаш да ги видиш къде са със снимки погледни темата "Смяна гарнитура на главата", тези маркучи са под капака-праховия, който се намира под интер кулера, или провери по цялата система дали няма напукани маркучи. Успех.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                            Може да съм объркал темата, сигурно е " Смяна гарнитура на капака на клапаните"
                            Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                            0882 52 00 52 - Жоро

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                              Снощи ми светна лампата за гориво и заредих. Проблеми до този момент не съм имал , ще изчакам до следващото светване на лампата , за да съм сигурен.При изменения ще пиша.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с горивната система на Хюндай Теракан 2.9 CRDI

                                Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                                Може да съм объркал темата, сигурно е " Смяна гарнитура на капака на клапаните"
                                Благодаря за севетите.
                                Маркучите съм ги свалял, тъй като ми се наложи да сменя повдигач.Маркучите са нови.
                                Други идеи.?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X