Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

    Здравейте съфорумци.
    Започнах строеж на еднофамилна къща.
    Сам доставям всички материали.
    Засега се опитвам да доставям със семейното комби, но изпитвам нужда от по голяма товароносимост.
    Лаик съм относно товарните автомобили и пикапите и нямам представа какви са задължителните разходи при тях - ГО, винетка, регистрационни такси и др.
    Ако някой от вас е минал по този път нека да сподели
    Важно в случая е автомобила да е с минимална покупна цена, минимални разходи по поддръжка, максимална товароносимост и обем.
    Висока проходимост не се търси в случая.
    Поставям тази тема тук защото една част от избора ми е пикап с единична кабина - а те всички са 4х4.
    Бюджета не е точно определен но да кажем максимум 4-5000 лева с регистрацията.
    Поздрави и благодаря предварително.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

    На всеки товарен автомобил до 3500кг таксите са като на лек автомобил както и категория Б ползваш.Нагоре от този тонаж вече става скъпо.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

      Тази цена е малко ниска за голям избор зависи и какви материали ще се носят.Ако се налага да се носят и насипни ще е по-добре Транзит самосвал.В тази сума може да се влезе с десен волан и ще свърши прекрасна работа за нуждите ви.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

        Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
        Тази цена е малко ниска за голям избор зависи и какви материали ще се носят.Ако се налага да се носят и насипни ще е по-добре Транзит самосвал.В тази сума може да се влезе с десен волан и ще свърши прекрасна работа за нуждите ви.
        Самосвала не е толкова универсален избор мисля.
        Например за обемни товари не е удачен а те са по големия процент от товарите.
        По скоро се двоумя между бордови и фургон.
        Благодаря за съвета.
        И аз заглеждам Форд Транзит дизел като вариант на доказал се и евтин автомобил
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Самосвала не е толкова универсален избор мисля.
          Например за обемни товари не е удачен а те са по големия процент от товарите.
          По скоро се двоумя между бордови и фургон.
          Благодаря за съвета.
          И аз заглеждам Форд Транзит дизел като вариант на доказал се и евтин автомобил
          +1 за Транзита,+1 за самосвала.Колегата Канев има предвид вдигаща се каросерия.Щото като ти потрябва 2 тона пясък голямо хвърляне с лопата на ръка ще падне.Иначе по добре да е открита платформа за обемни товари.Но за строежа на къща не разчитай на него просто защото от всички складове осигуряват транспорт,бетона идва с миксери.И автомобилно ремарке може да свърши доста работа за дребни неща,за изхвърляне на боклуци.Много зависи и къде ще строиш къщата -в града или в някоя вилна зона без инфраструктура.Ако е втория вариант заложи на УАЗ,бордови,4х4,нисък данък,огромна товароносимост за класа си,лесно газифициране,евтина подръжка.
          ПП.Плюс това ще ти останат едни 2-3 хиляди от бюджета за нещо по интересно-един хубав котел за парното.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Самосвала не е толкова универсален избор мисля.
            Например за обемни товари не е удачен а те са по големия процент от товарите.
            По скоро се двоумя между бордови и фургон.
            Благодаря за съвета.
            И аз заглеждам Форд Транзит дизел като вариант на доказал се и евтин автомобил
            Напротив за всичко е по-удачен самосвала и изобщо бордовия бус.Сега и каквото да се взима всичко е на палети а като се отворят капаците лесно се товари и с палети.
            0885719173-Красимир

            Коментар


            • #7
              От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

              +1 за Транзита и +1 за самосвала. Точно затова си купих такъв и точно за строеж и ми свърши невероятна работа. Със самосвала ще ти е много лесно за киреча, пясък, филц, бетон се е случвало да карам, даже и хюнебеците им изсипах на камара. Дори и при разтоварването на кофражните платна е по-лесно. Не знам какво толкова мислиш, че ще трябва да ти е покрито, когато го транспортираш, но на мен досега не ми се е налагало. За товарене и разтоварване с кран също трябва да ти е открито отгоре. А и винаги можеш да си направиш конструкция и покривало. Фирмата дето ми строи дойде в началото с един бус-фургон и май само веднъж си го ползваха. И сега ползват моя за други обекти.
              Моя ми дойде на около 4 300 лв от Англия. Мислех след строежа да го продавам, но и сега ми върши работа и ще си го оставя. А данъка му беше някаква смешка под 20 лв, която ме изуми. На Аудито ми е по-висок, а на Реното ми е над 200 лв

              Коментар


              • #8
                От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

                Минах по същия път и се оказа че е най-евтино да си платиш за транспорт.Ако плануваш добре нещата предварително за да използваш капацитета на возилото на макс.Винаги можеш да си ползваш сегашното комби за "експресни" превози(торба-две цимент,20-30 тухли).5-6000 не е бюджет за нещо безпроблемно.Ще имаш разходи за подръжка и т.н.
                Един прост пример: 1 кубик пясък тежи около 1300-1500кг.Товаримоста на пикап е 500-700кг.Доставяш си кубик на два курса.За около 30-40лв(транспорт) ти доставят 3 кубика и т.н.

