Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

    Колеги дали някой от вас знае и да ми обясни къде се свързват контактите на ел. инсталацията на теглича
    към ел. инсталацията на автомобила. Може и със снимка някаква ,може и с две три думи , горе долу да
    ме насочите къде да ровя. Колата е Терано 2 2001 г. къса база.
    Благодаря.

  • #2
    От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...F1%F5%E5%EC%E0

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...31#post1513931

      ето по тази схема вързахме буксата на Терано 2 96-7г мисля се води (със кръглите фарове е)
      Ако имаш въпроси драсни едно лс
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

        При мен положението е, че теглича си е с оригиналната букса и кабели и са си вързани фабрично.
        Същите тези кабели отиващи от теглича към купето свършват с буксички. Е тия буксички се чудя къде да ги подкача. Предполагам, че някъде под мокета в багажника има къде ,но ми се щеше преди да разровя да знам къде да гледам.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

          не знам дали ще ти помогна много,но аз свалих един теглич от едно терано 2 2001 (не оригинален,но фирмен) и всички кабели бяха вързани към двата стопа (тип 'hande made' с изолирбанд) мога да ти кажа цветовете на кабелите.Един мой приятел има оригинален теглич,но се оказа че оригиналната букса е нестандартна и той я смени с такава със седем крака

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

            Да изрових я имам Терано 2 с теглич фабрично проблема ми е, че не сети стоп на буксата на теглича няма напрежение всички други светлини си работят. От буксата кабела влиза в купето и не мога да разбера на къде отива. Знае ли някой къде отива и защо като включа ляв или десен мигач в купето се чува и някакъв звуков сигнал като от зумер, нормално ли е това?

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

              Да нормално е това ти съобщава че мигачите на ремаркето ти работят,ако не го слушаш значи съответния мигач на ремаркето не работи

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

                Аз си реших проблема оказа се, че инсталацията не е фабрична, но е направена добре от теглича кабела минава през една дупка в левия калник. Наложи се да махна лявата кора в багажника и за втори път се учудвам колко лесно се разглобява тая кола. Та като махнах кората се вижда къде минава снопа със кабели за светлините отзад и долу горе където е механизма за колана за третия ред седалки са кримпнати всички кабели от буксата за теглича за кабелите от оригиналната инсталация има и нещо като реле май. Точно кабела за стопа не беше кримпнат добре и нямаше добър контакт затова аз си го запоих. Съжалявам че не направих снимки, много бързах смених цялата инсталация на едно старо ремарке, че ще го карам на преглед днес и в понеделник живот и здраве с домочадието сме на море. Забравих да кажа Тераното е с десен волан не знам как е при тия с ляв.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

                  Първоначално публикуван от volen777 Преглед на мнение
                  Да изрових я имам Терано 2 с теглич фабрично проблема ми е, че не сети стоп на буксата на теглича няма напрежение всички други светлини си работят. От буксата кабела влиза в купето и не мога да разбера на къде отива. Знае ли някой къде отива и защо като включа ляв или десен мигач в купето се чува и някакъв звуков сигнал като от зумер, нормално ли е това?
                  Не е нормално.Объркано свързване или лоша връзка прехвърля от мигачите към зумера на ,,забравените светлини,,

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

                    А нормално е!!! Прочетох го в книгата към Тераното(Owner's manual). Когато е закачен куплунга за ремаркето и всичко със мигачите му е наред, при включване на мигач се чува и звуков сигнал. Ако не се чува значи нещо не е наред или е изгоряла крушка. Поне при мен е така.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

                      три поста по-нагоре съм писал ама кой да чете

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за инсталацията на теглича на Терано 2

                        Имам оригиналната инсталация до буксата на колата, но не знам откъде да вкарам инсталацията в купето?
                        По шасито ли върви и къде точно влиза в купето?
                        Предполагам някъде под предни леви врати?
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X