Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

    Първоначално публикуван от Plamen Alexandrov Преглед на мнение
    Съответно ТОПО версията е 1 файл и е записан само той.
    Не е 1 файл, а са 2 файла в общия случай + 1 JCV за навигации, които поддържат екстрата. (Но това е извън темата, за което се извенявам.)
    Доброто не струва скъпо, но много се цени !

    Коментар


    • #17
      От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

      Първоначално публикуван от enevi Преглед на мнение
      Не е 1 файл, а са 2 файла в общия случай + 1 JCV за навигации, които поддържат екстрата. (Но това е извън темата, за което се извенявам.)
      Да в случая с поддръжката на JCV са два.
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • #18
        Re: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

        Въпрос към OFRM_Team : Защо е нужна тази автоматизация ? Да си я караме ръчно и всички въпроси свързани с нея ще отпаднат. Не е толкова трудоемко, пък е и по-просто. Няма plug-in, работи на всички ОС, не се влияе от името на файла и не изисква уред, включен към компютъра. Другото е усложнение. Това е все едно да измислиш система от лостове за отваряне на врата, когато е достатъчно да натиснеш една дръжка...
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #19
          От: Re: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
          Въпрос към OFRM_Team : Защо е нужна тази автоматизация ? Да си я караме ръчно и всички въпроси свързани с нея ще отпаднат. Не е толкова трудоемко, пък е и по-просто. Няма plug-in, работи на всички ОС, не се влияе от името на файла и не изисква уред, включен към компютъра. Другото е усложнение. Това е все едно да измислиш система от лостове за отваряне на врата, когато е достатъчно да натиснеш една дръжка...
          Колега, явно не си работил с много хора. 60% от клиентите ни не знаят както е copy/paste и въобще не си обновяват картите. За тези 60% е тази автоматизация.

          Плъгина за съжаление не може да трие. Затова тези от вас които са ползвали топо сплит трябва да си изтрият сами старата карта. При инсталация с плъгина винаги се инсталира сплит версия. Когато сте с топо се инсталират 4 файла. JCV, 3D, хоризонтали и gmapsupp.img, което е самата карта. Хората които ползват топо спит са доказали, че знаят какво е copy/paste, което предполага, че горната инструкция ще я разберат и няма да е проблем да я изпълнят

          Плъгина също така прави и регистрацията автоматична. Не е необходимо вече да се търсят файлове по устройството и да се вадят от там кодове, което също е голямо улеснение за хората, които на са толкова на "ти" с компютрите.

          Коментар


          • #20
            От: Re: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

            Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
            Въпрос към OFRM_Team : Защо е нужна тази автоматизация ? Да си я караме ръчно и всички въпроси свързани с нея ще отпаднат. Не е толкова трудоемко, пък е и по-просто. Няма plug-in, работи на всички ОС, не се влияе от името на файла и не изисква уред, включен към компютъра. Другото е усложнение. Това е все едно да измислиш система от лостове за отваряне на врата, когато е достатъчно да натиснеш една дръжка...
            Добре де, то си има възможност да се кара и по стария ( лично за мене по-удобен ) начин.

            Може да е консервативно, ама сякаш ми е по-приятно да си го направя, както съм си подредил аз устройството, а не разчитам на непознат алгоритъм.

            Пък който иска, да си слага плъгини, и да кара по лесния начин..

