Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение VW New Beetle ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение VW New Beetle ?

    Докато търсих кола за жена ми ( мултифункционален миниван или 4х4 ) тя да вземе да си хареса Битъл.
    Аз понеже знам , че кеф цена няма , се съгласявам , и сега търсим такова.
    Молбата ми е за отзиви и впечатления от някой с преки наблюдения. Основно ме интересува дизелов вариант ( 1.9 тди) , но ако някой ми похвали бензиновия мотор ( 2.0) ще се замисля, особено ако се газифицира лесно.
    Чувах , че ходовата част е като на Голф - така ли е ?
    Нещо друго , което не се сещам ?
    Някой ако има за продаване също може да се обади ( до около 6-7 к).

  • #2
    От: Мнение VW New Beetle ?

    За да карате този модел, трябва да се примирите с някои негови недостатъци. Моделът предлага малко място и е много по-непрактичен от други представители на този клас. Какво означава това? С неповторимия си силует новият Бръмбар отхвърля всички рационални стандарти и демонстрира недвусмислено какво представлява: дизайнерско бижу, което логично си има и финансовите претенции. Този модел е скъп и нерационален, но много шик и модерен. За разлика от мого дизайнерски експерименти Бръмбарът работи много добре. Електрическите компоненти в него имат склонност да водят собствен живот, но като цяло няма много за критикуване. Хубави думи заслужават високото качество на изработката, доброто пространствено усещане отпред, стабилното поведение на пътя, спирачките и богатото оборудване за сигурност. Новият Бръмбар представлява реминисценция на легендарния модел на VW, дори по арматурното табло има модернизирани стилистични елементи от 60-те. Ретро-оптиката обаче иска жертви и премерено според Голфа (въпреки общата платформа) широчината и височината на пространството за пътуващите отзад са радикално редуцирани. Багажникът също не може да побере нищо съществено. Не бива да се забравя и катастрофално лошата видимост от купето, която в комбинация с липсата на защитни лайсни на каросерията отвън, прави абонамента при някой автобояджия доста смислена инвестиция.

    Най-често срещани повреди(данни от инетрнет)
    Горивна система: дефектни горивни помпи (до 5/01) Електрика и запалване: блокирали имобилайзери, дефектни лампи и клаксони, дефектни електрически стъкла (особено 99 г.), проблеми с тяхното управление (3/02) и шалтери (3/00) Каросерия: дефектна капачка на резервоара, клатещи се седалки (шините, на които се монтират седалките - променени)

    Ето и мнението на един колега от VW форума който дъщеря му кара такава кола:
    Битълса се кара не по-различно от Голф. Дъщеря ми, която е на 22, търкаля един такъв от три години и смея да твърдя, че се справя доста успешно.
    Понякога, когато ми го даде и аз му се качвам. Неприятно е, като увисна в някое задръстване, на телевизионната кула например, хората от другите коли се обръщат и ме гледат с наредените вътре, патета, цветя, топки и плюшени играчки. Сигурно изглеждам като от гей парада.
    Демпферни маховици имат същите мотори, които и при Г4 са с такива. Изобщо това си е отвсякъде Голф 4, само че с друга, пластмасова черупка.
    За някои е непривично дългото табло отпред, но е така, защото половината двигател е под него. То и няма друг начин. За да се спази формата, предното стъкло започва по-отпред на купето. С това обаче се свиква точно за седем минути каране. Някой преди мен беше написал за "много лоша видимост", но лично аз не го разбрах и не знам какво да отговоря. Що се отнася до уредите на таблото ... Ами истинския Бръмбър имаше навремето в километража бензиномер и четири лампи: контролата на дългите, мигачите, налягане на маслото и зареждане. В сравнение с него сегашния си е цял самолет.
    На колегата, който смята да купува такъв, му препоръчвам да му направи пълно каско и тогава няма да мисли за това колко му струват калниците, фаровете или вратите. На тези коли все още премията им е над 500 лева, така че сервизите да се оправят, ако се случи нещо.
    Иначе всичко останало си е Голф 4.
    Карал съм стария Бръмбър в продължение на 14 години, а първия собственик на моя екземпляр, сигурно е умрял преди 30. За мен Бръмбъра е Бръмбър, когато мотора му е отзад, въздухар с два литра и половина масло, спартански оборудван, през зимата с почти никакво парно, лятото жега, много шум и малък ефект ... Няма ремък, няма помпи ... Обслужването му беше само масло, свещи и гуми. Но "винаги върви и винаги напред".
    Новия няма нищо общо. Що за Бръмбър е това с водно охлаждане, двигател над 100 коня, климатик, ABS, ЕSP, SAI, подгряване на седалките и всякакви други глезни ....
    LZ1ZAH

    Коментар


    • #3
      От: Мнение VW New Beetle ?

      Двигател и ходова част са от голф, т.е. с тях проблеми няма. Аз лично харесвам дизела. Стъклоповдигачите и имобилайзера верно правят проблеми. Като цяло се кара лесно, в началото само трябва да се отдели време за да разбереш къде свършва задната част на автомобила. За 2ма души мястото е доволно, но повече и с багаж - нестава. Окачването му е малко по твърдо от нормален голф. Като цяло: не лош дизайнерски автомобил, без открояващи се значими проблеми, но все пак с известни ограничения заради самия дизайн.
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: Мнение VW New Beetle ?

        Всичко това съм го премислил - и за малкото място, и за каското ( и без това винаги правя), че и за '' гей-парада '' се сетих - ама ще му сложа една лепенка на форума за случаите когато го карам аз.
        И за возията също.
        Да отписвам ли тотално бензиновия мотор ? Имал много електроника казват...Газ как понася ?

        Коментар


        • #5
          От: Мнение VW New Beetle ?

          За 1.9 дизел мога да кажа само хубави неща.
          Имах Октавия 99-та година с такъв двигател с 90к.с.
          Разлика между здравината на екземплярите с различни мощности на практика е незабележима.
          Колата която имах беше с учудваща динамика въпреки малката мощност. Тя не гореше нафтата, тя само я ближеше - среден разход за около 250 000 изпълнени с тормоз километри беше около 4 литра и малко. Колата попадна в моите ръце на 200 000км без да е имало никакви ремонти по двигателя и ходовата част, която е напълно идентична с тази на Голф 4 и на Бийтъла. Колата си замина на 444 000 км. и не беше сменян дори съединителя, който не издаваше никакви признаци на износване. Нищо не съм сменял освен консумативи и колата си работеше като часовник, никога не ме е изоставяла на пътя. Даже май пак ще сменя ежедневката с една октавийка.

          Коментар


          • #6
            От: Мнение VW New Beetle ?

            Виждам,че темата е стара,ама човек незнае кога,какво ще му влезе в главата или в моя случай - какво ще му изпадне!
            Та и аз се сдобих с Битъл 1999г /2.0 бензин . Беше зарязан 4г и момичето реши да се отърве от него,пък аз обичам да се вкарвам в приключения.Взех го и за 15 дни го вкарах в ред и даже съм приятно очарован от колата (незнам,дали не се дължи на това,че ми се върза на малко пари) . Има добра динамика и учудващо добро пътно поведение. Мотора 2.0 е повече от прост и спокойно носи на газ,но мисля да го продам понеже такава кола не ми трябва и затова няма да му сложа газ. С малки промени по външният вид ,колата придобива интересен външен вид и лови окото,което за много хора е важно,а впредвид цените им може би са добър компромис.
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X