                Коментар


                • #9
                  От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

                  И аз го играх тоя филм, но за моя радост, тогава карах служебно Пежо Експерт с товароносимост 900кг. Греди и кофражни дъски съм прекарвал с Транзит, но не е удобно. Най-добре е бордови Транзит, защото е най-читав от евтините (мое мнение).

                  Но съм по-склонен в случая да подкрепя Гошко, защото когато има закупени количества тухли, желязо и т.н. строителни материали, се предлага и транспорт, който може да се спазари и на доста ниска цена. В тая криза човек е готов на всичко, само работа да му се дава.

                  Успех!
                  Последно редактирано от mitko punev; 24-11-11, 08:46. Причина: правопис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

                    Аз съм пред същата дилема. Гледам вече година за нещо подходящо, но все не ми харесват. И аз съм за Транзит самосвал, но и все повече мисля като Гошко. Планиране му е майката и налични средства. Последно си взех 27т пясък и 26т фракция и транспорта ми струва 110лв. Иначе за спешни случай съм си взел две ремаркета, малко тип туристическо и голямо тип платформа. Най-ефективно е да си носиш малко материали когато така или иначе ходиш до мястото. Поради липсата на път при мен съм се насочил към голям пикап 4х4.Или бус 4х4 до 3.5т.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

                      Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                      Минах по същия път и се оказа че е най-евтино да си платиш за транспорт......
                      Това е истината, всичко друго е чаткане по клавиатурата.
                      Почти всеки склад за строителни материали предлага и транспорт, и цената им е колкото за горивото.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

                        Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                        Напротив за всичко е по-удачен самосвала и изобщо бордовия бус.......
                        Това е решението, щом не се търси проходимост. Но аз бих заложил на старите МБ 307, 308, а най-добре 310. Нема такива коли. А някои са окомплектовани с блокаж на дифа. Освен това реалната товароносимост е Х2 от зададената в талона. И когато са на рама, проблемът с ръждата е несъществен. Това са последните истински лекотоварни камиони.
                        ПП Но трябва да минават ГТП 2 пъти в годината.
                        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

                          Това с ремаркето ми се струва идеалния варянт и на мен догодина ми предстоят две подобни начинания или по-скоро едно от двете (все още се чудя дали да осигуря по-уютен дом за разрастващото се семейство или относително малка къща на един баир в близост до морето).
                          Сега си спомням, че преди години взимахме ремаркето на чичо ми при изграждането на опорен полигон за геодезическо заснемане на път и беше много удобно. В последствие наемахме и камионче с двойна кабина за същата цел, но бяхме и повече хора.
                          Все ми се иска един hilux, хем и за работа ще го ползвам често, но явно няма да е сега, пък дано за в бъдеще...

                          Незнам за автора, но като имам време ще се позаинтересувам за ремарке, за всеки по голям товар има мастър кард.
                          Успех! - и да не забравяш, че на този който не почерпи му свири диференциала

                          Коментар


                          • #14
                            От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

                            Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                            Минах по същия път и се оказа че е най-евтино да си платиш за транспорт.Ако плануваш добре нещата предварително за да използваш капацитета на возилото на макс.Винаги можеш да си ползваш сегашното комби за "експресни" превози(торба-две цимент,20-30 тухли).5-6000 не е бюджет за нещо безпроблемно.Ще имаш разходи за подръжка и т.н.
                            Един прост пример: 1 кубик пясък тежи около 1300-1500кг.Товаримоста на пикап е 500-700кг.Доставяш си кубик на два курса.За около 30-40лв(транспорт) ти доставят 3 кубика и т.н.
                            Човека строи къща за себе си а не за кучето.А за къщата не са нужни 20-30 тухли и 2 торби цимент.А и като плащаш за транспорт не се съобразят на теб кога ти е удобно а кога ще имат свободна кола.Аз така съм чакал 5 часа да ми донесат 10 листа гипсокартон от разстояние 1километър.И то не само аз чаках а и майсторите ми бездействаха през това време.
                            0885719173-Красимир

                            Коментар


                            • #15
                              От: Товарен автомобил или пикап за строеж на къща?

                              Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                              Това с ремаркето ми се струва идеалния варянт... Все ми се иска един hilux, хем и за работа ще го ползвам често, но явно няма да е сега, пък дано за в бъдеще...
                              Снабдил съм се с Хайлукс и ремарке.Оказва се,че май вече не е нужно ремаркетоНо Тойотката ми е незаменим другар!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X