            Коментар


            • #21
              Re: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

              Събине, разбирам те напълно. Не бях поглеждал нещата от този ъгъл. Между другото причината да бъде сътворена ОС Windows е подобна - разширява кръга на ползвателите и оттам търговския ефект, който е в оснновата на всяко развитие. Така е. Тези, които си спомнят що е DOS знаят, че там се искаше много повече да разбираш какво иска и как работи компютъра, но да щракаш с мишката е далеч по-лесно и по-масово. За компютрите го разбирам, лошото е, че с колите става същото, но това е съвсем друга тема и тук се явява off-topic.
              Поддържам изцяло мнението на Veni1, моля за такива консерви като нас да оставите и стария начин. И аз предпочитам да зная какво правя, а не някакъв алгоритъм да ми подрежда нещата. Сигурно затова и никога няма да се примиря колата ми да е с автоматични скорости...
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #22
                От: Re: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                Събине, разбирам те напълно. Не бях поглеждал нещата от този ъгъл. Между другото причината да бъде сътворена ОС Windows е подобна - разширява кръга на ползвателите и оттам търговския ефект, който е в оснновата на всяко развитие. Така е. Тези, които си спомнят що е DOS знаят, че там се искаше много повече да разбираш какво иска и как работи компютъра, но да щракаш с мишката е далеч по-лесно и по-масово. За компютрите го разбирам, лошото е, че с колите става същото, но това е съвсем друга тема и тук се явява off-topic.
                Поддържам изцяло мнението на Veni1, моля за такива консерви като нас да оставите и стария начин. И аз предпочитам да зная какво правя, а не някакъв алгоритъм да ми подрежда нещата. Сигурно затова и никога няма да се примиря колата ми да е с автоматични скорости...
                Солидарен съм на 101% с мнението!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                  И аз мисля, че трябва да се даде възможност за избор - едно предупреждение в началото , кое, какво и как става и всеки да избира начина по който да го направи. Разбирам, че това е и някаква форма за борба с пиратството, но все пак уреда е регистриран, а и да не говорим колко други начини има.Освен това, според мен винаги трябва да се дава възможност за контрол от страна на потребителя за това кой, защо и как се опитва да прави каквото и да било с неговия компютър.
                  Последно редактирано от ISG; 19-12-11, 08:45.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                    И аз мисля, че потребителя трябва да има възможност да избира начина на обновяване - ръчно или автоматично. Както колегите по-горе и аз предпочитам ръчното обновяване, защото знам точно какво и как заменям. Тоест имам пълен достъп до компютъра и устройството си.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                      Ами то избор си има...

                      И не виждам какво общо има това с пиратството??

                      То е ясно, че който е скъсаняк ще намери начин как да открадне.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                        Да, има избор. Просто не го прекратявайте. Нека си останат и двата варианта.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                          Здравейте, реших да си обновя картата по новия начин. Инсталацията на плугин-а мина успешно. Стартирах процеса, излезе ми червеното балонче, че има нова версия, натиснах за ъпдейт, след малко ми изписа съобщение, че вече версията ми е актуална. Слагам гармина в колата и проверявам версията на картата - 5.61. Трябваше да инсталирам новата карта по добре известния ни начин. Надявам се че бъгът ще бъде отстранен за версия 5.80!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                            Първоначално публикуван от fonny Преглед на мнение
                            Здравейте, реших да си обновя картата по новия начин. Инсталацията на плугин-а мина успешно. Стартирах процеса, излезе ми червеното балонче, че има нова версия, натиснах за ъпдейт, след малко ми изписа съобщение, че вече версията ми е актуална. Слагам гармина в колата и проверявам версията на картата - 5.61. Трябваше да инсталирам новата карта по добре известния ни начин. Надявам се че бъгът ще бъде отстранен за версия 5.80!
                            Плъгинът работи коректно, стига да не сте променяли имената на файловете във Вашето устройство. За всякакви проблеми, свързани с обновяването на картата, моля пишете директно на е-мейла по поддръжка: info (маймунка) karta (точка) bg.
                            OFRM Team
                            Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                            Коментар


                            • #29
                              От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                              Нещо ми изчезна надписа за ръчно обновяване на картата в Mozila. На InternetExplorer го има:
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                От: Автоматизирана регистрация и обновяване на карта OFRM Geotrade

                                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                                Нещо ми изчезна надписа за ръчно обновяване на картата в Mozila. На InternetExplorer го има:
                                При мен и на Мозилата и на IE го няма.
                                Nothing comes from nothing...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X